Uwaga! Instrukcja 421/ITB „Montaż okien i drzwi balkonowych”

11.06.2014
Udostępnij

Oknotest.pl zabiegał o to prawie dwa lata i… stało się. Instytut Techniki Budowlanej poddaje pod szerokie konsultacje branżowe i społeczne projekt nowelizacji treści instrukcji 421 „Montaż okien i drzwi balkonowych”!!!

Pod podanym niżej adresem url każdy może teraz uzyskać dostęp i zgłosić własne uwagi do najnowszego projektu treści znowelizowanej instrukcji 421 ITB stanowiącej istotne źródło wiedzy technicznej w zakresie techniki i sposobu montażu okien i drzwi balkonowych w Polsce.

http://www.itb.pl/opiniowanie-projektu-nowelizacji-instrukcji-itb-nr-4212006-montaz-okien-i-drzwi-balkonowych

Dla producentów, sprzedawców oraz monterów, a także zrzeszających ich organizacji, to nie lada okazja, by po raz pierwszy, na miarę własnych oczekiwań i potrzeb, kształtować treść dokumentu wywierającego istotny wpływ na rynek. To również pierwsza okazja zbudowania wspólnych dla branży okiennej w Polsce standardów i ustalenia minimum wymagań dla montażu okien i drzwi balkonowych. Nie można i nie warto jej przegapić! Za kilka tygodni, gdy nowa Instrukcja 421 zostanie opublikowana, stając się faktem, nikt już nie będzie mógł spokojnie twierdzić, że jej nie znał, nie zna i nie stosuje, bo nie miał wpływu na jej zawartość.

Inwestorów budujących domy albo wymieniających okna, architektów i wszystkich potencjalnie zainteresowanych również zachęcamy do zapoznania się z projektem. Dla dobra waszych domów i mieszkań. Jeśli będzie wiedzieć, jak to się robi zaoszczędzicie czas, nerwy, a czasem sporo pieniędzy. Wasze uwagi do treści instrukcji będą równie cenne, bo to dokument adresowany zarówno dla tych, co wykonują, jak i dla tych, którzy odbierają roboty montażowe. Napiszcie co chcielibyście, aby w Instrukcji było, żeby stała się dla was pomocna i użyteczna w kontroli jakości i odbiorach robót.

OKNOTEST.PL

Zobacz także