VETREX LUM'UP odsłania tajemnice segmentu Premium

03.12.2020
Udostępnij

„Okna segmentu Premium”, to pojęcie przyjęło się na rynku, można je znaleźć w wielu materiałach informacyjnych albo usłyszeć od sprzedawców. Chociaż często używane, trudno dowiedzieć się, co konkretnie oznacza. Kilka tygodni temu uczestniczyliśmy w montażu okien VETREX LUM’UP, skorzystamy z okazji i postaramy się wyjaśnić, czym jest i jakie cechy posiada konstrukcja okienna zaliczana do wyrobów segmentu Premium.

Okna VETREX LUM’UP

Cechą charakterystyczną okien LUM’UP jest stosunkowo niewielka szerokość całkowita kształtowników użytych do produkcji okien i drzwi balkonowych, co pozwala zwiększyć udział powierzchni przeszklonych w całkowitej powierzchni konstrukcji okiennej. Większe od standardowych szyby zespolone, szczególnie w konstrukcjach ze słupkiem ruchomym umożliwiają lepszy dopływ światła dziennego do pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych.

Rozwiązanie techniczne polegające na zwiększeniu transmisji światła poprzez zastosowanie odpowiednich kształtowników z PVC-U sprawia, że LUM’UP w segmencie okien Premium nie ma zbyt wielu odpowiedników i konkurentów. 

Zastosowanie okien VETREX LUM’UP w budynkach mieszkalnych przynosi użytkownikom korzyści dwojakiego rodzaju. Wśród korzyści eksploatacyjnych na pierwszym miejscu należy postawić lepsze oświetlenie pomieszczeń oraz możliwe do osiągnięcia korzyści finansowe wynikające ze znaczącego ograniczenia przepływu przez konstrukcję powietrza oraz energii cieplnej.

Wartością dodaną i dodatkową korzyścią dla użytkowników tych okien jest charakterystyczne i wyróżniające się wzornictwo użytkowe, czyli design. VETREX LUM’UP, to okno ładne dla oka.

Okno Vetrex LUM`UP
Okno Vetrex LUM`UP

Konstrukcje okien i drzwi balkonowych VETREX LUM’UP powstają w oparciu o rozwiązania systemowe VEKA SOFTLINE 76 AD i MD. Wielokomorowe kształtowniki ram skrzydeł i ościeżnic zbrojone są wielokrotnie giętymi wzmocnieniami o dużej sztywności.  Termozgrzewalne uszczelki przylgowe PVC-P z możliwością zastosowania dodatkowej uszczelki środkowej zapewniają odpowiednią szczelność na przenikanie powietrza, wody i hałasu.

Głębokość zabudowy 76 mm ogranicza możliwość wystąpienia zjawiska skręcania konstrukcji pod wpływem oddziaływania czynników zewnętrznych, a jednocześnie umożliwia zastosowanie jedno lub dwukomorowych pakietów szyb zespolonych o niskiej przewodności cieplnej.

Profile dostępne są w gamie aż 58 różnych kolorów i oklein drewnopodobnych. Nabywcy mogą wybierać wśród 7 kolorów standardowych, 50 kolorów specjalnych albo skorzystać z kształtowników w kolorystyce Spectral Umbra Ultramatowy.

VETREX LUM’UP na budowie

O oknach i drzwiach balkonowych VETREX LUM’UP można wiele napisać i powiedzieć, ale najlepiej pokazać gdzie i jak zastosować je w praktyce, a gdy już mowa o praktycznym zastosowaniu okien i drzwi balkonowych segmentu Premium konieczne jest wskazanie na aspekt prawidłowego montażu konstrukcji okiennych.

Wręcz nie wypada, by okna o wysokiej wartości użytkowej i niebanalnym wzornictwie, montowane były byle jak. Firma VETREX od lat przykłada wielką wagę do kwestii montażowych, a wielu jej partnerów handlowych można zaliczyć do krajowej elity monterów. Jedną z takich firm partnerskich, którą wyróżnia jakość wykonywanych prac montażowych jest tarnowski UNI-MAR.

promocja
promocja

Zapraszamy do obejrzenia relacji z montażu dwuskrzydłowych drzwi balkonowych VETERX LUM’UP z ruchomym słupkiem, z niskim progiem i niesymetrycznym podziałem kwater.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na migawki z montażu drzwi zewnętrznych VETREX model AROME z linii produktowej SAVEUR. Okna i drzwi balkonowe w kolorze ciemny jedwab, drzwi zewnętrzne w kolorze antracyt RAL 7016S.

Monterzy UNI-MAR pokazali wszystko, co w prawidłowym montażu najważniejsze. Ustalenie pozycji konstrukcji w ościeżu, liniowe podparcie niskiego progu drzwi balkonowych, który podczas eksploatacji będzie narażony na dodatkowe obciążenia pochodzące od użytkowników, właściwy sposób wykonania połączeń mechanicznych oraz termoizolacji i uszczelnień połączeń okien z ościeżami.

Całość robót instalacyjnych stolarki budowlanej przeprowadzono z zachowaniem prostoty środków i należytej, profesjonalnej staranności wykonania uzyskując doskonały efekt końcowy z gwarancją trwałości w ekonomicznie uzasadnionym czasie. Tak to się powinno robić montując okna w segmencie Premium.

VETREX LUM’UP, czy warto?

Czy warto kupić okna segmentu Premium? Nie nam udzielać odpowiedzi na takie pytanie choćby dlatego, że każdy z nabywców może od kupowanych okien i drzwi oczekiwać czego innego i przewidywać różne zastosowanie wyrobów we wznoszonym budynku.

Naszą rolą jest wskazanie, że okna segmentu Premium, takie jak VETREX LUM’UP charakteryzują się wysokim poziomem podstawowych właściwości użytkowych, co stawia je w grupie wyrobów o dużej wartości użytkowej i szerokich możliwościach zastosowania.

Raport z badania okna Vetrex LUM`UP
Raport z badania okna Vetrex LUM`UP

Skąd czerpiemy przekonanie o wysokiej wartości użytkowej okien i drzwi balkonowych VETREX LUM’UP. Po pierwsze z wyników badań wstępnych typu przeprowadzonych przez notyfikowane jednostki badawcze na zlecenie producenta. To wielki plus, gdy producent może potwierdzić wszelkie zalety użytkowe okien i drzwi balkonowych wynikami badań konstrukcji przez niego stworzonych i na jego zlecenie zbadanych.

Pod względem ilości i zakresu badań okien i drzwi firma VETREX, plasuje się w ścisłej czołówce polskich producentów, a może nawet całkiem zasłużenie jest wśród nich numerem 1. Po drugie, z badań i ocen produktów oraz usług przeprowadzanych na placu budowy, które dają możliwość porównania przewidywanej wartości użytkowej z bezpośrednią jakością wykonania. 

Okna segmentu Premium

Aby zaliczyć jakieś okna i drzwi balkonowe segmentu Premium powinny charakteryzować trzema istotnymi cechami:

  • Wysoką wartością użytkową wynikającą z najwyższego poziomu podstawowych właściwości użytkowych ustalonych przez notyfikowane laboratoria w badaniach wstępnych typu ITT przeprowadzonych na bezpośrednie zlecenie producenta wyrobu.
  • Prawidłowym montażem, wykonanym profesjonalnie i z należytą starannością gwarantującym uzyskanie rezultatu zgodnego z wymaganiami krajowych przepisów techniczno-budowlanych oraz zapewniającym trwałość tego rezultatu w ekonomicznie uzasadnionym czasie.
  • Ciekawym i niebanalnym wzornictwem użytkowym.

Okna i drzwi balkonowe VETREX LUM’UP niewątpliwie posiadają te trzy cechy o czym można się przekonać na podstawie dostępnych świadectw badań oraz oglądając relację z montażu wykonanego przez firmę UNI-MAR z Tarnowa. Czy należą do segmentu Premium? Nam wystarcza, że to dobre okna, a prawidłowo zamontowane służyć będą przez lata ciesząc oko i przynosząc satysfakcję z użytkowania.

OKNOTEST.PL

Zobacz także