Przewiń do artykułu

Mehr Licht! Okno PROLUX Oknoplastu!

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Co jakiś czas na rynku okiennym pojawiają się nowe rozwiązania konstrukcyjne. Producenci zastanawiają się nad formą prezentacji produktu, a branżowi marketerzy nad argumentami uzasadniającymi ich wyjątkowość. Pod koniec marca przedstawiciel vortalu Oknotest.pl miał zaszczyt być członkiem komisji konkursowej na targach budownictwa TARBUD 2015. Wśród wielu prezentowanych okien jedno przykuwało szczególną uwagę. Otrzymało wyróżnienie. To był PROLUX, nowy produkt Oknoplastu.

Oknoplast PROLUX show

Napisaliśmy o wyróżnieniu przyznanym oknu PROLUX nie bez przyczyny. Produkt otrzymał je na miesiąc wcześniej zanim został oficjalnie zaprezentowany przez firmę Oknoplast podczas spektakularnego pokazu, jaki odbył się w dniu 23.04.2014 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Ze względu na inne obowiązki nie mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Żałujemy, bo były samoloty, urocze stewardessy i badania okien na żywo realizowane przez Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha. Na szczęście obejrzeliśmy sobie tę konstrukcję w trakcie wrocławskich targów. Robi wrażenie. Na pierwszy rzut oka przede wszystkim estetyczne, ciekawostki techniczne ukryte są głębiej.

Prolux porównanie konstrukcji
Prolux porównanie konstrukcji

Na grafikach prezentujemy dwa dwudzielne okna z ruchomym słupkiem. Specjalnie nie opisujemy które jest które. Wybierzcie konstrukcję ładniejszą, a będzie to… PROLUX. To może być pierwszy argument, który sprawi, że nabywcy zainteresują się tym oknem w przyszłości. A warto nie tylko dlatego. Oprócz niewątpliwej urody i nowoczesnego designu okno ma sporą wartość techniczną potwierdzoną przez sprawdzone poziomy właściwości użytkowych. Z pewnością poświęcimy oknom PROLUX osobny, obszerny artykuł, w którym przedstawimy je od strony technicznej i użytkowej ujawniając motywy, którymi kierowaliśmy się przyznając produktowi targowe wyróżnienie. A, że będzie o czym pisać możecie przekonać się oglądając krótki film.

Mehr licht! Więcej światła!

Okno PROLUX Oknoplastu jest ładną i ciekawą technicznie odpowiedzią na wołanie wielkiego niemieckiego poety epoki romantyzmu Johanna Wolfganga von Goethe. Światło, to przewodnie hasło, pod którym produkt ma podbić rynek. Czy nowa linia mająca zastąpić projekt Platinium zdobędzie uznanie inwestorów? Są po temu wielkie szanse. „Kto źle zapnie pierwszy guzik, ten nie zapnie się jak należy”, napisał Goethe. Prezentacja Oknoplastu w Muzeum Lotnictwa, to dobrze zapięty pierwszy guziczek… do sukcesu.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?