Oknoplast Prismatic

Okna i drzwi balkonowe PCV

ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Zdjęcia oraz poniższe informacje pochodzą ze strony www.oknoplast.com.pl

Konstrukcja okien i drzwi balkonowych Prismatic, to połączenie wysokich właściwości użytkowych oraz pionierskich rozwiązań w zakresie energooszczędności. Autorski projekt Oknoplast oparty jest o zastosowanie najwyższej jakości kształtowników w klasie A. Liczba komór i grubość widocznych, zewnętrznych ścianek profilu, to nie tylko gwarancja stabilności i trwałości okna, ale przede wszystkim zwiększonej ochrony przed zimnem i hałasem. Dzięki niższemu wymiarowi złożenia ościeżnicy i skrzydła, (zabudowa 112mm), do pomieszczenia wpada więcej światła, co przekłada się również na mniejsze koszty ogrzewania. Okna Prismatic wyróżnia węższy o 10 mm profil, co pozwala na zastosowanie większego przeszklenia, a to powoduje, że przestrzeń pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych staje się jaśniejsza i bardziej komfortowa.

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prismatic wyposażone są w dwukomorowe pakiety szybowe o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2*K). . Dzięki takiemu rozwiązaniu, konstrukcje Prismatic można zaliczyć do segmentu okien energooszczędnych, ( Uw na poziomie 0,78 W/(m2*K). Im niższa wartość współczynnika przenikalności cieplnej okna Uw, tym mniejsze straty energii i niższe koszty ogrzewania. Okno Prismatic ze współczynnikiem Uw na poziomie 0,8, z szybą Ug=0,5 i ramką dystansową Warmatec, nie tylko spełnia, ale również przekracza aktualne i przyszłe, zaostrzone wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej, gwarantując użytkownikom komfort przebywania w pomieszczeniach przeznaczonych na pracę albo wypoczynek.

Zbrojenie skrzydła o grubości do 1,75mm ze stali ocynkowanej wielokrotnie gięte pozwala na projektowanie okien o dużych gabarytach. Jego grubość, kształt i geometria zapewniają sztywność, prawidłowe funkcjonowanie i niezmienność kształtu okien przez wiele lat. To również dodatkowe zabezpieczenie okna. Montaż zbrojenia stalowego w skrzydle okna Oknoplast Prismatic jest chronione zgłoszeniem patentowym.

Konstrukcje okienne Prismatic wyposażone są w okucia obwiedniowe marki Winkhaus. "Niewidoczne zawiasy" ukryte między ramą a skrzydłem, to unikalne rozwiązanie stworzone na bazie systemu Winkhaus ProLight Select. Podkreśla walory estetyczne okna, ale również poprawia szczelność, ułatwia utrzymanie czystości oraz montaż elementów żaluzji, rolet i okiennic, a jednocześnie chroni przed niekontrolowanym zamknięciem pod wpływem wiatru lub przeciągu w pomieszczeniu. Opatentowane rozwiązanie „SAFE LOCATION” - system specjalnie zaprojektowanych elementów okucia - odpowiada za prawidłową pozycję skrzydła w oknie. Dodatkowa wielostopniowa regulacja uchyłu sterowana klamką umożliwia jeszcze bardzie komfortowe użytkowanie okna. Elementem okuć są również zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus. Mocowane do stalowego zbrojenia utrudniają nieuprawniony dostęp osób trzecich do wnętrza pomieszczenia. Takie rozwiązanie stanowi dodatkową barierę ochronną przed włamaniem.

Szeroka gama kolorystyczna okien Oknoplast Prismatic, to idealnie dopasowane do każdego domu lub mieszkania. Możliwość zamówienia okien dwukolorowych pozwala dodatkowo stworzyć taki produkt, który będzie świetnie dopasowany do elewacji budynku, a jednocześnie doskonale wkomponuje się w najbardziej wymagające wnętrze. Tworzymy design bez potrzeby pójścia na kompromis. Można wybrać białe okna od strony zewnętrznej, a do wnętrza wybrać modny antracyt. Na życzenie nabywców przygotowujemy też zamówienia indywidualne, w kolorach spoza palety podstawowej. Jednym z rozwiązań jest technologia ColorFull, dzięki której cała powierzchnia profilu ma jednolity kolor i strukturę, nadając oknom PVC niespotykany dotychczas charakter. Okleina znajduje się poza widocznymi płaszczyznami, także we wrębach profili, czyli miejscu, które można dostrzec jedynie po otwarciu skrzydła. Okna Prismatic w wersji ColorFull dostępne są w odcieniach drewnopodobnych m.in. złoty dąb, orzech czy winchester. Rozwiązanie zostało wyróżnione jako najlepszy produkt przez włoski portal budowlany Edilportale. Kapitalnym rozwiązaniem w zakresie wzornictwa użytkowego jest również właściwa dla tej linii okien i drzwi balkonowych technologia cienkiego zgrzewu InviLine, pozwalająca na wykonanie idealnego łączenia naroży profili PVC.

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prismatic objęte są 7-letnią gwarancją potwierdzającą zarówno ich jakość jak i profesjonalizm firmy. Gwarancja nie jest objęta żadnymi obostrzeniami takimi jak odpłatne przeglądy.

Oceń ten produkt

Twoja ocena jest w pełni anonimowa. Twoje dane osobowe są wymagane jedynie w celu uwiarygodnienia oceny.
Oknoplast logo

Ochmanów 117
32-003 Podłęże
Polska małopolskie

Zapytaj o ten produkt firmę Oknoplast

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez firmy: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz Oknoplast w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Inne produkty Oknoplast

Aluhaus 75

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluhaus 90

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluhaus Slide

drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluhaus Fold

drzwi przesuwne aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Pixel

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 3.00 / 5.00

Koncept

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

Prolux

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Winergetic Premium

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Winergetic Premium Passive

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

HST Premium

drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

HST

drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

Slide

drzwi przesuwne PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

PSK i PSK-Z

drzwi uchylno-przesuwne PSK PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

PSK Atrium

drzwi odstawno-przesuwne PAS PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00