Team-Plast Aluprof MB-70

Okna i drzwi balkonowe aluminiowe

ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Zdjęcia oraz poniższe informacje pochodzą ze strony www.teamplast.pl

Ograniczenie kosztów eksploatacji obiektów budowlanych, to jedno z priorytetowych zadań stojących przed współczesnym budownictwem. Jedną z dróg jest podwyższenie energooszczędności budynków mieszkalnych i użytkowych, a jedną z metod zastosowanie okien i drzwi balkonowych o podwyższonej izolacji termicznej. System aluminiowych kształtowników ALUPROF MB 70 został zaprojektowany z myślą o minimalizowaniu strat ciepła w każdym z typów budynków.

ALUPROF MB-70, to system aluminiowy oparty na nowoczesnych rozwiązaniach profilowych. Służy do wykonywania różnych typów konstrukcji okiennych, takich jak: okna, drzwi, wiatrołapy oraz wielu innych powszechnie stosowanych rozwiązań.

Podwyższona izolacyjność termiczna okien i drzwi balkonowych systemu Aluprof MB 70 wynika z trójkomorowej budowy profili. Głębokość konstrukcyjna kształtowników ram ościeżnic to 70 mm, a ram skrzydeł, to 79 mm. Dla konstrukcji drzwi jest to odpowiednio 70 mm i 70 mm, co otwiera szerokie możliwości projektowe w zakresie walorów użytkowych i wzornictwa użytkowego. Z jednej strony pozwala osiągać wspaniałe efekty wizualne, dając bardzo pożądany we współczesnej architekturze efekt jednej płaszczyzny po zewnętrznej stronie budynku. Z drugiej strony, systemowa głębokość ram ościeżnic pozwala na montaż najwyższej jakości wielokomorowych pakietów szybowych, odgrywających podstawową rolę w ograniczeniu strat ciepła przez przewodzenie dla całej konstrukcji. W ramach systemu możliwe jest stosowanie pakietów szyb zespolonych o grubości od 21 mm do 57 mm w skrzydłach okien oraz od 12 mm do 48 mm w oszkleniach stałych, oknach stałoszklonych i skrzydłach drzwi.

Elementem ograniczającym przewodzenie ciepła przez system kształtowników okiennych ALUPROF MB 70 jest system specjalnych przekładek termicznych i uszczelek, dzięki któremu w zależności od potrzeb i wymagań można uzyskać pożądaną wartość współczynnika przenikania ciepła Uf mieszczącą się w zakresie od 1,5 W/(m2*K) do 2,39 W/(m2*K) w zależności od użytych profili i akcesoriów. Profilowane przekładki termiczne o szerokości 34 (okna) i 24 (drzwi) mm wykonane są z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Posiadają charakterystyczny kształt przypominający grecką literę Ω omega. Oryginalne i sprawdzone rozwiązanie nie tylko przyczynia się do poprawy izolacyjności termicznej, lecz skutecznie przyczynia do zwiększenia odporności systemu na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Czynnikami korzystnie wpływającymi na termoizolacyjność rozwiązań systemowych są także dodatkowe uszczelnienia na styku kształtowników i przekładek poliamidowych oraz materiał z jakiego wykonuje się uszczelki, kauczuk syntetyczny EPDM. Uszczelkę centralną z tego innowacyjnego tworzywa po raz pierwszy wykonano właśnie w systemie ALUPROFMB-70.

System MB-70 otwiera przed architektami szerokie możliwości w zakresie projektowania okien o różnym designie i funkcjonalności. W obrębie systemu dostępne są różne wersje konstrukcji okiennych:

  • Okna MB-70US/MB-70US HI , MB-70 SG z tak zwanym ukrytym skrzydłem.
  • Okna MB – 70 Industrial w wersji dla budynków zabytkowych.
  • Okna z trzema rodzajami listew przyszybowych: Standard, Prestige, Style,
  • Konstrukcje bicolor, dwukolorowe, z różnymi kolorami kształtowników okiennych po stronie zewnętrznej i wewnętrznej.

W związku z rosnącymi wymaganiami w zakresie ochrony termicznej budynków mieszkalnych i użytkowych system ALUPROF MB 70 podlega ciągłej modyfikacji i rozwija się zgodnie z potrzebami rynku. W odpowiedzi na oczekiwania nabywców powstały już kolejne jego odmiany, takie jak: ALUPROF MB-70HI, MB-70US HI oraz ściana osłonowa na bazie okien MB-70CW HI. Rozwiązania oparto na sprawdzonych, rozbudowanych i cenionych systemach bazowych MB-70, MB-70US i MB-70CW. Izolacyjność termiczna ram w obrębie nowych odmian systemów jest znacznie większa niż izolacyjność ram w systemach bazowych.

Dla konstrukcji okien i drzwi balkonowych systemu MB-70HI współczynnik UW w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,0 W/(m2 *K).

Poprawę i wzrost izolacji termicznej uzyskuje się poprzez umieszczenie specjalnych wkładów izolacyjnych w centralnej, izolacyjnej komorze, powstałej przez połączenie profili aluminiowych z  przekładkami termicznymi. Dzięki niskiej wartości współczynnika przewodzenia ciepła, wkłady termoizolacyjne skutecznie obniżają przepływ ciepła przez płaszczyzny kształtowników. Centralne położenie wkładów ogranicza również wymianę ciepła przez konwekcję i promieniowanie.

Okna i drzwi systemu ALUPROF MB-70HI podobnie jak w przypadku systemu bazowego mogą być wykorzystywane  zarówno jako pojedyncze, elewacyjne okna i drzwi balkonowe w zabudowie indywidualnej, jak i element składowy fasad aluminiowych. W zastosowaniach z systemami fasadowymi optymalnym rozwiązaniem jest połączenie z systemem o podwyższonej izolacyjności termicznej ALUPROF MB-SR50N HI+.

Zalety, funkcjonalność i estetyka okien i drzwi wykonanych w systemie ALUPROF MB-70HI, to:

  • Różnorodność funkcji okien, dostosowana do potrzeb i oczekiwań użytkowników
  • Możliwość gięcia kształtowników i budowy okien o nietypowych kształtach, w tym łukowych.
  • Oryginalne wzornictwo. Konstrukcje z ukrytym skrzydłem, o wyglądzie “stalopodobnym” w wersji Industrial oraz aż trzy typy listew przyszybowych: Standard, Prestige, Style.
  • Dostosowane do różnych rodzajów okuć, m.in. zawiasów ukrytych w oknach albo zawiasów rolkowych w drzwiach
  • Podstawa do rozwiązań o podwyższonej izolacyjności termicznej: MB-70 HI, MB-70US HI i MB-70CW HI
  • Możliwość tworzenia konstrukcji bicolor, dwukolorowych. Profile mogą mieć inny kolor od strony zewnętrznej i inny od strony wewnętrznej

System pozwala na konstruowanie okien otwieranych zarówno do zewnątrz, jak i na wewnątrz oraz na stosowanie różnego rodzaju okuć: rozwieranych, uchylnych, uchylno-rozwieranych, uchylno-przesuwnych oraz konstrukcji harmonijkowych. Na bazie systemu można również tworzyć duże witryny – oszklenia stałe.  

Dla konstrukcji ALUPROF MB 70 w ofercie firmy TEAM-PLAST Sp. z o.o. dostępne są wszystkie kolory palety RAL, ATEC oraz powłoki drewnopodobne.

Oceń ten produkt

Twoja ocena jest w pełni anonimowa. Twoje dane osobowe są wymagane jedynie w celu uwiarygodnienia oceny.
Team-Plast logo

Stradomia Wierzchnia 88a
56-500 Syców
Polska dolnośląskie

Zapytaj o ten produkt firmę Team-Plast

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez firmy: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz Team-Plast w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Inne produkty Team-Plast

Aluprof MB-79N

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 4.50 / 5.00

Yawal MoreView

drzwi przesuwne aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Balance ART

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Balance SLIDE

drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Balance MD

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.80 / 5.00

Team Basic MD

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Icon

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Point MD

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Select SLIDE

drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Select

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Straight

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluprof MB-77 HS

drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluprof MB-86

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluprof MB-104 Passive

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00