Team-Plast Aluprof MB-77 HS

Drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe

ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Zdjęcia oraz poniższe informacje pochodzą ze strony www.teamplast.pl

Ze względu na wysoką sztywność, profile aluminiowe doskonale nadają się do budowy niskoprogowych drzwi balkonowych unoszono-przesuwnych HST, stosowanych do zabudowy tarasów, werand, czy ogrodów zimowych. Trwałość, wygoda i prostota obsługi, a przede wszystkim funkcjonalność zapewniają użytkownikom wieloletni komfort. Drzwi balkonowe HST ALUPROF MB-77 HS zaprojektowano z myślą o produkcji i zastosowaniu dużych przeszkleń w zewnętrznych przegrodach tarasowo-ogrodowych. Szerokie światło przejścia doskonale wpływa na poprawę warunków komunikacji pomiędzy mieszkalną, a wypoczynkową częścią budynku otwierając pomieszczenia na światło i przestrzeń. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom system doskonale sprawdza się zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach oraz hotelach.

Drzwi balkonowe unoszono-przesuwne ALUPROF MB-77 HS stanowią proste w obsłudze i wygodne wyjście na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu, a przy okazji stają się efektownym i efektywnym połączeniem wnętrza budynku z jego zewnętrznym otoczeniem. System kształtowników umożliwia tworzenie ekskluzywnych i nowoczesnych drzwi balkonowych o dużych gabarytach, które całkowicie zmieniają charakter pomieszczeń ze względu na niezwykłe, panoramiczne efekty wizualne.

System ALUPROF MB-77HS odpowiada najwyższym wymaganiom stawianym tej grupie produktów w zakresie izolacyjności cieplnej, akustycznej oraz odporności na oddziaływanie wody opadowej i wiatru. Chroni przed stratami ciepła dzięki takim rozwiązaniom jak możliwość stosowania wielokomorowych pakietów szyb zespolonych, przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria. Specjalne kształty dedykowanych uszczelek przymykowych i przyszybowych oraz solidne systemy okuć gwarantują wysoki poziom ochrony przed niekontrolowanym przenikaniem do pomieszczeń chłodnego powietrza zewnętrznego. System dostępny jest w dwóch wariantach ST i HI różniących się izolacją termiczną.

W wariancie ST, „chłodniejszym”, osiągnięto współczynnik przenikania ciepła Uf dla ramy na poziomie 1,4 W/(m2*K). Parametr, zapewnia co najmniej satysfakcjonującą ochronę cieplną. W wariancie HI, „cieplejszym”, rekomendowanym do obiektów energooszczędnych o wymaganej podwyższonej izolacyjności termicznej przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań technicznych, współczynnik przenikania ciepła może osiągnąć imponujący poziom zaledwie 0,84 W/(m2*K). 

System ALUPROF MB 77 HS składa się z szeregu wytrzymałych i smukłych profili, umożliwiających budowę niskoprogowych drzwi o ciężarze skrzydła do 400 kg i wymiarach zewnętrznych 3,3 m szerokości dla pojedynczego skrzydła przy wysokości do 3,2 m. Sztywność wyznaczana przez wysokie wartości momentów bezwładności kształtowników pozwala na projektowanie i montaż drzwi o dużych gabarytach, wpisujących się doskonale we współczesne trendy projektowania komunikacji w obrebie wyjść tarasowo-ogrodowych. Gama profili dostosowana do potrzeb użytkowników umożliwia realizację różnych wariantów drzwi balkonowych, w także drzwi narożnych z ruchomym słupkiem. Listwy przyszybowe dostępne są w trzech wersjach wyglądu: Standard (prostokątne), Prestige (zaokrąglone) i Style (profilowane), co korzystnie wpływa na możliwość kształtowania designu produktu po stornie wnętrza pomieszczeń. Szeroka gama kolorystyczna oparta o paletę barw RAL pozwala harmonijnie komponować wygląd drzwi z ich otoczeniem, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Niezaprzeczalną zaletą systemu jest jego uniwersalność. Kształtowniki okienne i konstrukcje można przystosować do montażu wielu dostępnych na rynku okuć we wszelkich wariantach, ryglowanych ręcznie, jak i za pomocą sterowania automatycznego. Dodatkowo drzwi balkonowe usnoszono-przesuwne ALUPROF MB-77HS są w pełni kompatybilne z systemem kształtowników ALUPROF MB-86, co umożliwia spójne łączenie różnych odmian konstrukcji okiennych w zależności od wymagań i potrzeb użytkowników. Kompatybilność rozwiązań uzyskano za sprawą wspólnych komponentów użytych do produkcji oraz montażu poszczególnych elementów.

Dodatkowe możliwości systemu ALUPROF MB 77 HS:

  • Podwyższone właściwości antywłamaniowe, uzyskiwane bez istotnych zmian w elementach konstrukcyjnych drzwi za sprawą zamkniętego kształtu listew oraz detali antywyważeniowych.
  • Automatyczny napędem drzwi "HS-Master" sterowany za pomocą przycisku lub pilota.
  • Wyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania nawet dużych i ciężkich drzwi dzięki dostępnemu w systemie mechanizmowi "HS Speed Limiter".

Oceń ten produkt

Twoja ocena jest w pełni anonimowa. Twoje dane osobowe są wymagane jedynie w celu uwiarygodnienia oceny.
Team-Plast logo

Stradomia Wierzchnia 88a
56-500 Syców
Polska dolnośląskie

Zapytaj o ten produkt firmę Team-Plast

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez firmy: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz Team-Plast w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Inne produkty Team-Plast

Aluprof MB-79N

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 4.50 / 5.00

Yawal MoreView

drzwi przesuwne aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Balance ART

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Balance SLIDE

drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Balance MD

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.80 / 5.00

Team Basic MD

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Icon

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Point MD

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Select SLIDE

drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Select

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Team Straight

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluprof MB-70

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluprof MB-86

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluprof MB-104 Passive

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00