Przewiń do artykułu

Okna PCV. Geometria kształtów.

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Każdego dnia przechodzimy lub przejeżdżamy obok setek budynków. W każdym z nich zamontowane są okna, ale rzadko kiedy mamy czas i okazję zastanowić się nad ich kształtami. Gdyby jednak kiedyś czas pozwolił warto na nie baczniej spojrzeć i odkryć z nie małym zdziwieniem..., że mimo wielkiej różnorodności konstrukcji okiennych, na które patrzymy zdecydowana większość z nich zbudowana jest na bazie trzech prostych figur geometrycznych.

Kształty większości okien to kombinacje prostokątów, trójkątów i kół lub figur geometrycznych powstających w wyniku nakładania się na siebie tych trzech figur podstawowych.

Niemożliwe? Możliwe. Prosimy spojrzeć na poniższe rysunki.

PODSTAWOWE FIGURY GEOMETRYCZNE.

KSZTAŁT OKNA POWSTAJĄCY PRZEZ NAŁOŻENIE FIGUR
KSZTAŁT OKNA POWSTAJĄCY PRZEZ NAŁOŻENIE FIGUR
Nakładanie figur geometrycznych
Nakładanie figur geometrycznych

Z powyższych rysunków wynika pierwsza podstawowa zasada opisu okien. Aby należycie i w prosty sposób opisać pożądany kształt okna, wystarczy posługiwać się nazwami konkretnych figur geometrycznych.

Okno okrągłe, prostokątne, trójkątne, prostokątne zwieńczone łukiem półkolistym lub odcinkowym. Tak dla przypomnienia, kwadrat, to też prostokąt.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?