Okna i drzwi balkonowe Aluplast Ideal 8000

w Rankingu Okien

5 diament ikona
0
Technika okienna
5
Oceny
Zapytaj o produkt Oceń produkt

System Ideal 8000 to nowa propozycja firmy aluplast, w której duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych i akustycznych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii Ideal 8000 głębokości zabudowy profili do 85 mm, zwiększeniu liczby komór w kształtownikach oraz trzem uszczelkom.

W systemie tym, dzięki poszerzeniu wrębu szybowego, istnieje możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm, co pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych.

W ramach systemu kształtowników Ideal 8000 następuje połączenie dwóch różnych dróg do uzyskiwania ponadprzeciętnej oszczędności energii poprzez ograniczanie przenikalności cieplnej całej konstrukcji okiennej. Z jednej strony, kształtowniki zwiększają swoją głębokość i ilość wewnętrznych komór, a z drugiej możliwa jest częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień w skrzydłach na rzecz technologii „bonding inside” polegającej na wklejaniu pakietu szyby zespolonej we wrąb skrzydła okiennego.

Podobnie jak wszystkie serie profili aluplast system Ideal 8000 cechuje wielość wariantów konstrukcyjnych, wzajemna kompatybilność profili, a przede wszystkim swoboda w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania.

Konsekwencją poszukiwania oszczędności energii cieplnej poprzez zwiększanie głębokości kształtowników i liczby komór jest pojawienie się w ofercie nowego, sześciokomorowego wariantu Ideal 8000 o głębokości zabudowy 85 mm.

Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania pakietu trzech szyb zespolonych wypełnionych argonem o szerokości do 51 mm, co gwarantuje najlepsze parametry cieplne okna przy relatywnie niskim koszcie zastosowanych rozwiązań.

 • Głębokość zabudowy 85 mm.
 • Profil 6-komorowy.
 • Możliwość zastosowania pakietów szybowych o szerokości do 51 mm.
 • współczynnik izolacyjności termicznej profili Uf = 1,0 W/m²K.
 • System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki.
 • Kilka wariantów skrzydeł: niezlicowane i półzlicowane o oryginalnym designie.
 • Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby.
 • Lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.
 • Lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem.
 • Zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia.
 • Lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą.
Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony www.dankar.com.pl

Oceń ten produkt

Twoja ocena jest w pełni anonimowa. Twoje dane osobowe są wymagane jedynie w celu uwiarygodnienia oceny.
Dankar logo

ul. Szczawińska 38
95-100 Zgierz
Polska łódzkie

Zapytaj o ten produkt firmę Dankar

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez firmy: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz Dankar w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Inne produkty Dankar w Rankingu Okien

Aluplast Ideal 4000

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluplast Ideal 4000 NEW

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluplast Ideal 5000

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluplast Ideal 7000 NEW

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aliplast Imperial

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aliplast Superial

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aliplast Star

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien