Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Eko-Okna Ideal 4000
Okna i drzwi balkonowe

0

Okna i drzwi balkonowe IDEAL 4000, to linia okien uniwersalnych, które sprawdzą się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jednorodzinnego, wielorodzinnego jak i w przypadku renowacji albo termomodernizacji istniejących obiektów mieszkalnych lub użytkowych. Wysoki standard oparty o sprawdzony i doceniony przez rynek produkt.

Konstrukcje okienne IDEAL 4000 wyposażone są w okucia obwiedniowe Maco Multi-Matic. Standardowo okno posiada dwa zaczepy antywyważeniowe oraz czopy z regulacją docisku, utrudniające włamanie. EKO-OKNA, jako jeden z nielicznych producentów, uzupełnia okucia skrzydeł uchylno-rozwieranych w blokadę błędnego położenia klamki zintegrowaną z podnośnikiem skrzydła. Gdy to konieczne lub oczekiwane każde z okuć obwiedniowych można uzupełnić o dodatkowe zaczepy antywłamaniowe oraz klamki Hoppe Secustik z kluczykiem oraz płytkę antyrozwierceniową montowaną na kasecie zasuwnicy, spełniając warunki klas RC1 i RC2 odporności na włamanie. Okucia okien i drzwi IDEAL 4000 pozwalają użytkownikom na lepszą kontrolę systemu wentylacji pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Standardowo, okucia skrzydeł uchylno-rozwieranych wyposażone są w mechanizm mikrowentylacji. Gdy chcemy wpływać w sposób bardziej zdecydowany na sposób wentylacji warto wykorzystać funkcję okuć nazywaną „stopniowaniem uchyłu” pozwalającą na precyzyjne ustalanie pozycji skrzydła względem ramy ościeżnicy i regulację wielkości przepływu powietrza przez konstrukcję. Ciekawą propozycją jest także hamulec w klamce, rozwiązanie, które umożliwia zatrzymanie ruchu skrzydła rozwiernego w dowolnej pożądanej pozycji podczas jego otwierania. Prosty mechanizm niweluje negatywne skutki mogące być następstwem niekontrolwanych przewiewów bądź nagłego wzrostu prędkości wiatru podczas gwałtownych zjawisk pogodowych. Opcjonalnie, konstrukcje mogą być również wyposażone w okucia MACO Multi-Power, czyli tzw. okucie ukryte. W tym przypadku elementy okucia schowane są w obszarze wrębu i całkowicie niewidoczne przy zamkniętym skrzydle. Ukryte mogą być zarówno szyny ruchomego słupka, drążki napędowe, zawiasy oraz inne elementy funkcjonalne. Zaletą rozwiązania jest możliwość regulacji 3D, zintegrowanego dostosowania szerokości otwarcia skrzydła oraz wyższa nośność przy jednoczesnym ograniczeniu wartości mostków termicznych.

reklama

Okna i drzwi balkonowe IDEAL 4000, to nie tylko produkt użyteczny i pewny technicznie, lecz również niebanalna ozdoba elewacji lub wnętrza budynku w każdym przypadku, gdy jest to oczekiwaniem nabywcy. Elementem o podstawowym znaczeniu dla estetyki wyrobu jest dobór koloru i struktury okleiny. Dysponujemy szeroką paletą kolorów gładkich oraz drewnopodobnych, a stosowane najnowocześniejsze technologie pozwalają nam na okleinowanie jednostronne, dwustronneoraz w formule duo-kolor. Inwestorom szukającym nie tylko innowacyjnych rozwiązań technicznych lecz również zindywidualizowanej estetyki wyrobu opcjonalnie polecamy nakładki aluminiowe Aluskin. Dzięki nim okno zyska wykończenie typowe dla okien aluminiowych zachowując jednocześnie wszystkie walory cieplne właściwe dla PVC-U. Aluskin, to pełen wachlarz barw, zupełnie nietypowych dla stolarki PVC. Nakładki mogą przybrać dowolny kolor z palety RAL albo zostać pokryte jednym z szerokiej gamy  lakierów strukturalnych. Inwestorzy mogą również wybrać kształt wykończenia skrzydła okiennego, które dostępne jest w dwóch wariantach: Round-line wariant o liniach zaokrąglonych oraz Soft-line wariant o liniach prostych.

Charakterystyka i specyfikacja techniczna systemu i okien IDEAL 4000:

 • profil klasy „B”,
 • 5-komorowa budowa,
 • głębokość zabudowy 70 mm,
 • w standardzie stal otwarta o grubości 1,5 mm,
 • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okno RU),
 • okucie w standardzie wyposażone w dwa punkty antywyważeniowe na skrzydło,
 • na rdzeniu białym, brązowym lub antracytowym,
 • możliwość wykonania okien z ramą renowacyjną,
 • system wyposażony w 2 uszczelki,
 • szklenie pakietami do szerokości 42 mm,
 • standardowy pakiet szklenia to 4/16Ar/4th [Ug=1.1]*,
 • dostępny w wariancie ze skrzydłem prostym lub półzlicowanym,
 • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych Aluskin,
 • możliwość zastosowania zawiasów krytych,
 • możliwość montażu klamki centralnej,
 • rekomendowany do budownictwa wielorodzinnego.

*Standard na dzień 16.04.2019. Wymaga potwierdzenia technologicznego.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Eko-Okna.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024