Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Eko-Okna Ideal 5000
Okna i drzwi balkonowe

0

IDEAL 5000, to linia oryginalnych okien i drzwi balkonowych wychodzących poza schematy i standardowe rozwiązania. Połączenie nowoczesnego wzornictwa z bardzo dobrymi parametrami technicznymi. System z uszczelnieniem środkowym, (MD), wynikającym z geometrii i konstrukcji ramy ościeżnicy i skrzydła. Okna IDEAL 5000 są również dostępne w wersji z niższą ramą, (Slim), co wpływa na poprawę oświetlenia pomieszczeń naturalnym światłem słonecznym.

Okna IDEAL 5000 produkowane są z kształtowników o głębokości 70 mm, co umożliwia stosowanie oszkleń o grubości pakietów do  41 mm. Standardowe oszklenie stanowi jednokomorowy pakiet dwuszybowy, który gdy to oczekiwane może być zastąpiony przez dwukomorowy pakiet trzyszybowy. Zmiana oszklenia wpłynie korzystnie na wartość współczynnika przenikania ciepła okna. Warto przypomnieć, że im niższy współczynnik Uw, tym większe oszczędności finansowe wynikające z ograniczenia wysokości rachunków za energię cieplną. Elementem, który pozwoli dodatkowo obniżyć wartość współczynnika Uw jest ciepła ramka dystansowa. Wykonana z materiałów o niskiej przewodności cieplnej poprawia izolację szyb zespolonych w obrębie krawędzi, a tym samym  niweluje ryzyko występowania czasowej kondensacji pary wodnej, która w skrajnych przypadkach może zamarzać na powierzchni, szyb, uszczelek lub listew przyszybowych. Ciepłe ramki, to także gwarancja długoletniej szczelności szyb zespolonych oraz ograniczenie strat energii cieplnej poprzez redukcję mostka termicznego na połączenia profilu z szybą.

reklama

Okna IDEAL 5000 Slim występują w dwóch wersjach różniących się geometrią kształtowników użytych do ich produkcji. W wersji Soft-line linie skrzydła są proste. W wersji Round-line linie skrzydła są zaokrąglone. W każdym przypadku szerokość kształtownika to zaledwie 70mm, dzięki czemu użytkownicy zyskują większą powierzchnię przeszklenia okien i drzwi balkonowych. Aspektem równie godnym podkreślenia jest zastosowanie stalowych wzmocnień o przekroju zamkniętym, co poprawia walory statyczne i sztywność konstrukcji.

Szerszy profil, pakiet trzyszybowy, ciepła ramka, to elementy, które mają wpływ nie tylko na termoizolację, ale również na izolację akustyczną. Aby okno skutecznie tłumiło dźwięki dochodzące z zewnątrz powinno być zbudowane z profilu o szerokości co najmniej 70 mm. Jednak elementem o kluczowym znaczeniu jest uszczelnienie środkowe i aż trzy uszczelki przylgowe. Okna i drzwi balkonowe IDEAL 5000 posiadają konstrukcję spełniającą wszelkie wymagania w zakresie izolacyjności akustycznej. Gdy to konieczne mogą być dodatkowo wyposażone w specjalne szyby dźwiękochłonne.

Jednym z ważnych kryteriów wyboru okien jest kolor okleiny, który nadaje konstrukcji indywidualny i wyjątkowy charakter. Okna IDEAL 5000 dostępne są w szerokiej gamie kolorów gładkich oraz drewnopodobnych aplikowanych jednostronnie, dwustronnie albo w formule duo-kolor. Inwestorom szukającym nie tylko innowacyjnych rozwiązań technicznych lecz również zindywidualizowanej estetyki wyrobu opcjonalnie polecamy nakładki aluminiowe Aluskin. Dzięki nim okno zyska wykończenie typowe dla okien aluminiowych zachowując jednocześnie wszystkie walory cieplne właściwe dla PVC-U. Aluskin, to pełen wachlarz barw, zupełnie nietypowych dla stolarki PVC. Nakładki mogą przybrać dowolny kolor z palety RAL przy zastosowaniu technologii IGP-DURA® face 5803 albo zostać pokryte jednym z szerokiej gamy  lakierów strukturalnych oraz perlistych, m.in TIGER DRYLAC serie 29 i 68 oraz INVER.

Okna IDEAL 5000 wyposażone są w okucia obwiedniowe Maco Multi-Matic. Dobór okuć co do zasady zawsze zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań nabywcy. Standardowo okno posiada dwa zaczepy antywyważeniowe oraz czopy z regulacją docisku, utrudniające włamanie. EKO-OKNA, jako jeden z nielicznych producentów, uzupełnia okucia skrzydeł uchylno-rozwieranych w blokadę błędnego położenia klamki zintegrowaną z podnośnikiem skrzydła. Gdy to konieczne lub oczekiwane każde z okuć obwiedniowych można uzupełnić o dodatkowe zaczepy antywłamaniowe oraz klamki Hoppe Secustik z kluczykiem spełniając warunki klas RC1 i RC2 odporności na włamanie.

reklama

Charakterystyka i specyfikacja techniczna systemu i okien IDEAL 5000

 • profil klasy „B”,
 • 5-komorowa budowa,
 • głębokość zabudowy 70 mm,
 • w standardzie stal otwarta o grubości 1,5 mm,
 • okucia pracują w tzw. suchej komorze – co zwiększa ich żywotność,
 • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okno RU),
 • okucie w standardzie wyposażone w dwa punkty antywyważeniowe na skrzydło,
 • możliwość wykonania ramy w wersji Slim,
 • na rdzeniu białym i brązowym,
 • system wyposażony w 3 uszczelki,
 • szklenie pakietami o szerokości do 41 mm,
 • standardowy pakiet szklenia to 4/16Ar/4th [Ug=1.1]*,
 • dostępny w wariancie ze skrzydłem prostym lub półzlicowanym,
 • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych Aluskin,
 • możliwość zastosowania zawiasów krytych,
 • możliwość zastosowania klamki centralnej na skrzydle półzlicowanym.

*Standard na dzień 16.04.2019. Wymaga potwierdzenia technologicznego.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Eko-Okna.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.