Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Eko-Okna Ideal 8000
Okna i drzwi balkonowe

0

Okna IDEAL 8000, to wyrób najnowszej generacji 8000 zapewniający termoizolację oraz izolację akustyczną na najwyższym poziomie. Rekomendowany do budownictwa pasywnego. 

Jednym z podstawowych czynników decydujących o wyborze okien do domu lub mieszkania jest izolacyjność termiczna produktu. Inwestorzy chętniej decydują się na wybór produktów energooszczędnych, dzięki którym mogą obniżyć swoje rachunki za energię. IDEAL 8000, to jeden z najcieplejszych systemów kształtowników okiennych w ofercie firmy ALUPLAST, co stwarza ogromne możliwości w procesie produkcji okien i drzwi balkonowych. Głębokość ram ościeżnic i skrzydeł pozwala na stosowanie pakietów szyb zespolonych o grubości do 51 mm. Nabywcy poszukujący najwyższego poziomu izolacyjności cieplnej z powodzeniem mogą wyposażyć konstrukcje okienne nawet w czteroszybowe pakiety szyb zespolonych wyposażonych w ciepłe ramki dystansowe. W tej konfiguracji okna IDEAL 8000 bez najmniejszego problemu uzyskują współczynnik przenikania ciepła wymagany dla przeszklonych elementów przegród zewnętrznych stosowanych w budownictwie pasywnym. Wybierając rodzaj oszklenia okien i drzwi warto przyjrzeć się jednej z najnowszych pozycji w ofercie EKO-OKNA. Szyba zespolona  Climaplus 4S z powłoką selektywną to zupełna innowacja, która pozwala zmniejszyć nie tylko rachunki za ogrzewanie, lecz także wydatki związane z nakładami na energię potrzebą do chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim. Dzięki specjalnej powłoce, szyba  ogranicza przewodzenie energii słonecznej, dzięki czemu latem można w łatwy sposób utrzymać przyjemną temperaturę w pomieszczeniach, zimą natomiast ograniczyć wielkość strat ciepła potrzebnego do ich ogrzewania. Produkt stanowi optymalną propozycję dla konstrukcji okiennych stosowanych od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej w budynkach o dużych przeszkleniach.

reklama

Okna IDEAL 8000 wyposażone są w okucia obwiedniowe Maco Multi-Matic. Dobór okuć co do zasady zawsze zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań nabywcy. Standardowo okno posiada sześć zaczepów antywyważeniowych na każdym ze skrzydeł oraz czopy z regulacją docisku, utrudniające włamanie. Istotnym elementem okucia jest również stosowany standardowo wewnętrzny docisk środkowy, który automatycznie dostosowuje się do luzu wrębowego zwiększając nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale także szczelność i komfort obsługi skrzydeł okiennych w całym okresie eksploatacji wyrobu. EKO-OKNA, jako jeden z nielicznych producentów, uzupełnia okucia skrzydeł uchylno-rozwieranych w blokadę błędnego położenia klamki zintegrowaną z podnośnikiem skrzydła. Gdy to konieczne lub oczekiwane każde z okuć obwiedniowych można uzupełnić o dodatkowe zaczepy antywłamaniowe oraz klamki Hoppe Secustik z kluczykiem spełniając warunki klas RC1 i RC2 odporności na włamanie. Opcjonalnie, konstrukcje mogą być również wyposażone w okucia MACO Multi-Power, czyli tzw. okucie ukryte. W tym przypadku elementy okucia schowane są w obszarze wrębu i całkowicie niewidoczne przy zamkniętym skrzydle. Ukryte mogą być zarówno szyny ruchomego słupka, drążki napędowe, zawiasy oraz inne elementy funkcjonalne. Zaletą rozwiązania jest możliwość regulacji 3D, zintegrowanego dostosowania szerokości otwarcia skrzydła oraz wyższa nośność przy jednoczesnym ograniczeniu wartości mostków termicznych.

Okna i drzwi balkonowe to nie tylko produkt doskonały technicznie lecz również niebanalna ozdoba elewacji lub wnętrza budynku. Elementem o podstawowym znaczeniu jest dobór koloru i struktury okleiny. Dysponujemy szeroką paletą kolorów gładkich oraz drewnopodobnych, a stosowane najnowocześniejsze technologie pozwalają nam na okleinowanie jednostronne, dwustronneoraz w formule duo-kolor. Inwestorom szukającym nie tylko innowacyjnych rozwiązań technicznych lecz również zindywidualizowanej estetyki wyrobu opcjonalnie polecamy nakładki aluminiowe Aluskin. Dzięki nim okno zyska wykończenie typowe dla okien aluminiowych zachowując jednocześnie wszystkie walory cieplne właściwe dla PVC-U. Aluskin, to pełen wachlarz barw, zupełnie nietypowych dla stolarki PVC. Nakładki mogą przybrać dowolny kolor z palety RAL przy zastosowaniu technologii IGP-DURA® face 5803 albo zostać pokryte jednym z szerokiej gamy  lakierów strukturalnych oraz perlistych, m.in TIGER DRYLAC serie 29 i 68 oraz INVER.

Elementem estetyki okna, na który nabywcy zwracają uwagę jest jakość połączeń naroży okien i drzwi. EKO-OKNA, jako pierwsza w świecie firma zdecydowała się na wprowadzenie do masowej produkcji technologii zgrzewania naroży konstrukcji okiennych V-Perfect.Zgrzewy wykonywane są bez wypływu nadmiaru wylewki, dzięki czemu naroża okienne zyskują niezwykle estetyczny wygląd, a miejsce łączenia kształtowników staje się praktycznie niewidoczne. Również po otwarciu skrzydła profile są dokładnie oczyszczone. W technologii V-Perfect łączy się zarówno profile białe jak i okleinowane.

Propozycją ciekawą i odpowiadającą wymaganiom czasów są również siatki antysmogowe, które można zastosować również w oknach IDEAL 8000. Siatki antysmogowe chronią nie tylko przed drobinkami pyłu smogowego, ale także przed grzybami, solą morską, zarodnikami roślin, pyłkami, roztoczami, owadami, a nawet przed aerozolami, spalinami, czy zwykłym kurzem. Dzięki swoim zaletom, zimą, stanowią idealną ochronę przed smogiem, wiosną, są ratunkiem dla alergików, latem pełnią rolę moskitiery. Siatki antysmogowe, to atestowane i sprawdzone rozwiązanie, które zachowuje swoje właściwości filtracyjne przez okres 3 lat.

reklama

Charakterystyka i specyfikacja techniczna systemu i okien IDEAL 8000:

 • profil klasy „B”,
 • system 6 - komorowy,
 • głębokość zabudowy 85 mm,
 • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okno RU),
 • na rdzeniu białym i brązowym lub antracytowym,
 • system wyposażony w 3 uszczelki,
 • okucia pracują w tzw. suchej komorze – co zwiększa ich żywotność,
 • szklenie pakietami do szerokości 52 mm,
 • standardowy pakiet szklenia to 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • dostępny w wariancie ze skrzydłem prostym lub zaokrąglonym,
 • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych Aluskin,
 • możliwość zastosowania zawiasów krytych,
 • rekomendowany do budownictwa pasywnego,
 • w standardzie 6 pkt. antywyważeniowych.

*Standard na dzień 16.04.2019. Wymaga potwierdzenia technologicznego.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Eko-Okna.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.