Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Eko-Okna BluEvolution 92
Okna i drzwi balkonowe

0

Okna BLUEVOLUTION 92, to gwarancja najwyższej efektywności w zakresie ograniczania strat energii cieplnej w mieszkaniach i budynkach dzięki wykorzystaniu właściwości użytkowych okien i drzwi balkonowych. Oprócz niepodważalnej energooszczędności, rozwiązanie łączy w sobie nowoczesne technologie, funkcjonalność i świetny design, dając w efekcie okna najwyższej klasy, które charakteryzują się śnieżnobiałą barwą i eleganckim połyskiem powierzchni kształtowników okiennych wykonanych z najwyższej jakości PVC-U.

Najwyższy poziom rozwiązań technicznych powoduje, że okna i drzwi balkonowe  BLUEVOLUTION 92 nawet w wersji standardowej zapewniają ponadprzeciętny poziom termoizolacji. Dwukomorowy pakiet szybowy, trzy uszczelki oraz głębokość kształtowników okiennych 92 mm, niezwykle skuteczna bariera ograniczająca ucieczkę ciepła z pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Wymienione elementy mają wpływ na wartość współczynnika przenikalności cieplnej okna, który dla wielu inwestorów jest głównym parametrem charakteryzującym energooszczędną stolarkę okienną. Rozwiązania stosowane przez EKO-OKNA pozwalają na osiągnięcie wartości współczynnika Uw, wymaganego w budownictwie pasywnym. Jednym z elementów powodujących dalszą poprawę właściwości użytkowych okien i drzwi balkonowych BLUEVOLUTION 92 są ciepłe ramki. Wykonane z materiału izolacyjnego, wzbogaconego cienką warstwą specjalnej folii pozwalają na eliminację przedostawania się do atmosfery gazów uszczelniających i wnikaniu w przestrzeń międzyszybową powietrza i pary wodnej. Dzięki konstrukcji i zaletom ciepłe ramki nie tylko poprawiają izolację termiczną szyb zespolonych, ale także są gwarancją długoletniej szczelności oraz maksymalizacji oszczędności wynikających z ograniczenia strat energii cieplnej. Kolejny element wpływający na poziom ochrony cieplnej gwarantowany przez okna BLUEVOLUTION 92, to trzykomorowe pakiety szyb zespolonych o współczynniku przenikania ciepła Ug 0,3 W/(m2*K)  lub szyby Climaplus 4S. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie. Szyba zespolona  Climaplus 4S z powłoką pozwala zmniejszyć nie tylko rachunki za ogrzewanie, lecz także wydatki związane z nakładami na energię potrzebą do chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim. Dzięki specjalnej powłoce, szyba  ogranicza przewodzenie energii słonecznej, dzięki czemu latem można w łatwy sposób utrzymać przyjemną temperaturę w pomieszczeniach, zimą natomiast ograniczyć wielkość strat ciepła potrzebnego do ich ogrzewania. Produkt stanowi optymalną propozycję dla konstrukcji okiennych stosowanych od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej w budynkach o dużych przeszkleniach.

reklama

Okna BLUEVOLUTION 92wyposażone są w okucia obwiedniowe Maco Multi-Matic. Standardowo okno posiada cztery zaczepy antywyważeniowe na każdym ze skrzydeł oraz czopy z regulacją docisku, utrudniające włamanie. Istotnym elementem okucia jest również stosowany standardowo wewnętrzny docisk środkowy, który automatycznie dostosowuje się do luzu wrębowego zwiększając nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale także szczelność i komfort obsługi skrzydeł okiennych w całym okresie eksploatacji wyrobu. EKO-OKNA, jako jeden z nielicznych producentów, uzupełnia okucia skrzydeł uchylno-rozwieranych w blokadę błędnego położenia klamki zintegrowaną z podnośnikiem skrzydła. Gdy to konieczne lub oczekiwane każde z okuć obwiedniowych można uzupełnić o dodatkowe zaczepy antywłamaniowe oraz klamki Hoppe Secustik z kluczykiem spełniając warunki klas RC1 i RC2 odporności na włamanie. Opcjonalnie, konstrukcje mogą być również wyposażone w okucia MACO Multi-Power, czyli tzw. okucie ukryte. W tym przypadku elementy okucia schowane są w obszarze wrębu i całkowicie niewidoczne przy zamkniętym skrzydle. Ukryte mogą być zarówno szyny ruchomego słupka, drążki napędowe, zawiasy oraz inne elementy funkcjonalne. Zaletą rozwiązania jest możliwość regulacji 3D, zintegrowanego dostosowania szerokości otwarcia skrzydła oraz wyższa nośność przy jednoczesnym ograniczeniu wartości mostków termicznych. Okna BLUEVOLUTION 92 z okuciem Multi-Power są również znacznie łatwiejsze w pielęgnacji i utrzymaniu czystości, ponieważ nie stosuje się w nich klasycznych osłonek na zawiasy, na których osadza się kurz lub inne zabrudzenia będące następstwem eksploatacji.

Okna i drzwi balkonowe BLUEVOLUTION 92, to nie tylko produkt doskonały technicznie lecz również niebanalna ozdoba elewacji lub wnętrza budynku. Elementem o podstawowym znaczeniu jest dobór koloru i struktury okleiny. Dysponujemy szeroką paletą kolorów gładkich oraz drewnopodobnych, a stosowane najnowocześniejsze technologie pozwalają nam na okleinowanie jednostronne, dwustronneoraz w formule duo-kolor. W tym ostatnim przypadku stolarka ma inny kolor od zewnątrz, a inny od wewnątrz. Elementem estetyki okna, na który nabywcy zwracają uwagę jest jakość połączeń naroży okien i drzwi. EKO-OKNA, jako pierwsza w świecie firma zdecydowała się na wprowadzenie do masowej produkcji technologii zgrzewania naroży konstrukcji okiennych V-Perfect.Zgrzewy wykonywane są bez wypływu nadmiaru wylewki, dzięki czemu naroża okienne zyskują niezwykle estetyczny wygląd, a miejsce łączenia kształtowników staje się praktycznie niewidoczne. Również po otwarciu skrzydła profile są dokładnie oczyszczone. W technologii V-Perfect łączy się zarówno profile białe jak i okleinowane.

Charakterystyka i specyfikacja techniczna systemu i okien BLUEVOLUTION 92:

 • profil klasy „A”,
 • 6-komorowa budowa,
 • głębokość zabudowy 92 mm,
 • w standardzie stal zamknięta w ramie,
 • na rdzeniu białym, brązowym i karmelowym,
 • okucie w standardzie wyposażone w 6 punktów antywyważeniowych na skrzydło,
 • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okna RU),
 • w standardzie mikrowentylacja w rozwórce (okna RU),
 • szklenie pakietami do szerokości 61 mm,
 • standardowy pakiet szklenia to 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • system wyposażony w 3 uszczelki,
 • okucie pracuje w tzw. suchej komorze – co zwiększa jego żywotność,
 • charakterystyczne, ekstremalnie białe i błyszczące profile,
 • możliwość szklenia pakietami czteroszybowymi,
 • możliwość zastosowania zawiasów krytych,
 • dostępny w wariancie ze skrzydłem prostym lub półzlicowanym,
 • rekomendowany do budownictwa pasywnego.

*Standard na dzień 16.04.2019. Wymaga potwierdzenia technologicznego.

reklama

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Eko-Okna.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.