Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Eko-Okna Energeto 8000
Okna i drzwi balkonowe

0

Energeto 8000, to najcieplejsze okno w najnowocześniejszej odsłonie. Okno, w którym wzmocnienia stalowe zastępujemy polimerem, a szyby wklejamy w skrzydło. Połączenia naroży wykonane w technologii V-Perfect. 

Okna stworzone w oparciu o system Energeto 8000 to przełom techniczny w produkcji okien PVC i zupełnie nowe podejście do energooszczędności. Technologia Ultradur High Speed, pozwala na usunięcie wzmocnienia stalowego z ramy. Standardowe wzmocnienie stalowe zastępuje się specjalnymi wkładkami z tworzywa sztucznego. Eliminacja stali z ramy, to znacząca zmiana strumienia ciepła przepływającego przez konstrukcję okienną, ograniczenie wartości mostków termicznych i możliwość uzyskania lepszych parametrów przenikalności cieplnej kształtowników. W połączeniu z technologią bonding inside, to natomiast jeszcze lepsze parametry statyczne. W oknach ENERGETO 8000 pakiety szybowe są wklejane w skrzydło. W ten sposób szyba staje się elementem konstrukcyjnym okna. Klej nakładany jest na całym obwodzie szyby, dzięki czemu jest ona trwale połączona ze skrzydłem i znajduje podparcie na całej płaszczyźnie. Jednocześnie szyba jest bardziej zagłębiona w profilu skrzydła, dzięki czemu ograniczamy wartość liniowego mostka termicznego na styku profilu i szyby znacząco ograniczając występowanie zjawiska skraplania pary wodnej na obrzeżach szyby zespolnej.

reklama

Kształtowniki okienne o głębokości zabudowy 85 mm pozwalają na swobodny dobór oszklenia konstrukcji okien i drzwi balkonowych. Przy użyciu pakietu o Ug = 0,5 z ciepłą ramką dystansową Swissspacer Ultimate, współczynnik przenikania ciepła Uw okna zaledwie 0,72 W/(m2*K). Podana wartość jest charakterystyczna dla jednoskrzydłowego okna referencyjnego o wymiarach 1,23 m x 1,48 m.

Okna ENERGETO 8000 wyposażone są w okucie obwiedniowe Maco Multi-Matic. W standardzie okno posiada sześć punktów bezpiecznych oraz dociski wewnętrzne. Wszystkie okucia okien rozwierno-uchylnych uzupełnia się w blokadę błędnego położenia klamki zintegrowaną z podnośnikiem skrzydła. Opcjonalnie, konstrukcje mogą być również wyposażone w okucia MACO Multi-Power, czyli tzw. okucie ukryte. W tym przypadku elementy okucia schowane są w obszarze wrębu i całkowicie niewidoczne przy zamkniętym skrzydle. Ukryte mogą być zarówno szyny ruchomego słupka, drążki napędowe, zawiasy oraz inne elementy funkcjonalne. Zaletą rozwiązania jest możliwość regulacji 3D, zintegrowanego dostosowania szerokości otwarcia skrzydła oraz wyższa nośność przy jednoczesnym ograniczeniu wartości mostków termicznych.

Połączenia naroży ram ościeżnic okien i drzwi balkonowych ENERGETO 8000 standardowo wykonywane są w technologii V-Perfect. Zgrzewy wykonywane są bez wypływu nadmiaru wylewki, dzięki czemu naroża okienne zyskują niezwykle estetyczny wygląd, a miejsce łączenia kształtowników staje się praktycznie niewidoczne. Również po otwarciu skrzydła profile są dokładnie oczyszczone. W technologii V-Perfect łączy się zarówno profile białe jak i okleinowane.

Inwestorom szukającym nie tylko innowacyjnych rozwiązań technicznych lecz również zindywidualizowanej estetyki wyrobu  opcjonalnie polecamy nakładki aluminiowe Aluskin. Zachowując walory cieplne PVC-U okno zyska wykończenie typowe dla okien aluminiowych. Aluskin, to pełen wachlarz barw, zupełnie nietypowych dla stolarki PVC. Nakładki mogą przybrać dowolny kolor z palety RAL przy zastosowaniu technologii IGP-DURA® face 5803 albo zostać pokryte jednym z szerokiej gamy  lakierów strukturalnych oraz perlistych, m.in TIGER DRYLAC serie 29 i 68 oraz INVER.

reklama

Charakterystyka i specyfikacja techniczna systemu i okien ENERGETO 8000:

 • profil klasy „B”,
 • system 6 - komorowy,
 • głębokość zabudowy 85 mm,
 • szerokość zestawu rama/skrzydło 119 mm,
 • wzmocnienie Ultradur High Speed (polimerowe),
 • uszczelnienie środkowe (3 uszczelki),
 • możliwość zastosowania okucia Maco Multi-Power,
 • dociski wewnętrzne w standardzie,
 • w standardzie sześć punktów antywyważeniowych,
 • w standardzie blokada błędnego położenia klamki,
 • profile w standardzie łączone w technologii V-Perfect,
 • szyby wklejane w skrzydło,
 • szklenie pakietami do szerokości 52 mm,
 • standardowy pakiet szklenia to 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*
 • profile dostępne w stylistyce classic-line,
 • system kompatybilny z innymi systemami o szerokości 85 mm,
 • możliwość montażu nakładek Aluskin,
 • polecane do budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

*Standard na dzień 16.04.2019. Wymaga potwierdzenia technologicznego.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Eko-Okna.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.