Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Eko-Okna Superial
Okna i drzwi balkonowe

0

Aluminiowe okna i drzwi SUPERIAL, to nie tylko standardowe konstrukcje o powszechnie stosowanych funkcjach obsługi. SUPERIAL, to także okna obrotowe z poziomą i pionową osią obrotu, okna odchylne, otwierane na zewnątrz albo w wersja z ukrytym skrzydłem. SUPERIAL. to jeden z najbardziej wszechstronnych systemów z oferty EKO-OKNA. Konstrukcje osiągają bardzo dobre parametry termoizolacyjne dzięki specjalnym wkładom termicznym umieszczonym pomiędzy przekładkami termicznymi oraz na obwodzie oszklenia. Ze względu na geometrię i budowę kształtowników, idealnie nadaje się do produkcji okien, witryn zewnętrznych, okien rozwiernych, rozwierno-uchylnych, uchylnych, uchylno-przesuwnych, a także drzwi otwieranych do wewnątrz, opartych na zmodyfikowanym skrzydle okiennym. Okna  SUPERIAL można również wykorzystać przy tworzeniu systemów fasadowych. Dzięki wszechstronności znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i w budynkach użyteczności publicznej. Konstrukcje są dostępne w wersjach o podwyższonej izolacyjności termicznej – SUPERIAL (i) oraz SUPERIAL (i+).

System SUPERIAL OUT przeznaczony jest do projektowania okien odchylanych oraz rozwieranych na zewnątrz przy zachowaniu pełnej kompatybilności z rozwiązaniami bazowego systemu SUPERIAL.  W wersji OUT powierzchnie ram ościeżnic i skrzydeł są całkowicie zlicowane od strony wewnętrznej. Okna obrotowe SUPERIAL OUT mogą być wyposażone w dwa rodzaje zawiasów: zawiasy obrotowe lub nożycowe co sprawia, że skrzydła mogą być wychylane na zewnątrz dołem lub górą. Dzięki zastosowaniu profilu odwracającego SUPERIAL OUT to jedno z nielicznych rozwiązań, w którym istnieje możliwość wbudowania okien w witryny.

reklama

 Maksymalne wymiary i waga konstrukcji w systemie SUPERIAL OUT:

 • okna odchylne – minimalna szerokość i wysokość skrzydła 500 mm, maksymalna szerokość i wysokość skrzydła 2000 mm oraz maksymalna waga skrzydła 100 kg dla okien odchylnych;
 • okna rozwierne – minimalna szerokość i wysokość skrzydła 500 mm, maksymalna szerokość skrzydła 1500 mm, wysokość skrzydła 3000 mm oraz maksymalna waga skrzydła 120 kg dla okien rozwiernych.

System SUPERIAL OUT występuje w wersji o podwyższonej izolacyjności termicznej. Konstrukcja może posiadać docieplenie po obwodzie w miejscu przylegania szyby do profilu, a wersja SUPERIAL OUT (i+) dodatkowo może posiadać docieplenie między przekładkami termicznymi.

SUPERIAL US, to trzykomorowy system okienny z izolacją termiczną przeznaczony do konstruowania okien z ukrytym, niewidocznym od zewnątrz skrzydłem. Wyróżnikiem systemu lubianego przez architektów jest specjalny kształt ramy ościeżnicy za którą kryje się cała wysokość profilu skrzydła, dzięki czemu kwatery otwierane i stałe od strony zewnętrznej wyglądają identycznie. System SUPERIAL US występuje w wersji o podwyższonej izolacyjności termicznej – dostępna opcja z dociepleniem po obwodzie w miejscu przylegania szyby do profila.

Tym, co wyróżnia okna i drzwi aluminiowe SUPERIAL i nadaje im indywidualnego wyrazu jest bez wątpienia kolorystyka. To dzięki niej konstrukcje można idealnie dopasować do wyglądu elewacji oraz wnętrza. Okna można malować proszkowo na jednolity kolor albo w formule bikolor, w której kształtowniki i konstrukcje mogą mieć inny kolor od wewnątrz, a inny od zewnątrz. Wszystkie systemy aluminiowe z oferty EKO-OKNA dostępne są w dwóch paletach kolorystycznych – RAL oraz DECORAL. Oferujemy również stolarkę anodowaną. Korzystają z palety RAL nabywcy mają do dyspozycji 213 kolorów gładkich oraz kolorów o strukturze piasku lub metalicznej. DECORAL, to możliwość stosowania kolorów drewnopodobnych. Okna aluminiowe z naszej oferty może przybrać następujące kolory: złoty dąb, orzech, mahoń, dąb bagienny, buk, sosna, wiśnia, siena PL, siena rosso, winchester, złota wiśnia. Aluminium poddawane procesowi anodowania nie tylko zyskuje większą odporność na korozję i twardość, ale pozwala na uzyskanie unikalnych kolorów. Nasza oferta kolorów uzyskanych w toku procesu anodowania obejmuje następujące kolory: śrutowany srebrny, śrutowany złoty, śrutowany złoty, śrutowany inox, śrutowany szampan, śrutowany oliwka, śrutowany brąz, śrutowany czarny, szczotkowany anoda inox, szczotkowany mocny anoda inox.

reklama

Charakterystyka i specyfikacja techniczna systemu i okien aluminiowych SUPERIAL

 • system z przekładką termiczną,
 • głębokość ramy okiennej – 75 mm,
 • głębokość skrzydła okiennego – 84 mm,
 • głębokość ramy drzwiowej – 75 mm,
 • głębokość skrzydła drzwiowego – 75 mm,
 • szklenie pakietami od 14 do 61 mm szerokości,
 • standardowy pakiet szklenia to 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • trzykomorowa budowa profili,
 • możliwość gięcia profili,
 • odwodnienia w dwóch wariantach – tradycyjne bądź ukryte,
 • listwy do szklenia – prostokątne lub zaokrąglone,
 • dostępne podsystemy – Superial OUT i Superial US,
 • możliwość zaprojektowania drzwi balkonowych jedno i dwuskrzydłowych z niskim progiem,
 • system dostępny w wersjach o podwyższonej izolacyjności termicznej – Superial (i) oraz Superial (i+).

*Standard na dzień 16.04.2019. Wymaga potwierdzenia technologicznego.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Eko-Okna.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.