Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Maszrol Aluplast HST 85mm
Drzwi unoszono-przesuwne HST

5

Nowe drzwi unoszono-przesuwne aluplast HST 85 mm są ewenementem na rynku: są dostępne w dwóch różnych wariantach, w zależności od wymagań stawianych izolacyjności cieplnej: w wersji basic i w wersji premium, która spełnia najwyższe wymagania dla domów pasywnych.

Dzięki swobodzie wyboru różnych kombinacji profili w części nadproża drzwi i w części progowej mamy możliwość wyboru między dwoma opcjami: Basic i Premium, które skierowane są do różnych grup odbiorców o zróżnicowanych wymaganiach odnośnie izolacyjności termicznej.

reklama

Zmiany w konstrukcji kształtowników pozwoliły na zdecydowaną poprawę przenikalności termicznej zestawień profili , co w zależności od wybranej opcji pozwala na uzyskanie średniej ważonej wartości współczynnika przenikania ciepła Uf = od 1,5 W(m2*K) w wersji Basic do Uf = 1,1 W(m2* K) w wersji Premium. Mimo swoich ogromnych rozmiarów drzwi HST pozostają więc skuteczną barierą przed ucieczką ciepła.

Niewątpliwą zaletą tego typu drzwi tarasowych są możliwe do wykonania konstrukcje o całkowitej rozpiętości do 6 metrów oraz maksymalne wymiary skrzydeł, które osiągają wartości 3000x2500mm. Przekręcenie dużej klamki w dół, z pozycji zamknięcia, powoduje uniesienie skrzydła o kilka milimetrów, zwolnienie docisku uszczelek i możliwość swobodnego przesuwania skrzydeł.

Drzwi balkonowe typu HST mogą występować w co najmniej kilku różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych. Różnorodność konstrukcji jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Najpopularniejsze schematy drzwi HST to:

  • 2-kwaterowe – z jednym lub oboma skrzydłami ruchomymi
  • 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi lub wszystkimi skrzydłami ruchomymi

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Maszrol BIS .

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024