Okna i drzwi balkonowe Prismatic

w Rankingu Okien

15 diament ikona
0
Technika okienna
15
Oceny
Zapytaj o produkt Oceń produkt

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prismatic charakteryzuje wysoka wartość użytkowa. Autorska koncepcja konstrukcji oparta jest o wykorzystanie kształtowników okiennych zaliczanych do klasy A według Polskiej Normy PN-EN 12608 przy jednoczesnym obniżeniu wymiaru całkowitej szerokości złożenia ram ościeżnic i skrzydeł, która wynosi zaledwie 11,2 cm. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym uzyskano możliwość zastosowania oszkleń o ponadstandardowej powierzchni. Korzystny stosunek powierzchni oszklonej do powierzchni całkowitej okna pozwala na doprowadzenie do pomieszczeń większej ilości światła dziennego. 

Podstawowy typ oszklenia okien i drzwi balkonowych Okoplast Prismatic stanowią dwukomorowe szyby zespolone o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2*K). W przypadku zastosowania oszklenia o podanej charakterystyce cieplnej oraz ciepłej ramki dystansowej można przyjmować, że wartość współczynnika przenikania ciepła Uw charakterystyczna dla okien Oknoplast Prismatic oscylować będzie w pobliżu wartości 0,8 W/(m2*K). Niska wartość współczynnika przenikania ciepła pozwala ograniczyć straty ciepła i nakłady na wytworzenie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania pomieszczeń. Przewidywany poziom przenikalności cieplnej wskazuje również na możliwość zastosowania wyrobu w każdym z pomieszczeń o temperaturze obliczeniowej ti ≥ 16°. 

Sztywność konstrukcji i odpowiednią odporność na oddziaływania wiatru zapewniają stalowe wzmocnienia ram ościeżnic i skrzydeł okiennych. Materiał wzmocnienia skrzydła, to stal ocynkowana o grubości ściany do 1,75 mm. Sposób montażu wzmocnień w skrzydłach okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prismatic podlega ochronie patentowej.

Za komfort obsługi okien i drzwi balkonowych Oknoplast Pixel w tym także za wartość sił operacyjnych potrzebnych do zamknięcia lub otwarcia skrzydła bądź manewrowanie klamką odpowiadają okucia obwiedniowe produkowane przez firmę Winkhaus również w wersji z ukrytymi zawiasami. Dodatkowym wyposażeniem okien wchodzącym w zestaw okuć sterujących mogą być elementy pozwalające na stopniowanie kąta uchyłu skrzydła oraz utrzymanie prawidłowej pozycji skrzydła względem ramy ościeżnicy albo przeciwwyważeniowe zaczepy ryglujące. 

Elementem wyróżniającym okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prismatic jest możliwość produkcji o różnych kolorach po stronie zewnętrznej i wewnętrznej albo zastosowania barwnych oklein również na powierzchniach kształtowników widocznych po otwarciu skrzydeł.  W ten sposób cała powierzchnia okna posiada jednolity kolor i strukturę.

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prismatic, to produkt objęty wieloletnią gwarancją jakości udzielaną przez producenta. Warunki gwarancji określa oświadczenie gwarancyjne.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony www.oknoplast.com.pl

Oceń ten produkt

Twoja ocena jest w pełni anonimowa. Twoje dane osobowe są wymagane jedynie w celu uwiarygodnienia oceny.
brak zdjęcia

Ochmanów 117
32-003 Podłęże
Polska małopolskie

Zapytaj o ten produkt firmę Oknoplast

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez firmy: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz Oknoplast w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Inne produkty Oknoplast w Rankingu Okien

Aluhaus 75

15
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluhaus 90

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluhaus Slide

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluhaus Fold

10
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Pixel

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Koncept

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Prolux

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Winergetic Premium

15
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Winergetic Premium Passive

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

HST Premium

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

HST

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Slide

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

PSK i PSK-Z

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

PSK Atrium

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien