Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Oknoplast Prismatic
Okna i drzwi balkonowe

15

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prismatic charakteryzuje wysoka wartość użytkowa. Autorska koncepcja konstrukcji oparta jest o wykorzystanie kształtowników okiennych zaliczanych do klasy A według Polskiej Normy PN-EN 12608 przy jednoczesnym obniżeniu wymiaru całkowitej szerokości złożenia ram ościeżnic i skrzydeł, która wynosi zaledwie 11,2 cm. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym uzyskano możliwość zastosowania oszkleń o ponadstandardowej powierzchni. Korzystny stosunek powierzchni oszklonej do powierzchni całkowitej okna pozwala na doprowadzenie do pomieszczeń większej ilości światła dziennego. 

Podstawowy typ oszklenia okien i drzwi balkonowych Okoplast Prismatic stanowią dwukomorowe szyby zespolone o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2*K). W przypadku zastosowania oszklenia o podanej charakterystyce cieplnej oraz ciepłej ramki dystansowej można przyjmować, że wartość współczynnika przenikania ciepła Uw charakterystyczna dla okien Oknoplast Prismatic oscylować będzie w pobliżu wartości 0,8 W/(m2*K). Niska wartość współczynnika przenikania ciepła pozwala ograniczyć straty ciepła i nakłady na wytworzenie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania pomieszczeń. Przewidywany poziom przenikalności cieplnej wskazuje również na możliwość zastosowania wyrobu w każdym z pomieszczeń o temperaturze obliczeniowej ti ≥ 16°. 

reklama

Sztywność konstrukcji i odpowiednią odporność na oddziaływania wiatru zapewniają stalowe wzmocnienia ram ościeżnic i skrzydeł okiennych. Materiał wzmocnienia skrzydła, to stal ocynkowana o grubości ściany do 1,75 mm. Sposób montażu wzmocnień w skrzydłach okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prismatic podlega ochronie patentowej.

Za komfort obsługi okien i drzwi balkonowych Oknoplast Pixel w tym także za wartość sił operacyjnych potrzebnych do zamknięcia lub otwarcia skrzydła bądź manewrowanie klamką odpowiadają okucia obwiedniowe produkowane przez firmę Winkhaus również w wersji z ukrytymi zawiasami. Dodatkowym wyposażeniem okien wchodzącym w zestaw okuć sterujących mogą być elementy pozwalające na stopniowanie kąta uchyłu skrzydła oraz utrzymanie prawidłowej pozycji skrzydła względem ramy ościeżnicy albo przeciwwyważeniowe zaczepy ryglujące. 

Elementem wyróżniającym okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prismatic jest możliwość produkcji o różnych kolorach po stronie zewnętrznej i wewnętrznej albo zastosowania barwnych oklein również na powierzchniach kształtowników widocznych po otwarciu skrzydeł.  W ten sposób cała powierzchnia okna posiada jednolity kolor i strukturę.

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prismatic, to produkt objęty wieloletnią gwarancją jakości udzielaną przez producenta. Warunki gwarancji określa oświadczenie gwarancyjne.

reklama

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Oknoplast.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.