Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Oknoplast Prolux
Okna i drzwi balkonowe

10

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux, to autorska koncepcja konstrukcji oparta o wykorzystanie kształtowników okiennych zaliczanych do klasy A według Polskiej Normy PN-EN 12608, posiadających sześć komór wewnętrznych. Wymiar głębokości ramy ościeżnicy 70mm. Cechą charakterystyczną okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prolux jest zastosowanie kształtownika słupka ruchomego o wymiarze aż o 1/3 mniejszym od klasycznych rozwiązań. W efekcie uzyskano nowoczesny, smukły i minimalistyczny design konstrukcji. Znacząca różnica w szerokości ruchomych słupków pozwala zwiększyć powierzchnię oszklenia, wprowadzając do pomieszczeń więcej światła dziennego niż byłoby to możliwe przy zastosowaniu standardowych rozwiązań technicznych.

Podstawowy typ oszklenia stanowią jednokomorowe szyby zespolone o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2*K). W każdym przypadku, gdy to oczekiwane lub wymagane przez użytkownika istnieje możliwość wyposażenia okien w oszklenia dwukomorowe o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 0,6 W/(m2*K). W tym przypadku należy przyjmować, że wartość współczynnika przenikania ciepła Uw charakterystyczna dla okien Oknoplast Prolux oscylować będzie w pobliżu wartości 0,9 W/(m2*K). Niska wartość współczynnika przenikania ciepła pozwala ograniczyć straty ciepła i nakłady na wytworzenie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania pomieszczeń.

reklama

Sztywność konstrukcji i odpowiednią odporność na oddziaływania wiatru zapewniają stalowe wzmocnienia ram ościeżnic i skrzydeł okiennych. Materiał wzmocnienia skrzydła, to stal ocynkowana o grubości ściany do 1,75 mm. Sposób montażu wzmocnień w skrzydłach okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prolux podlega ochronie patentowej.

Za komfort obsługi okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prolux odpowiadają okucia obwiedniowe produkowane przez firmę Winkhaus dostępne również w wersji z ukrytym zawiasem. Dodatkowym wyposażeniem okien wchodzącym w zestaw okuć sterujących mogą być elementy pozwalające na stopniowanie kąta uchyłu skrzydła, utrzymanie prawidłowej pozycji skrzydła względem ramy ościeżnicy albo przeciwwyważeniowe zaczepy ryglujące. 

Elementem wyróżniającym okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux jest możliwość zastosowania barwnych oklein również na powierzchniach kształtowników widocznych po otwarciu skrzydeł.  W ten sposób cała powierzchnia okna posiada jednolity kolor i strukturę. Uszczelki w narożach listew przyszybowych łączone są pod kątem 45°, co podkreśla wyjątkowy design konstrukcji.

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux, to produkt objęty wieloletnią gwarancją jakości udzielaną przez producenta. Warunki gwarancji określa oświadczenie gwarancyjne.

reklama

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Oknoplast.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.