Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Oknoplast Prolux
Okna i drzwi balkonowe

10

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux, to autorska koncepcja konstrukcji oparta o wykorzystanie kształtowników okiennych zaliczanych do klasy A według Polskiej Normy PN-EN 12608, posiadających sześć komór wewnętrznych. Wymiar głębokości ramy ościeżnicy 70mm. Cechą charakterystyczną okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prolux jest zastosowanie kształtownika słupka ruchomego o wymiarze aż o 1/3 mniejszym od klasycznych rozwiązań. W efekcie uzyskano nowoczesny, smukły i minimalistyczny design konstrukcji. Znacząca różnica w szerokości ruchomych słupków pozwala zwiększyć powierzchnię oszklenia, wprowadzając do pomieszczeń więcej światła dziennego niż byłoby to możliwe przy zastosowaniu standardowych rozwiązań technicznych.

Podstawowy typ oszklenia stanowią jednokomorowe szyby zespolone o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2*K). W każdym przypadku, gdy to oczekiwane lub wymagane przez użytkownika istnieje możliwość wyposażenia okien w oszklenia dwukomorowe o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 0,6 W/(m2*K). W tym przypadku należy przyjmować, że wartość współczynnika przenikania ciepła Uw charakterystyczna dla okien Oknoplast Prolux oscylować będzie w pobliżu wartości 0,9 W/(m2*K). Niska wartość współczynnika przenikania ciepła pozwala ograniczyć straty ciepła i nakłady na wytworzenie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania pomieszczeń.

reklama

Sztywność konstrukcji i odpowiednią odporność na oddziaływania wiatru zapewniają stalowe wzmocnienia ram ościeżnic i skrzydeł okiennych. Materiał wzmocnienia skrzydła, to stal ocynkowana o grubości ściany do 1,75 mm. Sposób montażu wzmocnień w skrzydłach okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prolux podlega ochronie patentowej.

Za komfort obsługi okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prolux odpowiadają okucia obwiedniowe produkowane przez firmę Winkhaus dostępne również w wersji z ukrytym zawiasem. Dodatkowym wyposażeniem okien wchodzącym w zestaw okuć sterujących mogą być elementy pozwalające na stopniowanie kąta uchyłu skrzydła, utrzymanie prawidłowej pozycji skrzydła względem ramy ościeżnicy albo przeciwwyważeniowe zaczepy ryglujące. 

Elementem wyróżniającym okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux jest możliwość zastosowania barwnych oklein również na powierzchniach kształtowników widocznych po otwarciu skrzydeł.  W ten sposób cała powierzchnia okna posiada jednolity kolor i strukturę. Uszczelki w narożach listew przyszybowych łączone są pod kątem 45°, co podkreśla wyjątkowy design konstrukcji.

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux, to produkt objęty wieloletnią gwarancją jakości udzielaną przez producenta. Warunki gwarancji określa oświadczenie gwarancyjne.

reklama

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Oknoplast.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.