Okna i drzwi balkonowe Prolux

w Rankingu Okien

10 diament ikona
0
Technika okienna
10
Oceny
Zapytaj o produkt Oceń produkt

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux, to autorska koncepcja konstrukcji oparta o wykorzystanie kształtowników okiennych zaliczanych do klasy A według Polskiej Normy PN-EN 12608, posiadających sześć komór wewnętrznych. Wymiar głębokości ramy ościeżnicy 70mm. Cechą charakterystyczną okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prolux jest zastosowanie kształtownika słupka ruchomego o wymiarze aż o 1/3 mniejszym od klasycznych rozwiązań. W efekcie uzyskano nowoczesny, smukły i minimalistyczny design konstrukcji. Znacząca różnica w szerokości ruchomych słupków pozwala zwiększyć powierzchnię oszklenia, wprowadzając do pomieszczeń więcej światła dziennego niż byłoby to możliwe przy zastosowaniu standardowych rozwiązań technicznych.

Podstawowy typ oszklenia stanowią jednokomorowe szyby zespolone o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2*K). W każdym przypadku, gdy to oczekiwane lub wymagane przez użytkownika istnieje możliwość wyposażenia okien w oszklenia dwukomorowe o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 0,6 W/(m2*K). W tym przypadku należy przyjmować, że wartość współczynnika przenikania ciepła Uw charakterystyczna dla okien Oknoplast Prolux oscylować będzie w pobliżu wartości 0,9 W/(m2*K). Niska wartość współczynnika przenikania ciepła pozwala ograniczyć straty ciepła i nakłady na wytworzenie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania pomieszczeń.

Sztywność konstrukcji i odpowiednią odporność na oddziaływania wiatru zapewniają stalowe wzmocnienia ram ościeżnic i skrzydeł okiennych. Materiał wzmocnienia skrzydła, to stal ocynkowana o grubości ściany do 1,75 mm. Sposób montażu wzmocnień w skrzydłach okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prolux podlega ochronie patentowej.

Za komfort obsługi okien i drzwi balkonowych Oknoplast Prolux odpowiadają okucia obwiedniowe produkowane przez firmę Winkhaus dostępne również w wersji z ukrytym zawiasem. Dodatkowym wyposażeniem okien wchodzącym w zestaw okuć sterujących mogą być elementy pozwalające na stopniowanie kąta uchyłu skrzydła, utrzymanie prawidłowej pozycji skrzydła względem ramy ościeżnicy albo przeciwwyważeniowe zaczepy ryglujące. 

Elementem wyróżniającym okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux jest możliwość zastosowania barwnych oklein również na powierzchniach kształtowników widocznych po otwarciu skrzydeł.  W ten sposób cała powierzchnia okna posiada jednolity kolor i strukturę. Uszczelki w narożach listew przyszybowych łączone są pod kątem 45°, co podkreśla wyjątkowy design konstrukcji.

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux, to produkt objęty wieloletnią gwarancją jakości udzielaną przez producenta. Warunki gwarancji określa oświadczenie gwarancyjne.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony www.oknoplast.com.pl

Oceń ten produkt

Twoja ocena jest w pełni anonimowa. Twoje dane osobowe są wymagane jedynie w celu uwiarygodnienia oceny.
brak zdjęcia

Ochmanów 117
32-003 Podłęże
Polska małopolskie

Zapytaj o ten produkt firmę Oknoplast

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez firmy: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz Oknoplast w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Inne produkty Oknoplast w Rankingu Okien

Aluhaus 75

15
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluhaus 90

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluhaus Slide

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluhaus Fold

10
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Pixel

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Koncept

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Prismatic

10
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Winergetic Premium

15
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Winergetic Premium Passive

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

HST Premium

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

HST

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Slide

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

PSK i PSK-Z

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien

PSK Atrium

0
0 konstrukcji w Rankingu Okien