Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Petecki Inowa Slide
Drzwi przesuwne

0

Drzwi przesuwne PETECKI INOWA SLIDE wpisują się w nowoczesne trendy budowlane. Umożliwiają stworzenie przeszklonej konstrukcji o maksymalnych wymiarach 4 x 2,4m. przy wymiarach skrzydła funkcyjnego 1,5 x 2,4m. Ryglowanie na całym obwodzie skrzydła zapewnia dużą siłę docisku, a jednocześnie po otwarciu skrzydło przesuwa się niezwykle lekko, przy użyciu minimalnej siły. Kolejnym atutem jest niski próg. Otwarcie drzwi nie wymaga rozwarcia skrzydeł, które głęboko ingerowałyby w przestrzeń mieszkalną.

Drzwi przesuwne PETECKI INOWA SLIDE można wykonać w schemacie A: 2-kwaterowe z jednym skrzydłem ruchomym oraz w schemacie C: 4-kwaterowe z dwoma skrzydłami ruchomymi. Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach podnoszono-przesuwnych, typu HST. Wysokiej klasy okucia okienne gwarantują, że skrzydło po jego odblokowaniu swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwa się na wózkach względem nieotwieranej części konstrukcji.

reklama

Mechanizm blokujący pozwala na delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym łatwą obsługę drzwi przesuwnych. Drzwi przesuwne PETECKI Inowa Slide to nowe rozwiązanie w segmencie drzwi/okien przesuwnych, które docelowo mogą być atrakcyjną alternatywą dla drzwi tarasowych typu PSK/PATIO. To Idealne rozwiązanie zarówno pod kątem budownictwa jednorodzinnego, ale również do obiektów od których wymaga się niezawodności oraz łatwości obsługi.

Charakterystyka techniczna tarasowych drzwi przesuwnych PETECKI INOWA SLIDE:

  • Maksymalny wymiar symetryczny wynosi 3100 mm. x 2400 mm. (maksymalna szerokość kwatery do osi słupka 1550 mm)
  • Maksymalna szerokość to  4000 mm.
  • Szklenie pakietem Ug=0,7 W/m2K (36 mm.). Głębokość skrzydła roboczego  to  70 mm.
  • Drzwi przesuwne PETECKI Inowa Slide dedykowane są do  solowych  otworów.
  • Zastosowane rozwiązania techniczne sprawiają, że Inowa Slide osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. (Wysokie parametry osiąga dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki są dociskane poprzecznie do ościeżnicy, po całym obwodzie.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Petecki.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.