Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Plastixal Lumaxx
Okna i drzwi balkonowe

0

System okien i drzwi balkonowych LUMAXX charakteryzują niezwykle wąskie ramy okienne zapewniające nawet do 25% większą powierzchnię przeszklenia i lepszy dostęp światła. LUMAXX zapewnia równowagę pomiędzy właściwościami termoizolacyjnymi, statyką okna i dopasowaniem okuć. Nowy system LUMAXX ma wyraźnie węższe wymiary niż dotychczasowe kombinacje profili.

Dotychczasowe konstrukcje ze słupkami ruchomymi zabierały często nawet 170mm szerokości okna lub więcej. Te masywne złożenia z szerokim słupkiem zakłócały sylwetkę okna i znacznie ograniczały dopływ światła do pomieszczenia. Dzięki nowemu systemowi okiennemu LUMAXX zastosowanie obniżonych profili i uzyskanie efektu delikatnego, smukłego okna nareszcie stało się możliwe bez konieczności rezygnacji z komfortowej obsługi i bezpieczeństwa.

reklama

W wyniku prac nad systemem LUMAXX wszystkie geometrie profili okiennych zostały zoptymalizowane, co pozwoliło na zredukowanie do minimum ich wysokości. Projektanci zadbali przy tym o zachowanie zrównoważonych proporcji pomiędzy właściwościami termoizolacyjnymi i statyką okna, jak również o idealne dopasowanie elementów okuć. Ponadto, symetryczna konstrukcja słupka okiennego pozwala na jego elastyczne zastosowanie w różnych rodzajach okien.

Pomimo że „wąskie lico“ było absolutnym priorytetem podczas projektowania tego systemu, nie zdecydowano się na żadne kompromisy w kwestii statyki nowego profilu skrzydła czy słupka. W obu tych elementach zastosowano jednolitą stal, która dzięki swoim właściwościom statycznym pozwala na konstruowanie białych okien o wysokości nawet 2,30m i okien kolorowych o wysokości do 2,20m. W połączeniu z technologią klejenia STV® możliwe jest uzyskanie elementów o wysokości nawet do 2,50m w przypadku białych profili lub 2,40m w przypadku profili kolorowych.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Plastixal.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024