Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Plastixal Smart Slide
Drzwi przesuwne

0

Drzwi przesuwne SMART SLIDE są nowym rozwiązaniem w segmencie przesuwnych okien i drzwi, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla drzwi tarasowych typu PSK/PATIO. Smart Slide to bardzo dobre rozwiązanie dla budownictwa jednorodzinnego i dla obiektów użyteczności publicznej, gdzie od drzwi w systemach tarasowych oczekuje się wysokiej niezawodności i łatwości obsługi.

Dobrze przemyślane rozwiązania techniczne sprawiają, że SMART SLIDE osiąga świetne wyniki w zakresie wytrzymałości na napór wiatru, wodoszczelności i przepuszczalności powietrza. Wysokie wartości tych parametrów możliwe są dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki dociskane są po całym obwodzie poprzecznie do ościeżnicy.

reklama

Dodatkowo punkty ryglowania w obszarze słupka wspomagają uzyskanie dużej szczelności. Innowacyjny mechanizm zamykania w systemach przesuwnych SMART SLIDE pozwala na łatwą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych, typu HST.

Doskonale dobrane, specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydło po jego odblokowaniu swobodnie i bez żadnego oporu przesuwa się na wózkach względem nieotwieranej części konstrukcji. Mechanizm blokujący umożliwia delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym prostą obsługę drzwi przesuwnych.

Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają drzwiom przesuwnym SMART SLIDE szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji. W najnowsze trendy mody i designu wpisują się od dłuższego czasu duże przeszklenia, a drzwi i okna przesuwne SMART SLIDE wychodzą naprzeciw światowym trendom umożliwiając konstruowanie przeszkleń o wymiarach skrzydła 1,5 x 2,3 m.

Ryglowanie na całym obwodzie skrzydła zapewnia dużą siłę docisku, ale po otwarciu skrzydło przesuwa się wyjątkowo lekko, z użyciem niewielkiej siły. W porównaniu z konstrukcjami odstawno-przesuwnymi jest to niezwykle istotny atut. Konstrukcja profili z wykorzystaniem technologii Multifalz stwarza możliwość opcjonalnego zastosowania technologii wklejania szyb, które pozwala na zwiększenie sztywności całej konstrukcji.

reklama

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Plastixal.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024