Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Plastixal Smart Slide
Drzwi przesuwne

0

Drzwi przesuwne SMART SLIDE są nowym rozwiązaniem w segmencie przesuwnych okien i drzwi, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla drzwi tarasowych typu PSK/PATIO. Smart Slide to bardzo dobre rozwiązanie dla budownictwa jednorodzinnego i dla obiektów użyteczności publicznej, gdzie od drzwi w systemach tarasowych oczekuje się wysokiej niezawodności i łatwości obsługi.

Dobrze przemyślane rozwiązania techniczne sprawiają, że SMART SLIDE osiąga świetne wyniki w zakresie wytrzymałości na napór wiatru, wodoszczelności i przepuszczalności powietrza. Wysokie wartości tych parametrów możliwe są dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które poprzez przekręcenie klamki dociskane są po całym obwodzie poprzecznie do ościeżnicy.

reklama

Dodatkowo punkty ryglowania w obszarze słupka wspomagają uzyskanie dużej szczelności. Innowacyjny mechanizm zamykania w systemach przesuwnych SMART SLIDE pozwala na łatwą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych, typu HST.

Doskonale dobrane, specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydło po jego odblokowaniu swobodnie i bez żadnego oporu przesuwa się na wózkach względem nieotwieranej części konstrukcji. Mechanizm blokujący umożliwia delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym prostą obsługę drzwi przesuwnych.

Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają drzwiom przesuwnym SMART SLIDE szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji. W najnowsze trendy mody i designu wpisują się od dłuższego czasu duże przeszklenia, a drzwi i okna przesuwne SMART SLIDE wychodzą naprzeciw światowym trendom umożliwiając konstruowanie przeszkleń o wymiarach skrzydła 1,5 x 2,3 m.

Ryglowanie na całym obwodzie skrzydła zapewnia dużą siłę docisku, ale po otwarciu skrzydło przesuwa się wyjątkowo lekko, z użyciem niewielkiej siły. W porównaniu z konstrukcjami odstawno-przesuwnymi jest to niezwykle istotny atut. Konstrukcja profili z wykorzystaniem technologii Multifalz stwarza możliwość opcjonalnego zastosowania technologii wklejania szyb, które pozwala na zwiększenie sztywności całej konstrukcji.

reklama

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Plastixal.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.