Okna i drzwi balkonowe Aluprof MB-86

w Rankingu Okien

56 diament ikona
21
Technika okienna
35
Oceny
Zapytaj o produkt Oceń produkt

ALUPROF MB 86, to pierwszy w świecie system aluminiowych kształtowników do produkcji okien i drzwi balkonowych, w którym dla optymalizacji wymiany ciepła z otoczeniem oraz ograniczenia wymiany ciepła przez przewodzenie i promieniowanie zastosowano aerożel, materiał o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych, wyróżniający się najlepszymi udokumentowanymi właściwościami izolacji cieplnej. Dzięki oryginalnym rozwiązaniom aluminiowe okna i drzwi balkonowe gwarantują użytkownikom nie tylko najwyższy komfort cieplny, lecz także szybki zwrot inwestycji ze względu na wymierne korzyści finansowe wynikające z ograniczenia nakładów na ogrzewanie pomieszczeń i budynków.

Im wyższy poziom izolacyjności termicznej okien i drzwi, tym większy potencjalny poziom oszczędności wynikający ze zmniejszenia wydatków na ogrzewanie. W obrębie systemu kształtowników ALUPROF MB 86 każdy z użytkowników może wybierać pośród trzech wariantów, z których każdy pozwala uzyskać inny poziom energooszczędności dostosowany do oczekiwań i potrzeb użytkowników oraz wymagań obiektowych:

ALUPROF MB 86 ST

To system kształtowników aluminiowych o wartości współczynnika przenikania ciepła Uf  od 1,39 W/(m2*K) dla okien oraz od 2,16 W/(m2*K) dla drzwi. Są to parametry właściwe dla standardowych rozwiązań, zgodne z wymaganiami norm.  

ALUPROF MB 86 SI

Grupa kształtowników aluminiowych o wartości współczynnika przenikania ciepła Uf  od 0,92 W/(m2*K) dla okien oraz od 1,76 W/(m2*K) dla drzwi oraz 1,49 W/(m2*K) dla konstrukcji drzwi w wersji ALUPROF MB 86 SI+ tworzy system ALUPROF MB 86 SI. Izolacyjność cieplna na podanym poziomie pozwala wykorzystać rozwiązania  systemu okienno-drzwiowego w budynkach o podwyższonym standardzie energetycznym. Przepisy techniczno-budowlane zakładają, że od 2021 r. współczynnik przenikania ciepła okien elewacyjnych nie będzie mógł przekraczać wartości 0,9 W/(m2*K). System kształtowników okiennych ALUPROF MB 86 SI oraz ALUPROF MB 86 SI+ jest zatem zbliżony pod względem parametrów izolacyjności cieplnej do nowych, przyszłych standardów budownictwa energooszczędnego.

ALUPROF MB 86 AERO

Topowa odmiana aluminiowych profili okiennych tworzy system ALUPROF MB 86 AERO składających się z kształtowników charakteryzujących się wartościami współczynnika przenikania ciepła w zakresie  od 0,57 W/(m2*K) dla okien oraz od 1,22 W/(m2*K) dla drzwi. Tak dobre parametry pozwalają na wykorzystanie systemu w budownictwie energooszczędnym, a nawet pasywnym.

Najwyższy poziom izolacyjności termicznej to nie tylko zasługa unikalnego zastosowania aerożelu jako materiału wypełniającego komory kształtowników. Strumienie przepływającego ciepła ogranicza również system szerokich przekładek termicznych o nowym kształcie, pozwalających na zastosowanie dodatkowej przegrody w strefie izolacji profili. Dwukomponentowa uszczelka centralna precyzyjnie uszczelnia i izoluje termicznie przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą.

Dzięki geometrii i właściwościom materiałowym kształtowniki okienne systemu ALUPROF MB 86 charakteryzują się wysoką wartością momentów bezwładności, są „sztywne”, tym samym powstające konstrukcje okienne mogą posiadać odpowiednio większe wymiary, a jednocześnie wykazują ponadprzeciętną odporność na obciążenia wiatrem. Zaleta umożliwia stosowanie okien aluminiowych zarówno w budynkach niskich, jak i wysokościowych niezależenie od strefy obciążenia wiatrem i kategorii terenu w jakiej zlokalizowane są obiekty budowlane.

 System kształtowników aluminiowych ALUPROF MB-86 umożliwia produkcję zarówno klasycznych okien, jak i niestandardowych konstrukcji szklanych o dużych gabarytach. Możliwe jest dostosowanie okien do różnorodnych stylów architektonicznych, m.in. dzięki zastosowaniu listwy do szklenia w trzech wariantach: Standard, Prestige i Style. Kształty profili zostały dostosowane do montażu różnych rodzajów okuć obwiedniowych, w tym także zawiasów ukrytych. Konstrukcje można szklić przy użyciu  różnego rodzaju pakietów szyb zespolonych, w tym także dwu a nawet trzykomorowych, akustycznych oraz antywłamaniowych, a także wykonywać drzwi panelowe w różnych wariantach estetycznych.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony www.teamplast.pl

Poznaj właściwości użytkowe Team-Plast Aluprof MB-86

Okno dwuskrzydłowe

21
Wymiar: 1500mm x 1500mm

Oceń ten produkt

Twoja ocena jest w pełni anonimowa. Twoje dane osobowe są wymagane jedynie w celu uwiarygodnienia oceny.
Team-Plast logo

Stradomia Wierzchnia 88a
56-500 Syców
Polska dolnośląskie

Zapytaj o ten produkt firmę Team-Plast

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez firmy: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz Team-Plast w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Inne produkty Team-Plast w Rankingu Okien

Aluprof MB-79N

30
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Yawal MoreView

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Team Balance ART

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Team Balance SLIDE

35
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Team Balance MD

127
2 konstrukcje w Rankingu Okien

Team Basic MD

10
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Team Icon

35
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Point MD

5
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Select SLIDE

35
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Team Select

45
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Team Straight

30
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluprof MB-70

15
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluprof MB-77 HS

35
0 konstrukcji w Rankingu Okien

Aluprof MB-104 Passive

35
0 konstrukcji w Rankingu Okien