Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Variant HST SL 1600TT HI
Drzwi unoszono-przesuwne HST

5

System podnoszono-przesuwny, charakteryzujący się ponadprzeciętnymi parametrami izolacyjnymi. Drzwi HST SL 1600tt HI wyróżniają się doskonałą szczelnością, a przy tym nowoczesnym designem, pasującym do każdego stylu wnętrzarskiego. Drzwi przesuwne stanowią alternatywę dla tradycyjnych drzwi 2-skrzydłowych, które otwierają się do wewnątrz.

Zajmują zdecydowanie mniej miejsca, przez co można funkcjonalniej zaaranżować wnętrze. Model HST SL 1600tt HI przeznaczony jest do budynków o szczególnych wymaganiach termoizolacyjnych. To konstrukcja stabilna, pozwalająca na utrzymanie dużego ciężaru skrzydeł drzwiowych, przez co można wykonywać z jej wykorzystaniem dużych przeszkleń, optycznie powiększając wnętrza. Istnieją duże możliwości modyfikacji systemu, zmieniając m.in. ilość torów oraz warianty docieplenia. 

reklama

Drzwi przesuwne HST SL 1600tt HI posiadają bardzo dobry system izolacji termicznej. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie elementów w wersji PLUS osiągnięto niski współczynnik przenikania ciepła Uf = 2,1 W/m2K. Decydując się jednak za najcieplejszą wersję, ochrona przed chłodem napływającym z zewnątrz jest jeszcze większa, ponieważ współczynnik ten wynosi już od 1,8 W/m2K.

Kształtowniki mają różną głębokość w zależności od wybranej opcji. W przypadku skrzydeł jest to 67 mm. Dla ościeżnic dwutorowych głębokość kształtowników to 160 mm, dla trzytorowych to 247 mm, a dla czterotorowych to 334 mm. Możliwe jest zastosowanie w systemie wypełnienia, mającego grubość do 51 mm.

Ponadto system został tak zaprojektowany i skonstruowany, że konstrukcja drzwiowa może przybierać niezwykle duże gabaryty, mające aż 8 skrzydeł. Docieplenie występuje w trzech wersjach: standard, wersja PLUS i wersja HI. Zastosowanie w drzwiach uszczelki wykonane są z wysokogatunkowego kauczuku syntetycznego. Wypełnieniem może być szyba pojedyncza lub zespolona, a także panel nieprzezierny, którego grubość to maksymalnie 51 mm.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Variant.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.