Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Prawidłowy Montaż w systemie Triotherm marki Blaugelb

Styczeń 2021 · FIXOKNA

Dziś o oknach aluminiowych i to nie o byle jakich, bo od prężnie rozwijającej się firmy KAEMDE z Tucholi. Nasza ekipa montażowa musiała sprostać nie lada wyzwaniu. Oprócz wielu witryn i ogromnej konstrukcji mierzącej niemal 5,5m wysokości, nasi fachowcy poradzili sobie z ciekawymi i dość nietypowymi drzwiami tarasowymi.

Nietypowymi bo w 1/3 schowanymi pod elewacją. Rozwiązanie to pozwala wsunąć oba skrzydła pod elewacje, dzięki temu uzyskujemy pełne światło otworu, co jest tego ogromną zaletą. Wniesienie kanapy, dużej lodówki lub 100 calowego telewizora nie będzie stanowiło żadnego problemu. Z resztą zobaczcie sami – zapraszamy do obejrzenia filmu, gdzie pokazujemy jak działa ten system.

reklama

System wykorzystany w większości okien to Aluprof inspiruje MB-86 ST (witryn) oraz MB-86US ST (okna rozwierno-uchylne). Drzwi podnoszono-przesuwne zostały wykonane w systemie Aluprof MB-59 Slide HI – Galandage.

Poniżej przedstawiamy wypełnienie konstrukcji, czyli szyby do HST:

  • ESG 6 TF /12A CHU czarna/ 6 /10A CHU czarna/ ESG 6 TF [Ug=0,5; Lt=74%; g=53%; Rw=35 (-2;-7)]
  • Termika konstrukcji: 1,1 [W/m2K]
  • Waga konstrukcji: 458,7 kg

Kolejnym niecodziennym rozwiązaniem był sam montaż. Tym razem okna wysunęliśmy w strefę ocieplenia, a pomocny do tego okazał się niemiecki system Triotherm marki Blaugelb.

Głównym elementem tego rozwiązania są ciepłe profile Triotherm, które przykleiliśmy do muru przy pomocy specjalnego, przeznaczonego do tego celu kleju. Następnie wzmocniliśmy spoinę dedykowanymi śrubami montażowymi. Profil Triotherm w połączeniu ze styropianowymi opaskami stanowi ciepłą ramkę w obwodzie okna. Jest to element nośny oraz ociepleniowy konstrukcji.

reklama

Dolne oraz w niektórych przypadkach boczne części okien zostały podparte ciepłą belką purenitową. W ostatnich etapach montażowych uszczelniliśmy łączenia za pomocą folii paroszczelnej od zewnętrz, piany montażowej w warstwie środkowej oraz powłoki uszczelniającej od wewnątrz.

Drzwi podnoszono-przesuwne HST Galandage zostały zamocowane przy pomocy konsol Knelsen od firmy Windowtech oraz śrub montażowych dołem. Tak jak pozostałe okna, drzwi tarasowe zostało zamontowane prawidłowo w trójwarstwowym systemie uszczelnienia.

Sztywność podparcia dołem zapewniło punktowe umieszczenie żywicy epoksydowej wewnątrz płyty purenitowej.

Ostatnim etapem montażu był montaż żaluzji fasadowych od firmy Anwis.

Na końcu rzecz jasna warto wspomnieć o naszej współpracy z Mini Żuraw Wrocław – bez pomocy mini żurawia montaż konstrukcji ważących nawet blisko tony byłby znacząco utrudniony, a może nawet niemożliwy. Dziękuję Mini Żuraw Wrocław za kolejną realizację zakończoną sukcesem.

FIXOKNA 2021-01-04 00:00:00 aktualizacja: 2021-01-04 13:23:16


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024