Przewiń do artykułu

Brügmann

ocena gwiazdki 3.67 / 5.00 - 3 głosów Oceń

Produkty Brügmann S.A.

Oferta Brügmann S.A. z Włocławka obejmuje w głównej mierze profile z PCW do produkcji okien i drzwi, w systemach: Brügmann, Salamander i Bluevolution. Dopełnieniem asortymentu są elementy zdobnicze, tzw. ozdoby, stosowane w stolarce przeznaczonej do architektury zabytkowej i stylizowanej na dawną.

System Brügmann

Jednym z produkowanych i oferowanych przez Spółkę Brügmann systemów jest system Brügmann. Składa on się z pięciu podsystemów profili okiennych i drzwiowych z PCW oraz z drzwi przesuwnych.

W skład systemów Brügmann, wykorzystywanych do produkcji okien i drzwi z PCW wchodzą: Brügmann AD, Brügmann AD Arte, Brügmann AD EcoLine, Brügmann AD SunLine oraz Brügmann MD. Każdy z nich posiada wspólny, bogaty zestaw poszerzeń, łączników i profili dodatkowych.

System Brügmann AD

Brugmann AD
Brugmann AD

Szeroki profil ( 73 mm) o dużym zakresie zastosowania. Nadaje się on do produkcji okien rozwiernych, uchylnych, rozwierno-uchylnych i drzwi balkonowych. Pięciokomorowa ościeżnica i skrzydło, w połączeniu ze dużym wzmocnieniem stalowym, daje produkt o znakomitej wytrzymałości, zaś obecność uszczelek 2-komorowych gwarantuje wysoką szczelność produktu finalnego, podwyższone parametry izolacyjności termicznej (Uf = 1,3 W/m2K) i wysoki współczynnik izolacji akustycznej (Rw = 36 dB). Opisując system Brügmann AD nie można pominąć kolorystyki profili. Firma zapewnia swoim klientom produkt biały, w okleinach gładkich i drewnopodobnych (25 kolorów z palety podstawowej). W przypadku zamówień na profile w kolorze jednostronnym, odbiorcy otrzymują produkt ze ścianką zewnętrzną koekstrudowaną barwioną pod kolor wybranej okleiny.

Natomiast przy zleceniach na profile w kolorze obustronnym – barwione w masie.

Dzięki temu, w przypadku zarysowań okien przez użytkownika, nie widać białych rys, a jedynie ślady wgłębień w kolorze nałożonej okleiny. System oferuje trzy typy listew przyszybowych: klasyczną płaską, półokrągłą i dekoracyjną. Zapewnia dodatkowo możliwość szklenia pakietami szyb o szerokości do 44 mm (zwykłe, energooszczędne, bezpieczne, antywłamaniowe i inne) oraz stosowania dowolnych, w tym rozbudowanych i nowoczesnych, systemów okuć obwiedniowych oraz nawiewników.

System Brügmann AD Arte

Brugmann AD Arte
Brugmann AD Arte

System z zaokrąglonym – półzlicowanym skrzydłem okiennym, którego kształt cieszy się dużym powodzeniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Stosowany do produkcji okien rozwiernych, uchylnych, rozwierno-uchylnych i drzwi balkonowych. Szerokość zabudowy wynosi 73 mm. Pięciokomorowe profile zaopatrzone są w termozgrzewane uszczelki komorowe oraz duże wzmocnienie stalowe. To wszystko gwarantuje wysokie parametry statyki, termoizolacji (Uf = 1,3 W/m2K) i izolacji akustycznej (Rw = 46 dB). Oferta listew przyszybowych obejmuje trzy ich rodzaje: klasyczną płaską, półokrągłą i dekoracyjną. Profile okleinowane jednostronnie posiadają koekstrudowaną ściankę zewnętrzną barwioną pod kolor okleiny, zaś profile okleinowane dwustronnie – profil barwiony w masie. Oferta kolorów ze wzornika podstawowego obejmuje 25 propozycji kolorystycznych. System Brügmann AD Arte daje możliwości szklenia - do 44 mm (dla szyb zwykłych, energooszczędnych i antywłamaniowych), oraz zastosowania nowoczesnych okuć obwiedniowych.

System Brügmann AD EcoLine

Brügmann AD EcoLine
Brügmann AD EcoLine

Systemu Brügmann z ościeżnicą i ze skrzydłem płaskim wykonanymi z rdzeniem z materiału PCW powtórnie przetworzonego (recyklingu). Zastosowanie tego rodzaju technologii pozwala na poprawę parametrów zgrzewalności profili, zwiększenie twardości i sztywności oraz niewątpliwie przyczynia się do zarówno ochrony środowiska naturalnego, jak i redukcji kosztów wytworzenia. Charakteryzuje się on głębokością zabudowy o szerokości 73 mm, grubością ścianek zewnętrznych nie mniejszych niż 2,6 mm, dużymi, jednakowymi wzmocnieniami stalowymi w skrzydle i w ościeżnicy oraz termozgrzewalnymi uszczelkami komorowymi, wrolowanymi w profil. Parametry termiczne i akustyczne systemu są identyczne jak w przypadku pozostałych systemów Brugmann AD (Uf=1,3, Rw=36). Trzy rodzaje listew przyszybowych: klasyczna-płaska, półokrągła i dekoracyjna. Brügmann AD EcoLine pozwala na zastosowanie pakietu szybowego do grubości szklenia 44 mm (dowolne rodzaje szyb). System okuć – dowolny, nowoczesny, obwiedniowy.

System Brügmann AD SunLine

Brugmann AD SunLine
Brugmann AD SunLine

Profile ościeżnicy i skrzydła wykonane są z wykorzystaniem tworzywa z recyklingu. Ta nowoczesna technologia pozwala na poprawę parametrów zgrzewalności profili, zwiększenie twardości i sztywności oraz przyczynia się do zarówno ochrony środowiska naturalnego, jak i redukcji kosztów wytworzenia. Ościeżnicę stanowi obniżony profil 7-komorowy, który posiada zarówno bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej, jak i sztywności, co umożliwia stosowanie w trakcie produkcji okien, małych i tanich wzmocnień stalowych a w pewnych zakresach wymiarowych, stosowanie wzmocnień stalowych staje się zupełnie niepotrzebne. Obniżona ościeżnica daje możliwość stosowania większych szyb a tym samych doświetlenie pomieszczeń z oknami Brügmann AD SunLine jest znacznie lepsze niż w innych systemach okiennych. W standardzie proponujemy zaokrąglone 6-komorowe skrzydło o stylizacji Arte. System o standardowej dla Brügmann’a głębokości zabudowy 73 mm. Grubość ścianek zewnętrznych nie mniejszą, niż 2,6 mm. Sześciokomorowe skrzydło zaopatrzone jest w dwie uszczelki oporowe, wrolowane w profil, gwarantujące dobrą izolację cieplną i akustyczną. System umożliwia zastosowanie pakietu szybowego do 44 mm i mocowania dowolnych, nowoczesnych okuć obwiedniowych. Do wyboru trzy rodzaje listew przyszybowych: klasyczna- płaska, półokrągła i dekoracyjna.

System Brügmann MD

Brugmann MD
Brugmann MD

System 5-komorowy o głębokości zabudowy 73 mm z uszczelnieniem środkowym. Do wyboru dwa rodzaje skrzydeł: płaskie i półzlicowane. System wykonany w A-klasie o grubości ścianek zewnętrznych powyżej 2,8mm. Dodatkowa, trzecia uszczelka dodatkowo poprawia jeszcze parametry termiki i akustyki systemu. W przypadku Brügmann MD – podobnie, jak w pozostałych systemach Brügmann – oferowane są trzy rodzaje listew przyszybowych: klasyczna płaska, półokrągła i dekoracyjna. Kolory jednostronne wykonywane są na bazie profili białych, dwustronne – barwionych w masie.

Dostępna kolorystyka – w standardzie 25 oklein gładkich i drewnopodobnych.

Profile do drzwi przesuwnych – HST

drzwi przesuwne – HST
drzwi przesuwne – HST

System przeznaczonych do produkcji dużych drzwi przesuwnych typu patio, tarasowych i balkonowych. System wyposażony jest w kółka poruszające się po aluminiowych progach (tj. prowadnicach).

Możliwość wykonywania drzwi o szerokości maks. do 6 m z wykorzystaniem szyb zwykłych, energooszczędnych, bezpiecznych, antywłamaniowych i innych.

Ozdoby

Ozdoby

Ciekawym dodatkiem do oferowanych profili są ozdoby. Stanowią one szereg elementów wykonanych z twardego PCW, o gładkiej i błyszczącej powierzchni, które mają zastosowane w oknach i pełnia rolę stylizacji nowoczesnych okien z tworzywa sztucznego na stolarkę idealnie dopasowaną do budownictwa starego lub wzorowanego na dawne. O ile systemy Brügmann AD, AD Arte, EcoLine, SunLine i MD są ze sobą kompatybilne i nie mogą być łączone z innymi markami, tak ozdoby dają możliwości zastosowania w oknach i drzwiach wyprodukowanych również z profili konkurencji.

Stosując tego rodzaju ozdoby (listwy, głowiczki i ornamenty) – szybko, tanio i skutecznie możemy restaurować okna np. starych kamienic lub spełnić wymagania najbardziej nawet wymagających klientów.

System Salamander

Kolejnym systemem oferowanym przez Brügmann S.A., jest system Salamander. Składa się on z czterech podsystemów, stosowanych do produkcji okien i drzwi balkonowych z PCW: Salamander 2D, Salamander 3D, Salamander SL oraz Salamander SL Vision.

Każdy z nich wyróżnia się wysoką jakością tworzywa, wyjątkową, niepowtarzalną bielą i połyskiem tworzywa, szeroką paletą kolorystyczną folii dekoracyjnych gładkich i drewnopodobnych (ponad 40 kolorów) oraz atrakcyjnym wzornictwem.

Salamander 2D

Głębokość zabudowy: 60 mm. Salamander 2D znajduje zastosowanie w produkcji okien rozwiernych, uchylnych, rozwierno-uchylnych i drzwi balkonowych. Wykonany z wysokiej jakości tworzywa gwarantuje śnieżnobiałą biel i gładką, błyszczącą powierzchnię. System z uszczelnieniem zewnętrznym dwoma uszczelkami oporowymi z EPDM w standardzie. Dostępny w wersji trzy i cztero-komorowej. W skład systemu 2D wchodzi wiele różnorodnych profili i podsystemów profilowych przeznaczonych do wykorzystania na wielu, różnych rynkach praktycznie całej Europy: systemy francuskie (renowacyjne), belgijskie i holenderskie (monobloki), angielskie (okna otwierane na zewnątrz) i wiele innych.

Salamander 3D

Salamander 3D
Salamander 3D

Szeroki profil ( 76 mm) o dużym zakresie zastosowania. Przeznaczony do produkcji okien rozwiernych, uchylnych, rozwierno-uchylnych, drzwi balkonowych i drzwi uchylno-przesuwnych, drzwi rezydencyjnych i stosowania dowolnych oszkleń do szerokości 48 mm. Okna wykonane z profili Salamander 3D wyposażone są (oprócz standardowych dwóch uszczelek) w dodatkową uszczelkę środkową, co zapewnia im wysoką izolacyjność cieplną (Uf < 1,3 W/m2K) i akustyczną (Rw do 46 dB), a także optymalną ochronę okuć przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych (tzw. sucha komora okuciowa). Profile Salamander 3D wykonane są w klasie RAL-A (co oznacza, że nie tylko spełniają wymogi przynależności do tej klasy, ale również mają przyznany znak jakości RAL). System Salamander 3D to wyszukane wzornictwo, wyróżniające się wysoką estetyką i doskonałością bieli (w przypadku profili w białym kolorze), oraz szeroką gamą kolorystyczną oklein, zarówno gładkich, jak i drewnopodobnych (ponad 40 wzorów w standardzie). Solidne, zaokrąglone profile ramy i skrzydła (zarówno od wewnątrz, jak i od wewnątrz) w okleinach drewnopodobnych oraz specjalnie dobrane kształty listew przyszybowych, doskonale imitują wysokiej klasy okna drewniane.

Salamander Streamline SL

Salamander Streamline SL
Salamander Streamline SL

To system zaliczany do produktów najnowocześniejszej techniki okiennej. Pięciokomorowy profil o głębokości zabudowy 76 mm, dwie uszczelki oporowe gwarantują dobrą izolację cieplną (Uf = 1,3 W/m2K) i akustyczną (Rw do 46 dB). Wysokiej jakości tworzywa dają odporność na zabrudzenia i zapewniają niezmienność wyjątkowej bieli – unikalnej i jedynej na rynku. Salamander Streamline SL ma zastosowanie w produkcji okien rozwiernych, uchylnych, rozwierno-uchylnych, a także drzwi balkonowych oraz drzwi uchylno-przesuwnych i rezydencyjnych. Duże, stabilne wzmocnienia zapewniają wysoką sztywność okien i drzwi. Kolorystyka okien – identyczna z szeroka paletą kolorów (ponad 40 wzorów i kolorów) systemu Salamander 3D, łącznie z wzorami drewna szlachetnego i aluminium szczotkowanego. Dodatkowo w skład systemu wchodzą profile specjalne, renowacyjne typu francuskiego, łączniki i poszerzenia kompatybilne z systemem Salamander 3D. Modyfikacja systemu jest możliwość zastosowania specjalnie zaprojektowanych nakładek aluminiowych, zakładanych i klejonych na profile od strony zewnętrznej, które wizualnie dają wrażenie okien wykonanych z aluminium. Tego rodzaju rozwiązanie daje możliwość uzyskania różnorodnych efektów kolorystycznych i funkcjonalnych typowych dla okien aluminiowych oraz wysokich parametrów izolacyjności termicznej typowej dla okien wykonanych z PCW, przy korzystnym dla tego rozwiązania poziomie cen.

Salamander Streamline SL Vision

Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision

To nowoczesny i atrakcyjny wizualnie system o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych, w pełni kompatybilny z systemem pięciokomorowym Salamander Streamline SL. Siedmiokomorowe profile typu Vision ramy i skrzydła pozwalają na uzyskanie współczynnika izolacyjności termicznej Uf=1,2 W/m2K (przy zastosowaniu standardowych wzmocnień stalowych) lub 1,1 W/m2K (przy wzmocnieniach termicznych – wzmocnienia stalowe z przekładką termiczną), natomiast podwójny system uszczelek oporowych, gwarantuje izolację akustyczną do 47 dB. System Salamander Streamline SL Vision daje szerokie możliwości szklenia, przy użyciu różnorodnych, wielokomorowych pakietów szybowych , do szerokości 48 mm. Może być on stosowany do okien rozwiernych, uchylnych, rozwierno-uchylnych oraz w produkcji drzwi balkonowych i drzwi uchylno-przesuwnych i rezydencyjnych. Obecność dużych wzmocnień stalowych, gwarantuje użytkownikowi okien niezmienność ich kształtu a także długą żywotność wyrobu. Należy do tego dodać – charakterystyczną dla całej linii profili Salamander – wyjątkową biel i połysk tworzywa, jak również szeroką gamę ponad 40 wzorów oklein do wyboru, począwszy od jednolitych, przez tradycyjne drewnopodobne i zakończywszy na wzorach drewna egzotycznego. W tym przpadku istnieje także możliwość zastosowania identycznych z Salamander Streamline SL nakładek aluminiowych oraz całego zakresu profili dodatkowych (łączniki, poszerzenia i inne) właściwych zarówno dla systemu 3D, jak i SL.

Bluevolution

Innowacyjny, bardzo szeroki (92 mm), 6-komorowy system Bluevolution. Jego wprowadzenie jest odpowiedzią na obowiązujące trendy i zapotrzebowanie na systemy okienno-drzwiowe z PCW do budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Łączy on w sobie konwencjonalną technologię produkcji z doskonałymi wartościami współczynnika izolacyjności termicznej Uf=0,9 W/m2K (przy zastosowaniu wzmocnień termicznych) i 1,0 W/m2K (dla profili ze standardowym wzmocnieniem). Tak wysokie parametry izolacyjności termicznej, sprawiają, ze na chwilę obecną system ten posiada najlepsze parametry termiczne (izolacyjność) dla standardowych profili na rynku europejskim. Specjalna konstrukcja komór wewnętrznych oraz duże wzmocnienia umożliwiają wykorzystanie profili zarówno do okien, jak i do drzwi, nawet przy użyciu pakietu szybowego o grubości szyb do 60 mm. W systemie występują dwa rodzaje skrzydeł: płaskie i zaokrąglone – półzlicowane. Dodatkowo Bluevolution to system, dający niską wysokość zabudowy (wysokość mierzona od podstawy ościeżnicy do krawędzi listwy przyszybowej), sięgającej przy złożeniu ramy i skrzydła - 118 mm. Dzięki czemu pomieszczenia z oknami Bluevolution zapewniają większą powierzchnię szyb i są bardziej doświetlone. Okna w tym systemie dostępne są również w okleinach gładkich jak i drewnopodobnych z palety kolorystycznej systemów Brügmann i Salamander.

Wewnętrzne parapety komorowe

Wewnętrzne parapety komorowe
Wewnętrzne parapety komorowe

Uzupełnieniem oferty Brügmann S.A. są parapety wewnętrzne z tworzywa sztucznego (Brügmann Eurosill). Parapety mają budowę komorową i są okleinowane foliami dekoracyjnymi PCW. Mają zastosowanie do wykończenia okien w dowolnych systemach. Zarówno ich funkcjonalność, estetyka i łatwość montażu oraz przystępna cena, sprawiają, żę cieszą się dużym powodzeniem u klientów. Występują w siedmiu szerokościach (150 mm, 200 mm, 250 mm, 300 mm, 350 mm, 400 mm i 500 mm) oraz w siedmiu dostępnych kolorach a/z grupy podstawowej: biały, marmur, złoty dąb i buk oraz b/ dodatkowej: orzech, mahoń i dąb bagienny. Uniwersalna kolorystyka, pozwala na dopasowanie parapetów do koloru okna, a bogata propozycja szerokości zaspokaja oczekiwania ostatecznego odbiorcy. Sprzedaż parapetów prowadzona jest zarówno poprzez sieci wyspecjalizowanych hurtowników, jak i hurtownie ogólnobudowlane oraz producentów okien i drzwi z PCW.

Galeria produktów Brügmann S.A.

Brugmann AD
Brugmann AD
Brügmann AD
Brügmann AD
Brügmann AD
Brügmann AD
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution
Brügmann AD Arte
Brügmann AD Arte
Brügmann AD Arte
Brügmann AD Arte
Brügmann AD Arte
Brügmann AD Arte
Brügmann AD Arte
Brügmann AD Arte
Brügmann AD EcoLine
Brügmann AD EcoLine
Brügmann AD SunLine
Brügmann AD SunLine
Brügmann AD SunLine
Brügmann AD SunLine
Brügmann MD
Brügmann MD
Profile do drzwi przesuwnych – HST
Profile do drzwi przesuwnych – HST
Ozdoby
Ozdoby
Ozdoby
Ozdoby
Ozdoby
Ozdoby
Salamander 3D
Salamander 3D
Salamander 3D
Salamander 3D
Salamander 3D
Salamander 3D
Salamander 3D
Salamander 3D
Salamander Streamline SL
Salamander Streamline SL
Salamander Streamline SL
Salamander Streamline SL
Salamander Streamline SL
Salamander Streamline SL
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL Vision
Salamander Streamline SL
Salamander Streamline SL
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution
Bluevolution

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?