Przewiń do artykułu

ROPLASTO SYSTEMTECHNIK GmbH

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

FILOZOFIA FIRMY: EXPORT I INNOWACYJNOŚĆ PRODUKTÓW NOWEJ GENERACJI

ROPLASTO SYSTEMTECHNIK GmbH z siedzibą w Bergisch Gladbach – to niemiecki producent profili z pvc wchodzący w skład grupy BASAGROUP. Tradycje w wytłaczaniu profili okiennych tego zasłużonego niemieckiego producenta sięgają 1955 roku, kiedy to uruchomiono produkcję płyt falistych w Kolonii. W 2010 roku firma obchodziła uroczysty Jubileusz 55-lecia. Obecnie ROPLASTO SYSTEMTECHNIK GmbH eksportuje swoje profile do około 40 krajów europejskich i do USA.

Foto: Archiwum: 1955 rok- początek firmy.
Foto: Archiwum: 1955 rok- początek firmy.

W 2007 roku upadającą firmę ROPLASTO FENSTERPROFILE GmbH przejmuje Grupa Kapitałowa BESAPLAST i za sprawą nowych właścicieli: Franjo i Romeo KOVAĆ - powstaje nowy podmiot gospodarczy ROPLASTO SYSTEMTECHNIK GmbH.

Grupa kapitałowa BESAPLAST to znany w Europie i na świecie producent specjalistycznych materiałów budowlanych oraz łożysk mostowych wykorzystywanych w zaawansowanych technologiach budowy mostów. W jej skład wchodzą tak cenione firmy i uznane marki handlowe, jak: BESAPLAST, GUMBA, ZeiBig, CARASYN, DEFLEX, LESCHUPLAST GLT, ROHRBECK, czy ELA BRUCKENLAGER. Łączne roczne obroty grupy to kwota ponad 200 milionów Euro. Produkty Grupy Besagroup są obecne na wszystkich kontynentach naszego globu.

besagroup
Besagroup logo

Zakup ROPLASTO FENSTERPROFILE przez BESAGROUP w bardzo krótkim czasie całkowicie odmienia oblicze firmy. Stabilność finansowa grupy, która pozwoliła na zainwestowanie w zakup ROPLASTO, doprowadziła do reorganizacji firmy i sporych inwestycji kapitałowych w park maszynowy, i nowe innowacyjne produkty tzw. „NOWEJ GENERACJI”.

Dzięki temu nastąpił bardzo szybki i dynamiczny rozwój firmy, która poprzez uzyskanie nowego kapitału wprowadziła szereg nowoczesnych rozwiązań systemowych w zakresie profili i technologii produkcji. Zmiana filozofii myślenia poprzez postawienie na jakość i innowacyjność produktów i rozwój eksportu oraz nowoczesne formy zarządzania poparte marketingiem w bardzo krótkim czasie pozwoliły „NOWEMU ROPLASTO ” na uzyskanie wysokiej dynamiki sprzedaży w większości rynków europejskich. Obecnie Roplasto Systemtechnik jest liczącym się w Europie producentem m.in. 3-5-6-7-8 komorowych profili systemowych, takich jak: Roplasto 7001 6002, 4002,4003, 3001, 2001, 1001. Oferta zawiera w zależności od wymagań klientów profile z cenionym przez ekspertów uszczelnieniem środkowym MD-Mitteldichtung oraz rozwiązania w zakresie uszczelnienia zewnętrznego AD- Anschlagdichtung. Wszystkie produkty posiadają europejskie badania na znak CE weryfikowane przez renomowany i uznany Instytut w Rosenheim w Niemczech.

Bergisch Gladbach - Roplasto Systemtechnik obecnie /foto: roplasto.de/
Bergisch Gladbach - Roplasto Systemtechnik obecnie /foto: roplasto.de/

Warto nadmienić, że Roplasto Systemtechnik była jedną z pierwszych firm profilowych w Europie, która wprowadziła produkcję profili okiennych na bazie ekologicznych stabilizatorów cynkowo-wapniowych- tzw. „GREEN LINE”. Wszystkie profile w Roplasto Systemtechnik są produkowane tylko i wyłącznie z pełnowartościowej mieszanki bez dodatków recyklingowych, co czyni ofertę rynkową tej firmy jako godną zaufania w zakresie jakości i innowacyjności produkcji.

W Europie Środkowej, a konkretnie w czeskim Brnie uruchomiono – dodatkowo poza Bergisch Gladbach- foliowanie profili we wszystkich dostępnych kolorach oklein z możliwością ich dostarczenia dla dowolnego klienta w Europie w terminie nie przekraczającym 14 dni!

DLACZEGO OKNA W SYSTEMIE ROPLASTO- CO JE WYRÓŻNIA
SPOŚRÓD WIELU INNYCH OFERT RYNKOWYCH ?

  • wszystkie profile okienne ROPLASTO są produkowane na bazie bezpiecznych ekologicznie stabilizatorów cynkowo wapniowych bez dodatków ołowiu,
  • są one produkowane wyłącznie z pełnowartościowej mieszanki bez dodatków recylkingowych, czyli odpadów poprodukcyjnych,
  • stosowane w tym systemie uszczelki są całkowicie wymienne, a nie tak jak w innych systemach koekstrudowane, czyli połączone na stałe z profilem. Dzięki temu można po zużyciu takie uszczelki z łatwością wymienić bez konieczności wymiany całego okna.
  • posiadają znakomity współczynnik izolacyjności termicznej wynoszący już od U= 1,0W/m2K,
  • charakteryzują się doskonałą statyką, bezkonkurencyjną wytrzymałością naroży oraz wysokimi parametrami izolacyjności akustycznej R=35dB
  • bardzo szeroka oferta rynkowa obejmuje profile 3-5-6-7-8 komorowe z uszczelnieniem Md i Ad o różnych szerokościach- w zależności od potrzeb i gustów klientów.
Roplasto 7001 MD
Roplasto 7001 MD
Roplasto 7001 AD
Roplasto 7001 AD
Roplasto Swingline
Roplasto Swingline

więcej: www.roplasto.de, www.besagroup.de

Krzysztof Łakota ©

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?