Przewiń do artykułu

Spectus

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Spectus to znana od ponad ćwierć wieku angielska  marka zajmująca się projektowaniem i produkcją systemów okiennych i drzwiowych z PVC.

Podbój  Europy kontynentalnej firma rozpoczęła pod koniec lat dziewięćdziesiątych – w fabryce we Wrocławiu pod flagą Spectus  produkujemy profile od 2007 roku.

Dysponujemy dwoma  systemami: pięciokomorowym TK-71 oraz siedmiokomorowym TK-77. W przygotowaniu nowy system o szerokości zabudowy 82 mm, który niebawem pojawi  się w sprzedaży.

Dodatkowo w ofercie posiadamy:  dachy do ogrodów zimowych, panele drzwiowe a także  moskitiery, rolety i parapety.

 Mamy własny zakład ekstruzji profili z pełnym parkiem maszynowym. W zakresie projektowania i wykonania narzędzi do produkcji profili korzystamy z usług najlepiej ocenianych dostawców.

Zatrudniamy kilkudziesięcioosobową załogę, na czele ze specjalistami  na bieżąco kontrolującymi procesy produkcyjne. Od ponad dwóch lat sami zajmujemy się również okleinowaniem profili. Szeroka gama kolorów jakie oferujemy  dostępna jest  w barwach z palety RENOLIT.

Dzięki zlokalizowaniu całości w jednym miejscu – firmy, hali produkcyjnej, magazynów minimalizujemy koszty  transportu oraz zużycie paliwa, przyczyniając się tym samym do większej dbałości o środowisko.

Takie logistyczne rozwiązanie umożliwia nam proponowanie  klientom atrakcyjnych cen produktów.

System  TK-71
System  TK-71

System  TK-71

Spectus TK71
Spectus TK71
 • System 5 komorowy o głębokości zabudowy 68 mm 
  - współczynnik izolacyjności termicznej  1,3 W/m²K
 • Szklenie w zakresie od 4 do 40 mm
 • Lepsze zabezpieczenie antywyważeniowe: od okuć standardowych  po okucia o najwyższym stopniu bezpieczeństwa. Antywyważeniowe części okuć  mocowane są do stali
 • Precyzyjnie wymierzone komory wzmocnień w ościeżnicy i skrzydle,  umożliwiają konstruowanie nawet bardzo dużych elementów
 • Dyskretnie osadzone, mało widoczne uszczelki w kolorach czarnym lub szarym. Wyprofilowane listwy w wersji softline i ozdobnej.

System TK-77

Spectus TK77
Spectus TK77
 • System 7 komorowy o głębokości zabudowy 70 mm  
  - współczynnik  izolacyjności termicznej  1,4 W/m²K
 • Możliwość szklenia od 4 do 40 mm:
  - szyby pojedyncze, dwuszybowe, trzyszybowe, pancerne
  - do wyboru listwy standardowe, ozdobne i zaokrąglone
 • Zastosowanie okuć  typu EURO  w oknach standardowych i antywyważeniowych
  - okucia ramowe antywyważeniowe montowane są do wzmocnienia stalowego
 • Uszczelki koekstrudowane w standardzie. Termozgrzewalne z TPE lub wciskane z EPDM. Zapewniają bardzo dobrą ochronę przed niekorzystnymi warunkami  atmosferycznymi
 • Wzmocnienie stalowe ocynkowane zapewniające doskonalą sztywność – istnieje  możliwość zastosowania w skrzydle i ramie wzmocnienia tego samego kształtu
 • Profile produkowane są z użyciem mieszanki typu TROPICAL co zwiększa odporność na promieniowanie UV. Nasza gwarancja – 10 lat profile białe, 5 lat profile okleinowane.
 • Kolory profili dostępne są w barwach z palety RENOLIT (najpopularniejsze: zloty dąb, mahoń, orzech), oklejane na korpusach: białym, karmelowym lub brązowym. 

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?