Rozładunek i transport ciężkich szyb zespolonych przy pomocy żurawia

14.05.2018
Udostępnij

Czasy, gdy do prawidłowego zamontowania okna wystarczało dwóch silnych chłopów, wkrętarka i trochę pianki PU wydają się odchodzić w niepamięć. Dobre chęci i podstawowy sprzęt wystarczający podczas montażu okien w małym domku jednorodzinnym, to zbyt mało, gdy staje się przed wyzwaniem instalacji niestandardowych konstrukcji okiennych w nowoczesnych obiektach. Moda na wielkogabarytowe, mocno przeszklone okna i drzwi tarasowe oraz warunki klimatyczne Polski postawiły przed monterami okien zupełnie nowe wyzwania. Dostawy takich nietypowych wyrobów na plac budowy wzięli na swoje barki producenci, jednak ich przemieszczanie w obrębie budynku, montaż i oszklenie spada bezpośrednio na monterów i tu pojawiają się problemy, z którymi przychodzi się mierzyć.

Do bezpiecznego, a jednocześnie ostrożnego i efektywnego przenoszenia, podnoszenia i manewrowania pakietami szyb zespolonych o ciężarze dochodzącym nierzadko do 1.000 kg nie wystarczy już praca zespołowa i siła mięśni, tu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Co oczywiste, w dzisiejszych czasach prawie każdą maszynę można wynająć płacąc za usługę określone stawki. To jednak zdaje się być rozwiązaniem wystarczającym dla mniejszych firm, dla których takie montaże to wydarzenia wyjątkowe, zdarzające się od przypadku do przypadku.

Poważne firmy handlowo-montażowe stają przed takimi wyzwaniami na co dzień, więc dla nich najem specjalistycznego sprzętu jest nie tyle drogi, co zwyczajnie kłopotliwy, bowiem uzależnia czas i termin wykonania prac od usług obcych. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem problemu jest zakup własnych urządzeń i tą drogą poszła firma MULTIKO z Bielska-Białej nabywając mini żuraw Hoeflon C4. Jak wygląda i co potrafi taka specjalistyczna maszyna możecie obejrzeć na filmie, a to tylko niewielki pokaz jej możliwości.

Na rynku usług montażowych, jak i na każdym innym, konkurenci dążą do zdobycia przewagi. Przewaga konkurencyjna jest miarą funkcjonowania firmy na rynku, a jednocześnie pozwala zaoferować usługi bardziej odpowiadające oczekiwaniom nabywców i po prostu lepsze niż oferta konkurencji. MULTIKO podkreśla swoją przewagę płynącą z doświadczenia. W naszej opinii z całym spokojem może teraz także twierdzić, że posiada nad konkurentami przewagę płynącą z techniki, a gdy dołożyć do tego najwyższej próby umiejętności monterów otrzymujemy przepis na kompletną, nowoczesną firmę zajmującą się sprzedażą okien i drzwi, gotową do realizacji nawet najtrudniejszych wyzwań montażowych związanych z instalacją konstrukcji z aluminium, PVC-U lub drewna.

Zobacz także
Redan Synego
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
ABM Jędraszek Star
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Petecki Impressive Class 73 O
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Bertrand ALUTREND SMART
okna i drzwi balkonowe drewniano-aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
OknoPlus HST SwissForm
drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Altom MB-86 Aero
okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Popularne