Belka podprogowa Marbet HARD

ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Belka podprogowa HARD o podwyższonej gęstości służąca do podpierania konstrukcji okiennych. Podwyższone parametry, którymi charakteryzuje się podkład pozwalają na używanie go pod oknami o sporej masie. Belka progowa HARD jest częścią systemu CBM (Ciepła Belka Montażowa).

Belka podprogowa HARD - budowa i konstrukcja

Belka progowa HARD (powyżej 60kg/m3 i wytrzymałości powyżej 600kPa) produkowana jest w ośmiu podstawowych wersjach kształtu – kształtu dopasowanego do konkretnego profilu montowanej stolarki.

Belka podprogowa produkowana jest: w długościach od 100 do 200cm, o wysokości od 3 do 10 cm i o szerokości od 5 do 30cm. Górna powierzchnia może mieć: powierzchnię gładką, posiadać warstwę 4mm miękkiego styropianu o gęstości do 14kg/m3, lub posiadać jeden lub dwa wyprofilowane wypusty o maksymalnej wysokości do 1cm. Warstwa miękkiego styropianu oraz wypusty usytuowane na górnej powierzchni belki BP zapewniają dodatkową stabilizację ramy w trakcie prac montażowych oraz poprawiają rozpływ hybrydy uszczelniającej w złączu. Dolna powierzchnia może mieć wyprofilowane zakładki dla dodatkowego spasowania montażu elementów parapetowych PPW i PPZ oraz rowki – prowadnice dla układania ścieżek kleju-hybrydy uszczelniającej.

Belka podprogowa HARD - właściwości użytkowe

Zasadnicze charakterystyki wyrobu budowlanego dla zamierzonego zastosowania lub zastosowań Właściwości użytkowe
 Gęstość styropianu (EPS), [kg/m3 ]: - Belka Podprogowa BP.HARD  ≥ 60
 Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym, [kPa]: - Belka Podprogowa BP.HARD  ≥ 600 (CS(10)600)
 Wartość deklarowana współczynnika przewodzenia ciepła λD, w temp. 10oC, [W/m·K]: - Belka Podprogowa BP.HARD  0,034
 Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień elementów ze styropianu (EPS)  E
 Trwałość - grubość powłoki antykorozyjnej wsporników stalowych, [µm]  ≥ 20
 Nośności obliczeniowe na działanie siły wyrywającej i ścinającej, NRd i VRd , zamocowań wsporników stalowych w ościeżu , [kN] 1)  wg tablicy 2

Oceń ten produkt

Twoja ocena jest w pełni anonimowa. Twoje dane osobowe są wymagane jedynie w celu uwiarygodnienia oceny.
MARBET logo

ul. Chochołowska 28
43-436 Bielsko-Biała
Polska śląskie

Zapytaj o Belka podprogowa Marbet HARD

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz MARBET w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Więcej produktów MARBET