Oknoplast Prolux

Okna i drzwi balkonowe PCV

ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Zdjęcia oraz poniższe informacje pochodzą ze strony www.oknoplast.com.pl

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux, to przykład wyśmienitego połączenia elegancji, estetyki i nowoczesnych technologii. Autorski, smuklejszy, bardziej elegancki profil, z jedynym w Polsce, węższym o 33%, ruchomym słupkiem z symetrycznie umieszczoną klamką. większa powierzchnia szyb, w porównaniu do tradycyjnych profili, pozwala na mniejsze zużycie energii na ogrzanie pomieszczenia dzięki większej ilości ciepła wpadającego przez szybę. Dodatkowa korzyść, to nawet do 22% więcej światła dziennego w pomieszczeniu. Właśnie taki uśredniony zysk światła w oknie Prolux wyposażonym w słupek ruchomy z klamką centralną w stosunku do przeciętnych, standardowych innych rozwiązań konstrukcji okiennych ze słupkiem ruchomym przynosi autorska konstrukcja kształtownika ramy ościeżnicy i skrzydła oraz większa powierzchnia oszklenia..

Konstrukcja okien Oknoplast Prolux bazuje na sześciokomorowym profilu klasy A ze ścianką o grubości 3mm i głębokości zabudowy 70 mm. Liczba komór i grubość ścianek zewnętrznych profilu to nie tylko gwarancja stabilności i trwałości okna, ale przede wszystkim zwiększonej ochrony przed zimnem i hałasem.  Okna i drzwi balkonowe wyposażone są w jednokomorowe pakiety szybowe o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2*K). Ten pakiet szybowy zapewnia i gwarantuje niskie straty energii cieplnej, a tym samym niższe koszty ogrzewania budynku. Gdy to konieczne lub oczekiwane w każdym oknie istnieje możliwość zastosowania szyb dwukomorowych o współczynniku Ug=0,6 W/(m2*K). Dzięki takiemu rozwiązaniu, Prolux można zaliczyć do segmentu okien energooszczędnych, w których wartość współczynnika przenikania ciepła Uw kształtuje się na poziomie 0,9 W/(m2*K).

Zbrojenie skrzydła o grubości do 1,75mm ze stali ocynkowanej wielokrotnie gięte pozwala na projektowanie okien o dużych gabarytach. Jego grubość, kształt i geometria zapewniają sztywność, prawidłowe funkcjonowanie i niezmienność kształtu okien przez wiele lat. To również dodatkowe zabezpieczenie okna. Montaż zbrojenia stalowego w skrzydle PROLUX jest chronione zgłoszeniem patentowym.

Konstrukcje okienne wyposażone są w okucia obwiedniowe marki Winkhaus. Niewidoczne zawiasy Winkhaus Prolight Select ułatwiają obsługę skrzydła oraz chronią przed niekontrolowanym zamknięciem pod wpływem wiatru lub przeciągu w pomieszczeniu. Unikatowe opatentowane rozwiązanie „SAFE LOCATION” - system specjalnie zaprojektowanych elementów okucia - odpowiada za prawidłową pozycję skrzydła w oknie. Dodatkowa wielostopniowa regulacja uchyłu sterowana klamką umożliwia jeszcze bardzie komfortowe użytkowanie okna. Elementem okuć są zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus. Mocowane do stalowego zbrojenia utrudniają nieuprawniony dostęp osób trzecich do wnętrza pomieszczenia. Takie rozwiązanie stanowi dodatkową barierę ochronną przed włamaniem.

Oknoplast Prolux, to także elementy podnoszące estetykę okien i drzwi balkonowych. Technologia okleinowania ColorFull to jednolity kolor i struktura na całym oknie, co stanowi szczególną i widoczną zaletę po jego otwarciu. Rozwiązanie dostępne w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu można je zastosować w każdym wnętrzu. Unikalne rozwiązanie wykończenia uszczelki przyszybowej pod kątem 45°, listwa przyszybowa o liniach płynnie harmonizujących z krzywizną skrzydła oraz specjalne zaślepki na otwory odwadniające w kolorze odpowiadającym barwie sheffield oak podnoszą walory estetyczne okna.

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Prolux objęte sa 7-letnią gwarancją potwierdzającą zarówno ich jakość jak i profesjonalizm firmy. Gwarancja nie jest objęta żadnymi obostrzeniami takimi jak odpłatne przeglądy.

Oceń ten produkt

Twoja ocena jest w pełni anonimowa. Twoje dane osobowe są wymagane jedynie w celu uwiarygodnienia oceny.
Oknoplast logo

Ochmanów 117
32-003 Podłęże
Polska małopolskie

Zapytaj o ten produkt firmę Oknoplast

Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne w celu realizacji zapytania oraz otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Wysyłając zapytanie za pośrednictwem formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Dbamy o poufność Twoich danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

OKNOTEST.PL nie będzie wysyłał na Twój adres e-mail niechcianej korespondencji.

Informacje przesłane w formularzu będą przetwarzane przez firmy: OKNOTEST.PL w celach statystycznych oraz Oknoplast w celu odpowiedzi na zapytanie złożone poprzez formularz.

Inne produkty Oknoplast

Aluhaus 75

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluhaus 90

okna i drzwi balkonowe aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluhaus Slide

drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Aluhaus Fold

drzwi przesuwne aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Pixel

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 3.00 / 5.00

Koncept

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Prismatic

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Winergetic Premium

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

Winergetic Premium Passive

okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

HST Premium

drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

HST

drzwi unoszono-przesuwne HST PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

Slide

drzwi przesuwne PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00

PSK i PSK-Z

drzwi uchylno-przesuwne PSK PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00

PSK Atrium

drzwi odstawno-przesuwne PAS PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00