Szukaj w Oknotest.pl
reklama

AM Okna Veka Softline 82 MD
Okna i drzwi balkonowe

0

Starannie zaprojektowana, wielokomorowa konstrukcja profili VEKA SOFTLINE 82 pozwala uzyskać niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła. Korzyścią jest obniżenie zużycie energii i oszczędność na kosztach ogrzewania. Znakomite właściwości izolacyjne profili Softline usuwają różnice temperatur w pomieszczeniach, zapewniając komfort mieszkańcom.

Potrójny system uszczelek efektywnie zabezpiecza przed przeciągami i ochładzaniem pomieszczeń. Okna Softline 82 od Veka nawet w podstawowej wersji skutecznie chronią przez hałasem. W zależności od wybranej konfiguracji mogą osiągnąć wysoką klasę izolacji akustycznej.

reklama

System profili okiennych VEKA Softline 82 MD o wielokomorowej geometrii (7 komór w profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła) oraz głębokości zabudowy 82 mm zapewnia efektywność energetyczną na najwyższym poziomie. Decydując się na szyby o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m2K, uzyskamy dla całego okna Uw=0,91 W/m2K. Przy szybach o Ug=0,4 W/m2K, uzyskamy Uw=0,7 W/m2K. Sam system profili charakteryzuje się współczynnikiem Uf=1,0 W/m2K.

Oszklenie trój- lub dwuszybowe o grubości szyb od 24 do 52 mm stwarza nam możliwości szklenia futryn i skrzydeł według indywidualnych potrzeb. Grubość ścianek zewnętrznych profilu wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli uzyskujemy parametr spełniający najwyższe standardy RAL – „Klasa A*” (PN-EN 12608).

Klasyczne wzornictwo, subtelny wygląd i kontury zewnętrzne Softline 82 idealnie pasują do niemal każdej elewacji. Giętkość profili umożliwia tworzenie niestandardowych kształtów i łuków. Profile Softline to również bogata gama kolorystyczna od klasycznej i trwałej bieli przez jednobarwne okleiny po folie imitujące drewno lub metal – jedno lub dwustronne, gładkie i porowate.

Gładkie i łatwe w pielęgnacji powierzchnie profili Softline zostały wykonane z wysokogatunkowego PVC, podlegającego niemal 100% recyklingowi. Profile Softline 82 od Veka świetnie sprawdzą się w konstrukcjach okien, drzwi okiennych, drzwi przesuwnych i drzwi wejściowych.

reklama

Charakterystyka techniczna okien i drzwi balkonowych VEKA SOFTLINE 82:

Głębokość zabudowy: 82 mm
Maksymalna grubość pakietu szybowego: 52 mm 
Ilość komór: 6/7 
System uszczelnienia:  3 uszczelki
System wzmocnienia:  stal 
Współczynnik przenikania ciepła: Uf= 1,0 W/m2
Odporność na działanie wiatru: C5 *
Wodoszczelność: E1350*
Przepuszczalność powietrza: 4 klasa (najwyższa)*
Izolacyjność akustyczna z pakietem szybowym 4/16/4 34(-2;-5)dB
Maksymalna izolacyjność akustyczna: 46(-1;-4)dB*
Technologia wklejanej szyby: tak
Wymienne uszczelki: tak

* podane wartości właściwości użytkowych są maksymalnymi, które uzyskano w badaniach dla okna referencyjnego 150x150

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy AM Okna.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.