Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Drutex SA IGLO 5
Okna i drzwi balkonowe

5

Okna i drzwi balkonowe Drutex SA Iglo 5, to produkty w atrakcyjnej cenie, charakteryzujące się dobrymi parametrami izolacyjności termicznej, co pozwala ograniczyć straty ciepła w mieszkaniu.

Konstrukcje okienne wykonywane są z 5 komorowych kształtowników ram ościeżnic i skrzydeł o głębokości zabudowy 70 mm. Ze względu na grubość ścianek widocznych profile należą do klasy A, a do ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie materiał pierwotny. Szczelność okien zapewnia system podwójnego uszczelnienia. Uszczelki zewnętrzne, wewnętrzne wykonane z EPDM dostępne są w kolorach: czarnym i szarym. W standardzie dostępna jest również uszczelka wrębowa wypełniająca rowek okuciowy ramy ościeżnicy.

reklama

W oknach i drzwiach balkonowych Iglo 5 można zastosować pakiety szyb zespolonych o grubości do 40 mm. Standardowe oszklenie stanowi jednokomorowy pakiet szybowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2*K) według Polskiej Normy PN-EN 674. W każdym przypadku, gdy to oczekiwane przez nabywcę istnieje możliwość zastosowania pakietów szyb zespolonych o współczynniku Ug = 0,6 W/(m2*K), jak również szyb specjalnych o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych albo przeciwsłonecznych charakteryzujących się niską wartością całkowitego współczynnika przepuszczalności energii „g”. Pakiety szyb wyposażone są ocynkowane stalowe ramki dystansowe lub opcjonalnie w ciepłe ramki swisspacer ultimate dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Ważony współczynniki izolacyjności akustycznej w zależności od zastosowanych pakietów szybowych mieścić będzie się w zakresie Rw = 34-44 dB. Współczynnik przenikania ciepła dla okna o wymiarach 1500 x 1500 mm kształtuje się na poziomie Uw = 0,95 W/(m2*K) według badań czeskiego instytutu CSI.

Sprawność działania okien i drzwi Iglo 5 Calssic zapewniają okucia MACO MULTI MATIC KS z powłoką Silber-Look oraz dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie i liniowymi zagłębieniami na zasuwnicach. Opcjonalnie dostępne są zawiasy ukryte we wrębie okuciowym. Wszystkie systemy okuć obwiedniowych mogą posiadać klasę odporności na włamanie RC 2 oraz RC 2N. Okna o większej wysokości mogą być wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła, a skrzydła uchylno-rozwierane także w system mikrowentylacji w rozwórce.

Sztywność konstrukcji zapewniają stalowe wzmocnienia ramy i skrzydła w kształcie „ceownika”. Gdy to wymagane lub konieczne w ramie ościeżnicy istnieje możliwość zastosowania wzmocnienia o przekroju zamkniętym. W przypadku wzmocnieniazamkniętego zaczepy antywyważeniowe przykręcone będą do stali.

reklama

Do produkcji konstrukcji jedno lub dwustronnie kolorowych wykorzystuje się okleinowane kształtowniki okienne dostępne w kolorach folii Renolit. Okleiny aplikowane są na rdzeniu białym lub brązowym.

Zalety okien Iglo 5 Classic

  • Niekonwencjonalny design stanowiący wyraz innowacyjności
  • Ponad przeciętny poziom bezpieczeństwa dla osób i mienia zapewniany przez standardowe stosowanie dwóch zaczepów antywyważeniowych.
  • Szeroka kolorystyka barw oklein Renolit umożliwiająca swobodną aranżację wnętrza
  • Wysoki poziom izolacyjności cieplnej zapewniający oszczędności ciepła.
  • Dobre parametry izolacyjności akustycznej gwarantujące komfort akustyczny pomieszczeń.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Drutex SA.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024