Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Eko-Okna BluEvolution 82
Okna i drzwi balkonowe

0

Okna i drzwi balkonowe BLUEVOLUTION 82, to optymalne połączenie innowacyjnej technologii oraz najlepszych wyników w zakresie ochrony cieplnej, właściwych dla budownictwa energooszczędnego.

Atutem konstrukcji okien BLUEVOLUTION 82 są kształtowniki o sześciokomorowej budowie wykonane z wysokiej jakości PVC-U oraz potrójny system uszczelnienia, (MD). Głębokość profili 82 mm pozwala na stosowanie pakietów szyb zespolonych do grubości 53 mm. Okna i drzwi balkonowe standardowo wyposażone są w dwukomorowy pakiet ciepłych szyb o bardzo niskim współczynniku izolacyjności termicznej Ug. Gdy to pożądane w pakiecie oszklenia stosuje się ciepłe ramki dystansowe wykonane z materiału izolacyjnego, wzbogaconego cienką warstwą specjalnej folii pozwalają na eliminację przedostawania się do atmosfery gazów uszczelniających i wnikaniu w przestrzeń międzyszybową powietrza i pary wodnej. Dzięki konstrukcji i zaletom, ciepłe ramki nie tylko poprawiają izolację termiczną szyb zespolonych, ale także są gwarancją długoletniej szczelności oraz maksymalizacji oszczędności wynikających z ograniczenia strat energii cieplnej. Elementem wpływającym na zwiększenie poziomu ochrony cieplnej gwarantowanej przez okna BLUEVOLUTION 82 mogą być również innowacyjne szyby Climaplus 4S. Szyba zespolona  Climaplus 4S z powłoką pozwala zmniejszyć nie tylko rachunki za ogrzewanie, lecz także wydatki związane z nakładami na energię potrzebą do chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim. Dzięki specjalnej powłoce, szyba ogranicza przewodzenie energii słonecznej, dzięki czemu latem można w łatwy sposób utrzymać przyjemną temperaturę w pomieszczeniach, zimą natomiast ograniczyć wielkość strat ciepła potrzebnego do ich ogrzewania. Produkt stanowi optymalną propozycję dla konstrukcji okiennych stosowanych od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej w budynkach o dużych przeszkleniach.

reklama

Okna BLUEVOLUTION 82 wyposażone są w okucia obwiedniowe Maco Multi-Matic. Standardowo okno posiada zaczepy antywyważeniowe na każdym ze skrzydeł oraz czopy z regulacją docisku,utrudniające włamanie. Istotnym elementem okucia jest również stosowany standardowo wewnętrzny docisk środkowy, który automatycznie dostosowuje się do luzu wrębowego zwiększając nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale także szczelność i komfort obsługi skrzydeł okiennych w całym okresie eksploatacji wyrobu. EKO-OKNA, jako jeden z nielicznych producentów, uzupełnia okucia skrzydeł uchylno-rozwieranych w blokadę błędnego położenia klamkizintegrowaną z podnośnikiem skrzydła. Gdy to konieczne lub oczekiwane każde z okuć obwiedniowych można uzupełnić o dodatkowe zaczepy antywłamaniowe oraz klamki Hoppe Secustik z kluczykiem spełniając warunki klas RC1 i RC2 odporności na włamanie. Opcjonalnie, konstrukcje mogą być również wyposażone w okucia MACO Multi-Power, czyli tzw. okucie ukryte. W tym przypadku elementy okucia schowane są w obszarze wrębu i całkowicie niewidoczne przy zamkniętym skrzydle. Ukryte mogą być zarówno szyny ruchomego słupka, drążki napędowe, zawiasy oraz inne elementy funkcjonalne. Zaletą rozwiązania jest możliwość regulacji 3D, zintegrowanego dostosowania szerokości otwarcia skrzydła oraz wyższa nośność przy jednoczesnym ograniczeniu wartości mostków termicznych. Okna BLUEVOLUTION 82 z okuciem Multi-Power są również znacznie łatwiejsze w pielęgnacji i utrzymaniu czystości, ponieważ nie stosuje się w nich klasycznych osłonek na zawiasy, na których osadza się kurz lub inne zabrudzenia będące następstwem eksploatacji. W oknach dwuskrzydłowych BLUEVOLUTION 82 w standardzie oferujemy okucie centralne, co gwarantuje optyczne ułożenie klamki w osi symetrii okna i niezwykle harmonijny wygląd konstrukcji. Dodatkową zaletą rozwiązania jest eliminacja słupka stałego, dzięki czemu do pomieszczenia dostaje się większa ilość naturalnego światła słonecznego.

Głębokość kształtowników systemu BluEvolution 82 posiadających dodatkowe usztywnienie w postaci żeber znajdujących się w komorach profili oraz solidne stalowe wzmocnienie sprawia, że jesteśmy w stanie wykonać nawet największe konstrukcje przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Okna i drzwi balkonowe BLUEVOLUTION 82, to nie tylko produkt doskonały technicznie lecz również niebanalna ozdoba elewacji lub wnętrza budynku. Elementem o podstawowym znaczeniu jest dobór koloru i struktury okleiny. Dysponujemy szeroką paletą kolorów gładkich piaskowanych oraz drewnopodobnych, a stosowane najnowocześniejsze technologie pozwalają nam na okleinowanie jednostronne, dwustronneoraz w formule duo-kolor. W tym ostatnim przypadku stolarka ma inny kolor od zewnątrz, a inny od wewnątrz. Niewątpliwym atutem jest również kolorystyka rdzeni kształtowników okiennych, które są dostępne w kolorze białym, brązowym, karmelowym oraz antracytowym. Elementem estetyki okna, na który nabywcy zwracają uwagę jest jakość połączeń naroży okien i drzwi. EKO-OKNA, jako pierwsza w świecie firma zdecydowała się na wprowadzenie do masowej produkcji technologii zgrzewania naroży konstrukcji okiennych V-Perfect.Zgrzewy wykonywane są bez wypływu nadmiaru wylewki, dzięki czemu naroża okienne zyskują niezwykle estetyczny wygląd, a miejsce łączenia kształtowników staje się praktycznie niewidoczne. Również po otwarciu skrzydła profile są dokładnie oczyszczone. W technologii V-Perfect łączy się zarówno profile białe jak i okleinowane.

Charakterystyka i specyfikacja techniczna systemu i okien BLUEVOLUTION 82:

 • profil klasy „B”,
 • 6-komorowa budowa,
 • głębokość zabudowy 82 mm,
 • na rdzeniu białym, brązowym, karmelowym i antracytowym,
 • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okna RU),
 • w standardzie mikrowentylacja w rozwórce (okna RU),
 • okucie w standardzie wyposażone w 6 punktów antywyważeniowych,
 • system wyposażony w 3 uszczelki,
 • okucia pracują w tzw. suchej komorze – co zwiększa ich żywotność,
 • szklenie pakietami do szerokości 53 mm,
 • standardowy pakiet szklenia to 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • dostępny w wariancie ze skrzydłem prostym,
 • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych,
 • rekomendowany do budownictwa energooszczędnego.
reklama

*Standard na dzień 16.04.2019. Wymaga potwierdzenia technologicznego.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Eko-Okna.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024