Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Eko-Okna S 9000
Okna i drzwi balkonowe

5

Wysoka sztywność, doskonałe właściwości statyczne możliwość budowania dużych konstrukcji bez konieczności montażu poprzeczek, gwarancja jakości dla okien jednoskrzydłowych do wymiaru 1200 mm x 2550 mm albo dwuskrzydłowych do wymiaru 1800 mm x 2550 mm, szklenie z użyciem technologii suchego wklejania szyb STV, barwienie profili przy użyciu szkła akrylowego w technologii acrylcolor – to tylko niektóre z niezwykłych cech systemu okien i drzwi balkonowych EKO OKNA S 9000.

Bezpieczeństwo

reklama

Okna S 9000 wyposażone są w okucia obwiedniowe Maco Multi-Matic. W każdym skrzydle uchylno-rozwieranym od wymiaru 1100 mm x 1100 mm standardowy zestaw okuć uzupełnia sześć punktów antywyważeniowych, co wydatnie podnosi walory konstrukcji okiennych w zakresie ochrony osób i mienia.  Dodatkowo, we wszystkich skrzydłach UR standardowy zestaw okuć uzupełnia się o mechanizm blokady błędnego położenia klamki zintegrowany z podnośnikiem skrzydła. Opcjonalnie okucie można uzupełnić o dodatkowe zaczepy antywyważeniowe, klamki z kluczykiem, klamki z przyciskiem, kontraktony czy pętle alarmową w szybie. Elementem technologii produkcji znacząco podnoszącym poziom ochrony przed włamaniem jest metoda klejenia szyby na sucho do przylgi skrzydła (STV). Wyważenie szyby jest bardzo utrudnione.

Energooszczędność

Wraz z rozwojem budownictwa energooszczędnego rośnie liczba inwestorów zainteresowanych kupnem energooszczędnej stolarki okiennej ograniczającej straty ciepła zimą oraz chroniącej pomieszczenia przed przegrzewaniem w okresie lata. Okna S 9000 doskonale wpisują się w taką charakterystykę wyrobów budowlanych. Głębokość kształtowników okiennych pozwala na montaż pakietów szybowych o szerokości nawet 54 mm (szklenie STV) lub 52 mm (szklenie tradycyjne). W standardzie oszklenie stanowi ciepły pakiet szybowy o szerokości 48 mm o następującej konstrukcji 4/18/4/18/4. W każdym przypadku, gdy to konieczne lub wymagane okna można wyposażyć w szerszy, nawet czteroszybowy pakiet, a także ciepłą ramkę dystansową, co pozwala uzyskać wartość współczynnika przenikania ciepła wymagany w budownictwie pasywnym.

Estetyka

reklama

Okna to nie tylko właściwości funkcjonalno-użytkowe. We współczesnej architekturze często stają się ozdobą elewacji albo elementem aranżacji wnętrza budynku. Dzięki oknom S 9000 inwestorzy zyskują co najmniej kilka możliwości wpływania na walory estetyczne wyrobów. Pierwszą i podstawową propozycją wydaje się być pożądany dobór koloru i struktury okleiny. Dysponujemy szeroką paletą kolorów, a dzisiejsza technologia pozwala nam na okleinowanie jednostronne, dwustronne oraz w formule duo-kolor. Nabywcy ceniący indywidualne rozwiązania powinni zwrócić uwagę na kształtowniki barwione w technologii acrylcolr. To innowacyjna technologia, dzięki której uzyskuje się nie tylko niezwykły, satynowy kolor stolarki, ale przede wszystkim niezwykłą trwałość barwy. Materiał kształtowników okiennych z PVC-U łączony jest z kolorowym szkłem akrylowym tworząc nierozerwalną mieszankę. Uzyskany w ten sposób kolor nie starzeje się pod wpływem promieniowania słonecznego i jest niezwykle odporny uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, a przy okazji łatwy w pielęgnacji. W swojej ofercie posiadamy kilkanaście kolorów, którymi mogą być barwione profile S 9000. Profile barwione są jednak tylko jednostronnie. Wybrany kolor widoczny jest zawsze od strony zewnętrznej. Od wewnątrz okna lub drzwi pozostają białe.

Kolor, to jednak nie wszystko, co w zakresie estetyki przynoszą okna S 9000. Warto zwrócić jeszcze uwagę na sposób łączenia naroży okien. W standardzie zgrzewamy naroża w technologii V-Perfect gwarantującej niezwykłą precyzję obróbki. W procesie produkcji połączenia wykonywane są bez wypływu nadmiaru wylewki, dzięki czemu naroża okienne zyskują niezwykle estetyczny wygląd, a miejsce łączenia profili staje się praktycznie niewidoczne.

Charakterystyka i specyfikacja techniczna systemu i okien S 9000:

 • profil klasy B,
 • sześciokomorowa budowa profilu,
 • głębokość zabudowy 82,5 mm,
 • stal zamknięta w standardzie w ościeżnicy,
 • system 3-uszczelkowy,
 • możliwość produkcji zarówno okien jak i drzwi,
 • w standardzie zgrzew V-Perfect,
 • możliwość zastosowania ruchomego słupka,
 • maksymalne wymiary konstrukcji: 1200 x 2550 mm (okno jednoskrzydłowe), 1800 x 2550 mm (okno dwuskrzydłowe - z gwarancją),
 • w standardzie klamka aluminiowa,
 • szklenie technologią STV wyłącznie w oknach,
 • szklenie pakietami 26-54 mm (szklenie technologią STV),
 • szklenie pakietami 23-52 mm (szklenie metodą tradycyjną),
 • w standardzie pakiet szybowy 48 mm 4/18/4/18/4*,
 • w standardzie 6 punktów antywyważeniowych na skrzydło,
 • możliwość barwienia powierzchni profili technologią acrylcolor**.

*Standard na dzień 16.04.2019. Wymaga potwierdzenia technologicznego.

**kolor tylko od strony zewnętrznej, od wewnątrz profil pozostaje biały

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Eko-Okna.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.