Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Oknoplast Pixel
Okna i drzwi balkonowe

16

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Pixel, to autorska koncepcja konstrukcji oparta o wykorzystanie kształtowników okiennych zaliczanych do klasy A według Polskiej Normy PN-EN 12608, posiadających sześć komór wewnętrznych. Wymiar głębokości ramy ościeżnicy 70mm. Cechą charakterystyczną okien i drzwi balkonowych Oknoplast Pixel jest relatywnie niewielka szerokość całkowita złożenia ramy ościeżnicy i skrzydła. Zastosowano również kształtowniki słupka ruchomego o wymiarze aż o 1/3 mniejszym od klasycznych rozwiązań. W efekcie uzyskano nowoczesny, minimalistyczny design z przewagą ostrych, prostych, wyraźnie zarysowanych linii wyrobu, smukły i elegancki. Znacząca różnica w szerokości ruchomych słupków pozwala zwiększyć powierzchnię oszklenia, wprowadzając do pomieszczeń więcej światła dziennego.

Podstawowy typ oszklenia stanowią jednokomorowe szyby zespolone o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2*K). W każdym przypadku, gdy to oczekiwane lub wymagane przez użytkownika istnieje możliwość wyposażenia okien w oszklenia dwukomorowe o wartości współczynnika przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2*K). W tym przypadku należy przyjmować, że wartość współczynnika przenikania ciepła Uw charakterystyczna dla okien Oknoplast Pixel oscylować będzie w pobliżu wartości 0,8 W/(m2*K). Niska wartość współczynnika przenikania ciepła pozwala ograniczyć straty ciepła i nakłady na wytworzenie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania pomieszczeń.

reklama

Za komfort obsługi okien i drzwi balkonowych Oknoplast Pixel odpowiadają okucia obwiedniowe marki ProLight w wersji z ukrytym zawiasem produkowane przez firmę Winkhaus. Dodatkowym wyposażeniem okien wchodzącym w zestaw okuć sterujących mogą być elementy pozwalające na stopniowanie kąta uchyłu skrzydła, utrzymanie prawidłowej pozycji skrzydła względem ramy ościeżnicy albo przeciwwyważeniowe zaczepy ryglujące. 

Sztywność konstrukcji i odpowiednią odporność na oddziaływania wiatru zapewniają stalowe wzmocnienia ram ościeżnic i skrzydeł okiennych. Materiał wzmocnienia, to stal ocynkowana o grubości ściany do 1,75 mm. Sposób montażu wzmocnień w skrzydłach okien i drzwi balkonowych Oknoplast Pixel podlega ochronie patentowej.

Elementem wyróżniającym okna i drzwi balkonowe Oknoplast Pixel jest możliwość zastosowania barwnych oklein również na powierzchniach kształtowników widocznych po otwarciu skrzydeł.  W ten sposób cała powierzchnia okna posiada jednolity kolor i strukturę. Uszczelki w narożach listew przyszybowych łączone są pod kątem 45°, co podkreśla wyjątkowy design konstrukcji.

Okna i drzwi balkonowe Oknoplast Pixel, to produkt objęty wieloletnią gwarancją jakości udzielaną przez producenta. Warunki gwarancji określa oświadczenie gwarancyjne.

reklama

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Oknoplast.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.