Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Variant HST SL 1600TT
Drzwi unoszono-przesuwne HST

5

System HST SL 1600tt to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na wykonywanie wyjątkowo dużych przeszkleń o imponujących gabarytach. Jest to system drzwi przesuwnych, stosowany na balkonach, tarasach czy patio, w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i użytku publicznego. Świetnie sprawdza się zarówno w pomieszczeniach o dużych, jak też małych powierzchniach, optycznie je powiększając, a także lepiej doświetlając i zwiększając ich walory estetyczne.

Drzwi przesuwne HST SL 1600tt cechują się technologią podnoszono-przesuwną. Oznacza to, że poruszają się po prowadnicach w jednej płaszczyźnie, oszczędzając tym samym miejsce. Charakteryzują się ponadto dużą lekkością i stabilnością. Pomimo dużej przeszklonej powierzchni mają stosunkowo niski współczynnik przenikania ciepła, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

reklama

Drzwi HST SL 1600tt spełniają wysokie standardy pod względem izolacyjności termicznej. Są przeznaczone do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej w budynkach o wysokich wymaganiach dotyczących energooszczędności i bilansu termicznego. Dzięki temu znalazły swoje zastosowanie nie tylko w standardowych budynkach, ale też energooszczędnych.

Drzwi przesuwne mają niezwykle stabilną konstrukcję, co umożliwia wykonywanie systemów o dużych gabarytach. Drzwi mogą posiadać maksymalnie aż 8 skrzydeł, co jest rzadkością w podobnych systemach podnoszono-przesuwnych. Konstrukcja doskonale radzi sobie z utrzymaniem dużego ciężaru skrzydeł, zachowując swoje parametry, formę i kształt przez długie lata intensywnej eksploatacji.

Drzwi posiadają kształtowniki o głębokości konstrukcyjnej równej 67 mm dla skrzydeł. Dla ościeżnic dwutorowych jest ona zdecydowanie większa, ponieważ wynosi 160 mm, dla ościeżnic trzytorowych – 247 mm i ościeżnic czterotorowych – 334 mm. Dla zwiększenia szczelności i jeszcze większej skuteczności izolacji termicznej można zastosować wypełnienie, mające grubość do 51 mm.

System jest izolowany termicznie, bardzo dobrze sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Jest to wariant 4-komorowy z izolacją termiczną na poziomie Ud = 1,8.

reklama

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Variant.

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024