Szukaj w Oknotest.pl
reklama

Variant PE 68 HI
Okna i drzwi balkonowe

5

System PE 68 HI jest wariantem innego systemu okien aluminiowych – PE 68. Cechuje się bardzo stabilną i sztywną konstrukcją, co zawdzięczamy m.in. wykorzystanemu przy produkcji materiałowi, jakim jest odporne na korozję aluminium. To materiał, który wyróżnia się też niewielką wagą i jednocześnie jest łatwy w obróbce.

Okna aluminiowe PE 68 HI posiadają profile o trzykomorowej konstrukcji, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości wykonywania okien o większych gabarytach z zachowaniem bardzo dobrych właściwości technicznych. Okna wyróżniają się nowoczesną stylistyką, mają prostą konstrukcję i minimalistyczne wykończenie. Wpisują się więc idealnie w aktualne trendy architektoniczne.

reklama

Trzykomorowa konstrukcja profili posiada też w standardzie eco rowek okuciowy oraz rowek okuciowy, który jest charakterystyczny dla drzwi i okien balkonowych, wykonanych z drewna lub PCV. W systemie stosuje się wypełnienie o grubości od 18 do 59 mm. Może nim być szyba pojedyncza lub zespolona, a także panel nieprzezierny.

Szyba może być wykonana z każdego rodzaju szkła. Kształtowniki mają głębokość konstrukcyjną dla ościeżnic 68 mm, a dla skrzydeł o 8 mm większą. Dla zwiększenia izolacji termicznej w oknach aluminiowych PE 68 HI zastosowano specjalne wkłady izolacyjne. Dzięki ich obecności osiągnięto współczynnik przenikania ciepła na poziomie 1,3 W/m2K.

Taka wartość odzwierciedla bardzo dobre właściwości okna dotyczące ochrony przed chłodem i utratą ciepła. Zastosowanie okien o niskim współczynniku przenikania ciepła pozwala zwiększyć oszczędności na ogrzewaniu i energii.

Kształtowniki aluminiowe spełniają restrykcyjne wymogi oraz normy, tj. EN AW-6060 wg PN-EN 573-3. Uszczelki, które zastosowano w oknach wykonane są z wysokiej jakości kauczuku syntetycznego i spełniają normy 7863 oraz normy wykonawczej wg ISO 3302-01, E2. Okucia, jakie wykorzystywane są w oknach PE 68 HI pochodzą tylko od renomowanych firm, proponujących innowacyjne rozwiązania.

reklama

W zestawie z oknami znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria montażowe, w tym wkręty, śruby, narożne złączki oraz podkładki wykonane z aluminium, stali ocynkowanej lub nierdzewnej.

Zdjęcia oraz powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej firmy Variant.

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.