ECO-TERM profile montażowe od METAL-PLAST

Na tegorocznych targach branżowych Fesnterbau Frontale firma METAL-PLAST wspólnie z firmą WEBA przedstawiła nowy profil montażowy – ECO-TERM.

Metal-Plast to producent wysokiej jakości listew podokiennych oraz lider w branży recyklingu odpadów PVC. Wprowadzony świeżo na rynek, nowatorski profil o sandwiczowej budowie składa się z dwóch listew zewnętrznych zaprojektowanych z PVC oraz środkowej warstwy wykonanej z polistyrenu ekstrudowanego. To produkt o szerokim wachlarzu zastosowań. Listwy ECO-TERM mogą zastąpić standardowe poszerzenia systemowe co umożliwia szerokie zastosowanie - można je zamontować do drzwi balkonowych, przesuwnych drzwi tarasowych HST oraz do pozostałych konstrukcji okiennych.

Metal-Plast - profil montażowy ECO-TERM
Metal-Plast - profil montażowy ECO-TERM
Metal-Plast - profil montażowy ECO-TERM
Metal-Plast - profil montażowy ECO-TERM
Metal-Plast - profil montażowy ECO-TERM
Metal-Plast - profil montażowy ECO-TERM

Listwy dostępne są w kilku wymiarach dzięki czemu pasują do najpopularniejszych systemów profili okiennych oraz do progów w systemach aluminiowych.

Listwa ECO-TERM od Metal-Plast jest kompatybilna między innymi z systemami Veka Softline 82, Veka Perfectline 70 oraz Salamander bluEvolution 82.

W listwie ECO-TERM zastosowano klin cieplny z XPS, przez co jego izolacja termiczna przewyższa standardowy rozwiązania listew progowych oraz poszerzeń systemowych wykonany tylko z PVC i stali. Współczynnik przenikania ciepła (U), przy profilach montażowych Metal-Plast wynosi jedynie 0,56 W/(m²K). Jest to wręcz doskonały wynik w zestawieniu minimalnymi wymagania dla okien, gdzie wartość U wynosi 1,1 W/(m²K).

ECO-TERM firmy Metal-Plast jest niezastąpionym profilem montażowym w trudnych sytuacjach. Daje możliwość solidnego zabudowania niewykorzystanych, nawet dużych przestrzeni, a to za sprawą możliwości pionowego piętrowania. Inna sprawa - dzięki uszczelkom wbudowanym w profil możemy uzyskać wysokie parametry szczelności montażu okien, które będą odpowiadać najwyższej klasie przepuszczalności powietrza, wodoszczelności oraz odporności na obciążenia wiatrem. Wszystko w zgodzie z obowiązującymi normami EN 12207, EN 12208 i EN 12210.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu i bacznie obserwując tendencje zarówno rynkowe, jak i tendencje w zakresie zmieniających się norm, stworzyliśmy produkt, który spełnia najwyższe normy oraz zapewni estetykę wnętrza i lepszy komfort przebywania w domu dzięki solidnemu i prawidłowemu montażowi stolarki otworowej

Poza debiutanckim produktem niezmiennie od lat na FENSTERBAU FRONTALE pojawiły się profile transportowo-montażowe, specjalnie przygotowane przez Metal-Plast dla klientów i uczestników targów.

Nie pierwszy raz także firma WEBA prezentowała swoje profile okienne połączone z listwami AVAS oraz NVG. Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość, a konstrukcja chroni przed powstawaniem mostków cieplnych.

Metal-Plast - profil montażowy AVAS do ciężkich okien i drzwi balkonowych
Metal-Plast - profil montażowy AVAS do ciężkich okien i drzwi balkonowych
Metal-Plast - profil montażowy NVG
Metal-Plast - profil montażowy NVG

Poza tym na stoisku firmy Matal-Plast można było zobaczyć profile montażowe DAS i DBR. W ten sposób ci, którzy nie znali, mogli poznać wysokiej jakości profile montażowe z oferty firmy.

Metal-Plast - profil montażowy DAS
Metal-Plast - profil montażowy DAS
Metal-Plast - profil montażowy DBR
Metal-Plast - profil montażowy DBR
Przejdź do kategorii „Artykuły i wiadomości branżowe” Przejdź do kategorii „Okna energooszczędne”

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?