NewCo - globalny gracz na rynku polimerów. Strategiczne wydarzenie w historii REHAU.

6 września 2018 roku, po prawie dwuletnim okresie rozmów i negocjacji, REHAU AG podpisała umowę przejęcia firmy MB Barter & Trading. Obie firmy połączą siły i staną się bardzo silnym graczem na rynku polimerów. To bardzo ważne i strategiczne wydarzenie w historii REHAU.

Celem fuzji jest połączenie mocnych stron obu firm, by budować rolę wiodącego gracza na rynku rozwiązań opartych na polimerach. Wiedza REHAU na temat procesów, materiałów i produkcji, połączona z doświadczeniem zakupowym i dystrybucyjnym MB Barter & Trading w branży polimerów, dają nowej firmie wielką siłę przetargową na rynku.

MB Barter & Trading to szwajcarska firma rodzinna z prawie 40 oddziałami dystrybucyjnymi i logistycznymi na całym świecie. Jest bardzo ważnym punktem na mapie ogólnoświatowego zaopatrzenia i wprowadzania na rynek wysokiej jakości polimerów towarowych, PET i kauczuku. Specjalistyczne know-how w zakresie handlu i dystrybucji, nawiązane relacje z ważnymi dostawcami i klientami oraz reputacja niezawodnego dostawcy kompleksowych usług w sektorze polimerów sprawiają, że MB Barter & Trading jest atrakcyjnym partnerem dla REHAU.

Po połączeniu REHAU AG będzie składać się z trzech filarów: RAUMEDIC (branża medyczna), REHAU Group oraz nowej firmy, która przyjęła tymczasową nazwę NewCo.

Jakie korzyści wynikają z połączenia obu firm?

Nowo utworzone, niezależne przedsiębiorstwo znacząco zwiększy siłę nabywczą REHAU i otworzy kolejne możliwości rozwoju firmy. Wynika to m.in. z rozszerzenia puli dostawców i partnerów handlowych (zarówno pod względem technicznym, jak i geograficznym) oraz poprzez łączenie i zwiększanie liczby wspólnych zamówień na materiały produkcyjne. Fuzja umożliwi firmie REHAU jeszcze bardziej profesjonalną reakcję na warunki rynkowe. Połączone know how obu firm, ich doświadczenie, kontakty, lokalizacje i zasoby budują jeszcze większą wartość dla klientów.

Nowa firma (tymczasowo określana jako "NewCo") rozpocznie działalność w pierwszym kwartale 2019 r. Wtedy też zostanie ogłoszona ostateczna nazwa. Najbliższe tygodnie i miesiące to sporo wysiłków wszystkich stron zaangażowanych w realizację tej fuzji w niezbędne przygotowania organizacyjne.

Jak mówi Jobst Wagner, właściciel REHAU AG i przyszły przewodniczacy rady nadzorczej połączonych firm, to bardzo znaczący, specjalny dzień w historii REHAU: „Jestem osobiście bardzo podekscytowany tym, gdzie jesteśmy i jakie możliwości otwiera przez nami ten projekt”.

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?