Przewiń do artykułu
Poradnik okienny 2009

Artykuły są sortowane alfabetycznie według porządku A-Z. Jeżeli nie możesz odszukać interesującej Cię treści w spisie treści skorzystaj z wyszukiwarki treści.

Zamknij spis treści

Okna PCV. Geometria kształtów.

Każdego dnia przechodzimy lub przejeżdżamy obok setek budynków. W każdym z nich zamontowane są okna, ale rzadko kiedy mamy czas i okazję zastanowić się nad ich kształtami. Gdyby jednak kiedyś czas pozwolił warto na nie baczniej spojrzeć i odkryć z nie małym zdziwieniem..., że mimo wielkiej różnorodności konstrukcji okiennych, na które patrzymy zdecydowana większość z nich zbudowana jest na bazie trzech prostych figur geometrycznych.

Kształty większości okien to kombinacje prostokątów, trójkątów i kół lub figur geometrycznych powstających w wyniku nakładania się na siebie tych trzech figur podstawowych.

Niemożliwe? Możliwe. Prosimy spojrzeć na poniższe rysunki.

PODSTAWOWE FIGURY GEOMETRYCZNE.

koło, prostok?t, trójk?t. Figury geometryczne.

KSZTAŁT OKNA POWSTAJĄCY PRZEZ NAŁOŻENIE FIGUR.

Nakładanie figur geometrycznych

Z powyższych rysunków wynika pierwsza podstawowa zasada opisu okien. Aby należycie i w prosty sposób opisać pożądany kształt okna, wystarczy posługiwać się nazwami konkretnych figur geometrycznych.

Okno okrągłe, prostokątne, trójkątne, prostokątne zwieńczone łukiem półkolistym lub odcinkowym. Tak dla przypomnienia, kwadrat, to też prostokąt.

OKNOTEST.PL

Więcej produktów
Przejdź do kategorii „Artykuły i wiadomości branżowe” Przejdź do kategorii „Okna energooszczędne”