Rolety czy żaluzje - co sprawdzi się lepiej?

Rolety i żaluzje to nieodłączne elementy wystroju naszych domów. Są one znane ludzkości od bardzo dawna – wygląda na to, że były stosowane w celu zasłaniania okien już w starożytnym Egipcie. Od tamtego czasu w branży tej zmieniło się jednak wiele.

Obecnie mamy dostęp do nieopisanej liczby typów i modeli żaluzji oraz rolet. W rezultacie producenci stają na głowach, aby zwrócić na siebie uwagę potencjalnych klientów i w rzeczywistości im się to udaje. Problemem nie jest więc dostępność, czy też różnorodność towaru. Trudność leży raczej w znalezieniu optymalnego rozwiązania. Kwestię tę omówiliśmy na łamach dzisiejszego wpisu.

Co wybrać – rolety czy żaluzje? Zapraszamy!

Światło czy ciemność?

Zanim wybierzesz rolety lub żaluzje do swojego domu, w pierwszej kolejności zastanów się, ile światła chcesz wpuszczać do wnętrza. Urządzając swoje cztery ściany, warto mieć w tym względzie swoje zdanie.

Jeśli chodzi o możliwość kontrolowania ilości światła wpadającego przez okna, rolety zdecydowanie deklasują wszelką konkurencję. Żaluzje nie są szczelne i zawsze w mniejszy lub większy sposób prześwitują. Oczywiście jeśli właśnie taki efekt Ci się podoba – wybór jest prosty. Jeśli zależy Ci jednak na możliwości maksymalnego wyciemnienia pomieszczenia, świetnie sprawdzą się rolety.

Genialnym w swej prostocie produktem są tak zwane rolety dzień noc. W jaki sposób one wyglądają? Możesz zobaczyć jeden z przykładów klikając w poniższy link:

https://alena-firany.pl/roleta-dzien-noc-42-5-x-150.html

Rolety dzień noc składają się z ułożonych naprzemiennie poziomych pasków transparentnych oraz zaciemniających. Rozwiązanie to pozwala na bardzo szybkie i precyzyjne operowanie światłem.

Prezencja

Z pewnością chciałbyś, aby wybrane przez Ciebie rolety lub żaluzje nie szpeciły okien oraz ich okolic. Na szczęście rynek oferuje tak ogromny wybór tego typu akcesoriów, że z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu.

Pamiętaj jednak, aby przykuwać uwagę nie tylko do kolorów i wzorów aranżacji. Bardzo ważne jest także to, aby w gustowny sposób przykrywały one ramy okienne. Zbyt małe żaluzje lub rolety, choćby były najpiękniejsze na świecie, będą szpecić Twoje okna, a co za tym idzie – całe wnętrza.

Praktyczność

Dzięki licznym rozwiązaniom technicznym wprowadzonym do świata wystroju wnętrz, możemy swobodnie łączyć styl z praktycznością. Jest to nie tylko łatwe, lecz także przyjemne i opłacalne. Świetnym przykładem tego typu rozwiązania są rolety i żaluzje bezinwazyjne. Bezinwazyjne, czyli jakie?

Wyobraź sobie, że przeprowadzasz się do nowego mieszkania, które właśnie zacząłeś wynajmować. Załóżmy teraz, że chcesz zamontować na oknach rolety lub żaluzje. Czy przykręcenie ich do ram okien spodoba się właścicielowi mieszkania? Prawdopodobnie nie. Właśnie wtedy z ratunkiem przychodzą żaluzje i rolety bezinwazyjne. Oferują one inne systemy montażu, które pozwalają uniknąć naruszenia struktury okiennicy. W większości przypadków mocuje się je za pomocą silnego kleju.

Skoro o praktyczności mowa, nie sposób nie wspomnieć o odwiecznym problemie utrzymania żaluzji w czystości. Każdy, kto korzystał z tego typu mechanizmu, wie, że gromadzi on ciężki do usunięcia kurz. Z reguły nie mamy czasu na czyszczenie każdego segmentu żaluzji z osobna, a niestety właśnie to trzeba byłoby robić chcąc utrzymać całość w idealnej czystości. Rzecz jasna roleta również nie jest pozbawiona wad. Uchodzi ona za nieco bardziej awaryjny mechanizm. Mimo wszystko w przypadku wyrobów wysokiej jakości nie należy obawiać się usterek.
Mamy nadzieję, że w treści niniejszego artykuł znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania dotyczące doboru rolet i żaluzji. Jeśli wciąż stoisz jednak przed dylematami, skontaktuj się z nami. Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, a także zasugerujemy Ci konkretne rozwiązania oraz produkty! Do usłyszenia!

Alena Rolety

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?