Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Harmonia z naturą - taras Twinson w nagrodzonym projekcie Dune House

Sierpień 2023 · Deceuninck

Futurystyczny Dune House nad Narwią zachwyca swoja architekturą, doskonale wkomponowaną w otaczającą go przyrodę. Mocnym akcentem projektu jest wyjątkowy taras, który powstał w systemie Twinson od Deceuninck. Inwestycję nagrodzoną w konkursie European Property Awards w kategorii „Architecture Single Residence” charakteryzuje wyrazisty, zakrzywiony kształt, przypominający morską wydmę. Harmonię z otaczającą przestrzenią zapewniają zastosowane materiały: białe tynki i kamienny spiek kwarcowy, a także lite deski Twinson 9369 Majestic Massive Pro w kolorze 270 Dąb Kamienny, wyróżniające się wyglądem naturalnego drewna.

Naturalny wygląd, innowacyjne materiały oraz wyjątkowy design – to wszystko sprawia, że systemy tarasowe Twinson doskonale prezentują się w otoczeniu przyrody. Szczególnie harmonijną całość tworzą one ze słynnym polskim domem na wydmie – Dune House, położonym pośród zielonych łąk na wzgórzu nabrzeża rzeki Narwi. Kubistyczna w formie, a jednocześnie minimalistyczna inwestycja o powierzchni ponad 1500 mkw została nagrodzona w konkursie European Property Awards 2023-2024, określanego mianem „Oskarów branży nieruchomości”. Rozłożysty obiekt płynnie wypiętrzający się ze skarpy jest niewidoczny od strony drogi dojazdowej. Łuk bryły, rozpięty nad zakolem rzeki, posiada kilkusetmetrowy, zadaszony na całej długości taras, który otwiera dom na rozległy krajobraz. 

reklama

Autorem tego imponującego projektu zlokalizowanego pod Warszawą jest Przemek Olczyk, założyciel biura projektowego Mobius Architekci. Wykonawcą tarasu była natomiast firma Dombal – jeden z największych dystrybutorów marki Twinson w Polsce. 

Bardzo się cieszymy, że to właśnie systemy tarasowe Twinson zostały wybrane do tak niezwykłego projektu architektonicznego. Twinson na rynku wyróżnia się tym, że jest produkowany z materiału kompozytowego składającego się z certyfikowanego drewna i doskonałej jakości PVC. Co więcej, system ten w pełni podlega recyklingowi po zakończonym okresie eksploatacji. Dune House jest zlokalizowany na wzgórzu nabrzeża Narwi, wśród zieleni – a to właśnie w otoczeniu natury, Twinson prezentuje się najlepiej.

Mówi Rafał Osiński, Dyrektor Sprzedaży Deceuninck Poland.

Jak podkreśla producent, systemy tarasowe Twinson są odporne na warunki atmosferyczne oraz intensywne i wieloletnie użytkowanie. Stosowane do ich produkcji drewno jest natomiast pozyskiwane z drzew, które posiadają atest PEFC, czyli pochodzą z lasów objętych międzynarodowym programem zrównoważonej gospodarki zasobami leśnymi. Twinson dysponuje również EPD (Deklaracja Środowiskowa Produktu) - dokumentem szczegółowo opisującym oddziaływanie produktu na środowisko podczas całego jego cyklu, od produkcji do utylizacji.

Deski Majestic Massive Pro idealnie nadają się do montażu tarasów o skomplikowanych kształtach oraz dają możliwość wykonania aranżacji łukowych bez konieczności dodatkowego wykończenia krawędzi. Co ważne, deski te posiadają również specjalną powłokę polimerową na całym obwodzie. Dzięki niej powierzchnia tarasu jest odporna na plamy i zarysowania, na co producent daje 10 lat gwarancji. Brak ryzyka drzazg i pęknięć, wysoka klasa antypoślizgowości (opór poślizgu PTV ≥ 36) oraz ognioodporność klasy Bfl-s1 przekładają się natomiast na bezpieczeństwo i komfort użytkowników. 

reklama

Deceuninck jest jednym z topowych globalnych liderów zajmujących się produkcją PVC i recyklingiem tego surowca. Firma już od ponad 80 lat na świecie, a od 30 w Polsce, rozwija linie produktowe innowacyjnych systemów okiennych i drzwiowych, budowlanych oraz tarasowych, które powstają w ramach gospodarki obiegu zamkniętego i w całości mogą być poddane recyklingowi po zakończonym procesie eksploatacji.

Oprócz jakości swoich produktów czy nowoczesnego i innowacyjnego wzornictwa, Deceuninck przywiązuje szczególną uwagę do kwestii związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym biznesem. 

Deceuninck 2023-08-28 19:38:00


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024