promocja

Jakie rozwiązania wpływają na komfort korzystania z dużych drzwi tarasowych?

19.07.2021
Udostępnij

Duże przeszklenia zazwyczaj oznaczają również naprawdę duży ciężar, dlatego jednym z ważniejszych elementów wpływających na komfort użytkowania jest sposób, w jaki zostały zaprojektowane. Dobrze zaprojektowany HS to taki który przewiduje komfortową i płynną pracę w zakresie ciężarów od 200 kg, po te przekraczające 400 kg. Ponadto warto zwrócić uwagę na elementy takie jak szczelność czy bezpieczeństwo.

Przesuwne drzwi tarasowe Yawal

W dużych drzwiach tarasowych mamy dwa wyzwania – siła toczenia podczas zamykania i otwierania. Żeby proces zamykania był bezpieczny i komfortowy dla użytkowników, Yawal stosuje tak zwane ciche domknięcie. Niezależnie od tego, jaka siła zostanie użyta, to skrzydło wyhamuje przed ramą i nie dojdzie do uderzenia w nią. Ponadto w dużych i ciężkich skrzydłach może dojść do bardzo gwałtownego powrotu klamki w górę, który jest niebezpieczny np. dla dzieci. Dlatego w swoich rozwiązaniach Yawal oferuje tzw. spowalniacz klamki. Jego zadaniem jest doprowadzenie do równomiernego podnoszenia się klamki z dołu do góry. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie automatyki, wtedy powyższe rozwiązania są zastąpione przez układy elektryczne.

Warto, również wspomnieć o komforcie użytkowania dużych HS – ów wynikających z niskiego progu, czy wąskiego słupka. W Systemie DP 180 Primeview od Yawal jest słupek, który ma tylko 47 mm. Wąski przekrój zwiększa dopływ światła, co ma znaczący wpływ na doświetlenie wnętrza i nowoczesny wygląd ramy okiennej. Dzięki zmianie wysokości profilu nawet bardzo duże okno uzyskuje delikatniejszy wygląd, a jego konstrukcja nie przytłacza wnętrza.

Przesuwne drzwi tarasowe Yawal

Yawal posiada w swojej ofercie systemy przesuwne, których szerokość i wysokość skrzydła drzwi może osiągać nawet do 3300 mm przy ciężarze skrzydła do 440 kg. Duże przeszklenia to znak rozpoznawczy nowoczesnego budownictwa. Szklane tafle mocowane za pomocą aluminiowych profili nadają każdej konstrukcji lekkości. Pozwala to na uzyskanie transparentnej bariery, która mimo swej przejrzystości stanowi przemyślaną ochronę przed zimnem, wiatrem, deszczem czy nasłonecznieniem.

Herby
42-284 Lubliniecka 36
Polska śląskie

Vetrex LUM`UP
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.11 / 5.00
Team Plast Team Balance MD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 4.80 / 5.00
Jarbetal Kömmerling 76 AD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Windows 2000 Rehau Brillant Design
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Windows 2000 Homeline Therm 82
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Oknoplast Aluhaus Slide
drzwi unoszono-przesuwne HST aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Oknoplast Aluhaus Fold
drzwi przesuwne aluminiowe
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Jezierski Schüco ASS 50
drzwi przesuwne aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Popularne

Strona oknotest.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu. Aby potwierdzić i zamknąć komunikat kliknij "x".

zamknij