Przewiń do artykułu

Okfens Czeladź - likwidacja legendy

ocena gwiazdki 5.00 / 5.00 - 1 głosów Oceń

No i stało się. Pierwszą poważną ofiarą cięć kosztów w sektorze okiennym stała się legenda rynku okien z PVC firma OKFENS z Czeladzi.

Dzień 03 marca 2009 roku można uznać za oficjalne ogłoszenie decyzji koncernu Saint-Gobain o likwidacji zakładu produkującego okna z PVC w Czeladzi. Tak oto kończy się ponad 30 letnia historia jednego z najbardziej znanych w Polsce producentów stolarki okiennej, właściciela systemu AURA.

W odbytej w dniu dzisiejszym rozmowie z Panem Sebastianem Pilorzem, jednym z PR managerów, z którym nasz serwis krótko współpracował, dotychczasowe pogłoski o likwidacji OKFENSU znalazły potwierdzenie.

Jednocześnie nasz rozmówca zdementował pojawiającą się tu i ówdzie informację o upadłości firmy OKFENS. Nie ma mowy o upadłości. Po podjęciu zwykłej biznesowej decyzji, następuje likwidacja jednej z dziedzin działalności Saint-Gobain w Polsce.

Firma OKFENS do dnia 12 marca 2009 przyjmować będzie jeszcze zamówienia na okna od swoich partnerów handlowych i zamierza je zrealizować do dnia 30 marca 2009. Po tej dacie OKFENS zaprzestaje produkcji okien.

Wszystkich, którzy znają od lat branżę dopadła pewnie lekka zaduma, bo znika firma, od której właściwie wszystko się zaczęło.

Jeszcze pod nazwą ERG, w 1974 firma rozpoczęła produkcję pierwszych polskich okien z PVC w nieistniejącym już systemie POLTROCAL, później przyszedł okres równie znanej i popularnej PANORAMY, a po przejęciu przez Saint-Gobain era systemów AURA.

Pewnie wszyscy jeszcze pamiętają rozpoczęte przez OKFENS poszukiwania najstarszego wyprodukowanego przez tę firmę okna z PVC. Szkoda, że nie będzie odpowiedniej oprawy dla tego wydarzenia jakim stanie się możliwość obejrzenia odnalezionego i funkcjonującego okna z lat 70 ubiegłego wieku. Jednak przedstawiciel firmy, z którym rozmawiałem potwierdził, że obiecana w kampanii nagroda zostanie znalazcy przekazana. Dobra marka jest dobra do samego końca.

Może właśnie urok i legenda marki sprawią, że jednak OKFENS i AURA nie znikną całkowicie z rynku, a znajdzie się odpowiedni inwestor zainteresowany przejęciem zakładu w Czeladzi i kontynuacją działalności. Oby tak było. Tego życzymy dobrej marce i związanym z nią pracownikom.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?