Przewiń do artykułu

Mówimy okno, myślimy...

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Ludzie najczęściej porozumiewają się używając słów. Czy to oznacza, że wszyscy ludzie używający słów potrafią się zrozumieć? Oczywiście, że nie. Jedną z barier w komunikacji między ludźmi jest język, w którym wypowiadane są słowa.

Podobnie sprawa wygląda także we wzajemnej komunikacji pomiędzy sprzedawcami i nabywcami okien. Mimo, że jedni i drudzy używają słów tego samego języka, to bardzo często przypisują im całkowicie inne znaczenia. Zupełnie jakby mówili różnymi językami.

Okna PCV, to wyrób techniczny oraz wbrew pozorom i wyobrażeniom nabywców, wyrób o dość dużej złożoności, o którym czasem nie sposób mówić językiem innym niż "język techniczny". W naszym ABC okien chcemy przybliżyć i wyjaśnić podstawowe zagadnienia i zwroty z "technicznego języka okiennego" powszechnie używane przez "okniarzy". Niech rozmowa nabywcy ze sprzedawcą prowadzi wyłącznie do wzajemnego zrozumienia i porozumienia. Naszą podróż przez świat okiennego języka zaczniemy od spraw najprostszych i podstawowych takich jak kształty okien oraz komponenty, z których się je produkuje. Stopniowo przechodzić będziemy do zagadnień bardziej skomplikowanych związanych z właściwościami okien, bo to właśnie one decydują o przydatności okna dla inwestora. Zakończymy na wyjaśnieniu wielu zagadnień prawnych związanych z zawieranymi umowami, gwarancjami, nie zapominając przy okazji o niezwykle ważnym zagadnieniu, jakim jest montaż okien.

Takie będzie nasze okienne ABC. Zapraszamy do zapoznania się z naszym okiennym przewodnikiem i prosimy o ewentualne uwagi, co by tu jeszcze…

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?