Przewiń do artykułu

Program rekomendacji Oknotest.pl - to już 5 lat

5 lat temu, gdy inicjowaliśmy Program Rekomendacji Oknotest.pl wiedzieliśmy jedynie, że jest potrzebny nabywcom, lecz nie mogliśmy przewidzieć, jak się potoczy. Wybór firmy, której z pełnym zaufaniem można powierzyć dostawę i montaż okien, to problem wielu inwestorów. Jak wśród tysięcy odnaleźć tę, która z nich naprawdę jest świetna w swoim fachu? Postanowiliśmy pomóc inwestorom, tworząc grupę firm rekomendowanych przez portal Oknotest.pl. Prawdziwą monterską elitę.

Program wyjątkowych firm

Program Rekomendacji Oknotest.pl jest pod wieloma względami wyjątkowy. Po pierwsze, to jedyna platforma, która poprzez wspólny cel działania, jednoczy dla pożytku nabywców okien firmy, które na co dzień ze sobą konkurują.

Po drugie, to jedyny Program realizujący własny projekt badawczy w zakresie montażu okien, w którym aktywnie uczestniczy jednostka notyfikowana, Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha.

Po trzecie, nie ma w nim sponsorów, jest zatem obiektywny i wolny od zobowiązań oraz zewnętrznych nacisków.

Po czwarte, to uczestnicy, w demokratycznych wyborach decydują, jaką kolejną firmę zaproszą do Programu, przyjmując na siebie część odpowiedzialności za jej późniejsze działania.

Po piąte, każdy z uczestników jest poddawany sprawdzianom wiedzy, a jakość świadczonych usług okresowo badana i oceniana na placu budowy.

Nic na wiarę! W Programie Rekomendacji Oknotest.pl liczą się wyłącznie fakty, poziom kompetencji, a przede wszystkim chęć doskonalenia i nie ma znaczenia, czy w firmie pracują trzy osoby, czy osób trzydzieści ważne, by każda z nich była świadoma celu, w którym zmierzamy. Jest i szósty argument, Program działa nieprzerwanie od pięciu lat i ciągle się rozwija.

Moda na prawidłowy montaż okien

Chociaż podstawowym celem Programu Rekomendacji Oknotest.pl jest doskonalenie firm w nim uczestniczących, to przy okazji podejmowanych działań, w sposób całkiem niezamierzony wywołaliśmy… modę na prawidłowy montaż okien.

Zagadnienie stało się przedmiotem gorących dyskusji na forach internetowych i grupach FB, ale przede wszystkim dla wielu inwestorów stało się istotnym elementem realizowanych procesów inwestycyjnych.

Ta moda na prawidłowy montaż nie oznacza, że na budowach wszystko teraz idzie, jak z płatka, ale faktem jest, że coraz tam mniej miejsca dla zwykłej montażowej fuszerki.

Popularyzacja techniki okiennej oraz technik montażu, to wielka zasługa firm handlowo-montażowych uczestniczących w Programie. Stronę oknotest.pl odwiedza rocznie ponad 600 000 użytkowników, połowa, to inwestorzy budujący własne domy.

Dla nich przykłady prawidłowego montażu, które prezentujemy są czymś na kształt społecznego dowodu słuszności. Dla ambitnych wykonawców bywają zachętą do podnoszenia jakości świadczonych usług i profesjonalizacji obsługi klientów. Dla projektantów i architektów mogą stanowić inspirację do tworzenia projektów budowlanych, w których montaż okien nie będzie traktowany po macoszemu.

Elita sprzedawców i monterów

Kiedy inicjowaliśmy Program Rekomendacji Oknotest.pl aktywnie uczestniczyły w nim zaledwie cztery firmy handlowo-montażowe. FIX z Wrocławia, MULTIKO z Bielska-Białej, WINDMAR z Tczewa, APREL z Warszawy. To prawdziwi pionierzy dobrego montażu. W następnym roku dołączyła firma KOMFORT z Radomia, nieco później AMAR z Widlina koło Pucka oraz BEMA-RES z Rzeszowa. Na przełomie lat 2017/2018 powitaliśmy firmę SZYMKO z Białegostoku. W ten sposób wspólnie, w porozumieniu i nadzwyczaj zgodnie współpracowali ze sobą do wiosny tego roku partnerzy handlowi firm VETREX, ADAMS i HENSFORT.

W roku 2017, firmy uczestniczące w Programie zainicjowały śmiały i jedyny w swoim rodzaju projekt badań szczelności montażu. Do końca maja 2019 na zlecenie uczestników Programu, jednostka notyfikowana, Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha wykonała aż 15 badań poligonowych, w których sprawdzono szczelność powietrzną i wodoszczelność połączeń okien z ościeżami w dniu wydania nabywcy robót instalacyjnych stolarki budowlanej.

Po co to robimy? Badania są konieczne do stwierdzenia, jaki sposób montażu jest gwarancją uzyskania rezultatów wymaganych przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2015 poz. 1422 tekst jednolity z dnia 2015.09.18). Projekt badawczy na pewno będzie kontynuowany, a w raportach pojawią się unikalne obliczenia wartości liniowych mostków cieplnych powstających w wyniku zastosowania technik montażu wybranych przez uczestników Programu.

Program Rekomendacji Oknotest.pl ze względu na wymagania stawiane uczestnikom jest trudny lecz w pełni profesjonalny, elitarny lecz ciągle otwarty. Każdy kto nie boi się wyzwań może w nim spróbować swoich sił. Całkiem niedawno skorzystały z tej możliwości dwie kolejne firmy zgłaszając swój akces do Programu, to: MS MASTERSTICK z Poznania oraz STUDIO OKIEN DARDZIŃSKI z Giżycka. Panie i Panowie, witamy na pokładzie. Przed wami jeszcze sporo trudu, bo tylko w słowniku słowo „powodzenie”, jest przed słowem „praca”, ale wierzymy w Was i życzymy powodzenia. A teraz… do roboty!

Uczestnicy Programu Rekomendacji Oknotest.pl

FIX Wrocław
FIX - Wrocław
Multiko - Bielsko Biała, Chorzów. Rybnik
Multiko - Bielsko Biała, Chorzów, Rybnik
Windmar Tczew, Gdynia
Windmar - Tczew, Gdynia
Aprel - Warszawa
Aprel - Warszawa
Komfort- Radom, Puławy
Komfort - Radom, Puławy
Amar - Widlino k. Pucka
Amar - Widlino k. Pucka
Bema-Res - Rzeszów, Stalowa Wola
Bema-Res - Rzeszów, Stalowa Wola
Szymko - Białystok
Szymko - Białystok
Studio Okien Dardziński - Giżycko
Studio Okien Dardziński - Giżycko
MS Masterstick - Poznań
MS Masterstick - Poznań

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?