Przewiń do artykułu

Oknostres.pl, czyli Program Rekomendacji.

ocena gwiazdki 0.00 / 5.00 - 0 głosów Oceń

Na początku lipca uruchomiliśmy Program Rekomendacji Technicznych, którego celem jest zapewnienie nabywcom możliwości zakupu okien o wysokiej wartości użytkowej oraz profesjonalnych usług montażowych, a firmom handlowym i sprzedawcom poszerzanie i zdobywanie nowych kompetencji. Sprawy nabierają tempa.  Pierwsze firmy handlowe zaliczyły właśnie przygotowany przez nas test wiedzy, obejmujący zagadnienia z dziedziny techniki okiennej, montażu, prawa i marketingu.

Cztery firmy w Programie

dłoń

W ciągu pierwszych kilkunastu dni od uruchomienia Programu Rekomendacji otrzymaliśmy pięć zgłoszeń. Osiemnaście osób zajmujących się bezpośrednią obsługą nabywców, w tym szefowie czterech firm handlowych, pozytywnie zaliczyło test obejmujący zagadnienia z dziedziny techniki okiennej, montażu, prawa i marketingu. Nazwy i lokalizacje aktywnych już uczestników Programu Rekomendacji znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce Rekomendacje Techniczne Pro Quality. W najbliższym czasie każdą z firm odwiedzimy raz jeszcze, tym razem niezapowiedziani, aby na placach budowy zweryfikować zakres i jakość robót związanych z instalacją okien. Zajrzymy również „w papiery” sprawdzając, jak mają się zawarte umowy do zakresu świadczonych dostaw i usług.

Z pierwszych odgłosów „po teście” wiemy, że jest trudny, ale pozwala określić firmom aktualny stan wiedzy niezbędnej handlowcom do sprawnego poruszania się po rynku okiennym. Teraz mają czas na jej uporządkowanie i poszerzanie, bo za rok… kolejny sprawdzian wiedzy. Na pewno będzie trudniejszy… od tego trudnego.

Doszły nas też słuchy jakoby zmianie miała ulec nazwa naszego vortalu z oknotest.pl na oknostres.pl. To pogłoski, plotki i w ogóle nie prawda. Okien pvc nie stresujemy nigdy. Za bardzo je lubimy.

Odpowiadamy na pytania

Pytania

Program Rekomendacji wystartował 01 lipca 2014. Po ukazaniu się informacji o jego uruchomieniu otrzymaliśmy wiele pytań związanych z funkcjonowaniem Programu. Na niektóre odpowiemy w tym artykule, bo wydają się być ważne dla części czytelników.

Z jakiej przyczyny nie wszystkie firmy handlowe mogą uczestniczyć w Programie?

Z tej samej, z jakiej nie wszyscy kierowcy mogą brać udział w rajdach samochodowych lub wyścigach Formuły 1. W rajdach, czy wyścigach liczy się sprzęt i umiejętności kierowcy. W Programie Rekomendacji liczy się produkt i rzeczywiste kompetencje sprzedawców. Okna o wysokiej sprawdzonej przez nas wartości użytkowej i kompetencje sprawdzone przez nas w testach i na budowach.

Dlaczego, to Oknotest.pl ocenia wartość użytkową produktów i poziom kompetencji sprzedawców?

Bo, to nasz Program Rekomendacji Technicznych, to po pierwsze. Po drugie, nieskromnie powiemy, że jeżeli produkt i sprzedawca sprostają naszym wymaganiom, to w większości przypadków sprostają także wymaganiom przyszłych nabywców.

Jakie firmy mogą zgłaszać się do Programu Rekomendacji?

To wynika z regulaminu Programu, który jest dostępny na naszej stronie internetowej. Firma handlowa chcąca wziąć udział w Programie musi być sprzedawcą okien, które zostały przez nas zbadane i sprawdzone w ramach konsumenckich badań Pro Quality realizowanych przez laboratorium Instytutu Techniki Budowlanej, to po pierwsze. Po drugie, musi uzyskać odrębną rekomendację producenta okien. Po trzecie, zaliczyć opracowany przez nas test wiedzy. Po czwarte, poddać się audytowi umiejętności monterskich na placu budowy. Po piąte, zaakceptować postanowienia Regulaminu. Po szóste, zapłacić za to wszystko bez gwarancji wejścia i uczestnictwa w Programie.

Partnerzy jakich firm mogą uczestniczyć w Programie?

Na razie w Programie mogą uczestniczyć partnerzy Oknoplast Sp. z o.o. z Ochmanowa oraz Vetrex Sp. z o.o. z Tczewa. Okna obu producentów były przez nas badane w ITB. Aktualnie trwają badania okien dwóch kolejnych producentów. Jeśli zakończą się pomyślnym wynikiem, także partnerzy tych firm będą mogli dołączyć do grona uczestników Programu. O ile zechcą,  podołają i spełnią pozostałe warunki! Przed żadną z firm nie zamykamy drzwi, ale i nie odpuścimy, co do poziomu wymagań. Wręcz przeciwnie. Te z roku na rok będą ostrzejsze. To jest program budowy jakości!

Zaproszenie

Zespół

Producentów okien i ich partnerów handlowych zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie Pro Quality. Tylko wspólnie i w porozumieniu możemy pokazać nabywcom czym różni się okno o wysokiej wartości użytkowej od zwykłego plastikowego prostokąta. Tylko budując, wdrażając i opisując wysokie standardy jakości pokażemy różnicę pomiędzy profesjonalnym monterem okien i drzwi balkonowych, a przeciętnym ich „montażystą”. Program Rekomendacji Technicznych Pro Quality jest właściwym miejscem dla najlepszych i odważnych. Tu nie wystarczy powiedzieć „jesteśmy najlepsi”, tu trzeba takim być i umieć to udowodnić.

OKNOTEST.PL

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?