Montaż okna na Porothermie

Czy murarz i monter okna mają ze sobą coś wspólnego? Sami ze sobą nie, ale przygotowanie, a precyzyjnie ujmując - nieprzygotowanie podłoża jako warunku koniecznego dla zaistnienia szczelnego montażu okien, generuje szkody i policzalne straty, jeśli monter sam nie przejmie inicjatywy murarskiej.

Renomowane salony sprzedaży, nie podejmują się realizacji zleceń na nieprzygotowanych ościeżach, bo wiedzą, że radość z przelewu na konto za zlecenie, nie potrwa długo. O planowaniu etapów inwestycji, o przygotowaniu glifów pod montaż okna, dyskutowali 25 października eksperci TREMCO illbruck z ekipą doradców Wienerberger Polska.

Klienci Wienerbergera pytają o prawidłowy montaż, zaś klienci TREMCO illbruck - jak murować. Firmy mają ze sobą więcej wspólnego, niż by się mogło wydawać więc tremco illbruck i Wienerberger dzielą się wiedzą na rzecz jakości i kreowania standardów montażu okien. W ramach współpracy przygotowano, krótki film na nowym bloczku ceramicznym, który jest systemową odpowiedzią na trudności z montażem mechanicznym w tymże podłożu. Ponadto eksperci obu firm zalecają stosowanie zapraw termoizolacyjnych w przygotowaniu podłoża dla uszczelnienia dolnego złącza.

Zastosowane komponenty uszczelniające illbruck w prezentowanym rozwiązaniu to:

  • ME501 Folia okienna Duo HI VV (samoprzylepna, z 12-msc odpornością UV)
  • ME902 Środek gruntujący w aerozolu
  • FM330 Pianka Perfekt elastyczna

TREMCO illbruck

Termowizja

28.01.2019

Czy badanie termowizyjne może być przdatne w ocenie jakości okien oraz ich montażu? Czy badanie termowizyjne może być podstawą do reklamacji okien lub montażu?