Fenestra Aurea 2015 – wyróżnienia od Oknotest.pl

30.12.2015
Udostępnij

Po rocznej przerwie spowodowanej brakiem wydarzeń godnych szczególnej uwagi z wielką przyjemnością po raz trzeci wręczymy nasze wyróżnienia „Fenestra Aurea”. Zanim przedstawimy tegorocznych laureatów w poszczególnych dziedzinach przypomnimy, że wyróżnienie zawsze trafia do firm, których działalność może wywrzeć znaczący wpływ na wzrost jakości produktów, usług, poziomu organizacji albo lepszy wizerunek branży okiennej.

Fenestra Aurea 2015 – dziedzina rozwój i inwestycje

Nagroda Fenestra Aurea 2015 dla EKO-OKNA S.A.
Nagroda Fenestra Aurea 2015 dla EKO-OKNA S.A.

W tej kategorii nasze wyróżnienie otrzymuje producent okien, firma EKO-OKNA S.A. z siedzibą w Kornicach, która działając bez wielkiego szumu wyrosła na potentata rynku okiennego odgrywającego poważną rolę na rynku krajowym i zagranicznym. Jednak nasze wyróżnienie trafia do niej nie za wielkość przychodów, czy procentowy udział w rynku, a za spektakularną inwestycję w największy na świecie, park wielogłowicowych, ultranowoczesnych robotów zgrzewających SL 4 FF służących do kształtowego łączenia profili.

Dzięki tej technologii możliwe jest wykonywanie połączeń zgrzanych naroży okien PVC bez wypływu nadmiaru materiału, a zatem bez konieczności ich oczyszczania. Z pozoru to tylko zabieg estetyczny, ale patrząc wstecz na proces zgrzewania kształtowników okiennych z PVC-U mamy do czynienia z istotnym przełomem polegającym na zastosowaniu całkiem nowej idei wykonywania połączeń naroży na skalę przemysłową, co z pewnością już niedługo wpłynie na zmiany w powszechnej ocenie standardu jakości wykonania okien i drzwi balkonowych z PVC.

Fenestra Aurea 2015 – dziedzina marketing

Nagroda Fenestra Aurea 2015 dla OKNOPLAST Sp. z o.o.
Nagroda Fenestra Aurea 2015 dla OKNOPLAST Sp. z o.o.

Wielu producentów okien zdaje się nie doceniać jeszcze roli marketingu i reklamy jako narzędzia w budowaniu i kreowaniu własnego wizerunku, jak i marek produktowych. Na mapie dość przeciętnego i przewidywalnego w tym zakresie rynku okiennego jasno błyszczy gwiazda Oknoplast Sp. z o.o. Z największą przyjemnością wyróżniamy producenta okien z Ochmanowa za kreatywność, pomysł i realizację kampanii reklamowej okien PROLUX.

Połączenie nowoczesności z historią, budownictwa z lotnictwem, promocji z nauką, to rozwiązanie nietuzinkowe, a można by nawet stwierdzić, że wręcz „odlotowe”. W dziedzinie marketingu i promocji Oknoplast odjechał konkurentom bardzo daleko, stawiając przy okazji bardzo wysoko poprzeczkę wszystkim chętnym do pościgu. Gratulując wyróżnienia, już dzisiaj zachodzimy w głowę jakim oryginalnym pomysłem firma zaskoczy rynek i nas w przyszłości.

Fenestra Aurea 2015 – dziedzina technika okienna i montaż

Nagroda Fenestra Aurea 2015 dla Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej Sp. z o.o.
Nagroda Fenestra Aurea 2015 dla Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej Sp. z o.o.

Trzecią dziedziną, w której przyznajemy wyróżnienia jest technika okienna i montaż. Wydaje się nam, że tegoroczny laureat będzie dla wielu czytelników sporym zaskoczeniem. Wyróżnienie wędruje do Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej za stworzenie urządzeń do badania właściwości okien na placu budowy oraz opracowanie związanych z tymi badaniami procedur. Inicjatywa i powstające dzięki niej możliwości badawcze MLTB wraz z Rozporządzeniem 305 PE i Rady oraz Ustawą o prawach konsumenta sprawiają, że deklarowanie poziomów właściwości użytkowych wreszcie przestaje być papierową zabawą.

Teraz każdy nabywca okien może sprawdzić, czy to co mu powiedziano o właściwościach produktu i montażu przed podpisaniem umowy zostało dotrzymane w wyniku jej wykonania. To pierwsze, tak praktyczne połączenie techniki okiennej i prawa oraz pierwsza inicjatywa badawcza jednostki notyfikowanej kierowana zarówno do producentów, jak i konsumentów, z której można korzystać na placu budowy jeszcze przed wdaniem się w spór sądowy.

OKNOTEST.PL

Zobacz także
Oknostyl Komfort Classic
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
ABM Jędraszek Softline 82
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Internorm HV 450
okna i drzwi balkonowe drewniano-aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Filplast Viva 83 MD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Bertrand ALUTREND QUADRAT
okna i drzwi balkonowe drewniano-aluminiowe
ocena gwiazdki 0.00 / 5.00
Redan Profit Line 76 MD
okna i drzwi balkonowe PCV
ocena gwiazdki 5.00 / 5.00
Popularne