Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Nie lekceważ odbioru okien i montażu!

Luty 2023

Dokonać odbioru okien, czy nie dokonać? Podpisać protokół odbioru, czy nie podpisywać? Nabywcy okien zwykle mają wiele wątpliwości przed przystąpieniem do czynności odbioru. Na czym polega odbiór okien?

Czynność odbioru obejmuje sprawdzenie i potwierdzenie zgodności wykonanego dzieła z treścią zobowiązania wynikającego z umowy. Zamawiający, który odbiera dzieło kwituje, czyli potwierdza, że wykonawca spełnił swoje niepieniężne świadczenie wzajemne. Tylko tyle i aż tyle.

reklama

Samo przystąpienie do czynności odbioru nie jest równoznaczne z dokonaniem odbioru okien i montażu i nie zobowiązuje zamawiającego do przyjęcia dzieła. Kodeks cywilny obliguje zamawiającego do odbioru tylko wtedy, gdy wykonawca wydaje dzieło zgodnie ze swym zobowiązaniem. Co to znaczy, że dzieło jest zgodne ze zobowiązaniem? Kiedy zamawiający może odmówić odbioru i zapłaty? Jak zorganizować odbiór okien?

Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w kolejnym odcinku naszego video poradnika.

Jeżeli szykujesz się do odbioru okien i chcesz uniknąć niepotrzebnych sporów i kłótni szukaj OKNORADY na YouTubeInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

Oknotest.pl 2023-02-23 00:00:00


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2023

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.