Szukaj w Oknotest.pl

reklama

Woda w oknie! Czy to powód do reklamacji?

Wrzesień 2022

Kiedy po ustaniu deszczu otwieracie okna, we wnętrzu jednych będzie zupełnie sucho, w innych będą ślady po obecności wody opadowej, a w niektórych tej wody może być jeszcze całkiem sporo. Niestety będą i takie, które nawet zamknięte, przeciekną i woda opadowa przedostanie się do wnętrza pomieszczenia.

Stan okna po opadach deszczu, to dowód na to, że mimo podobieństw konstrukcyjnych, okna i drzwi balkonowe nie są takie same i różnią się między sobą właściwościami użytkowymi. Wodoszczelność, czyli zdolność zamkniętego okna do przeciwstawiania się przenikaniu wody, to jedna z tych właściwości użytkowych, które bywają powodem reklamacji składanych przez użytkowników.

reklama

Kiedy po deszczu zobaczycie wodę w oknie, to wcale jeszcze nie oznacza, że macie do czynienia z wadą okna. Standardowe okna i drzwi balkonowe są szczelne, ale nigdy nie były, nie są i nie będą hermetyczne, czyli całkowicie nieprzepuszczalne dla wody i powietrza.

Kolejny odcinek video-poradnika OKNORADA warto obejrzeć zanim podejmiecie decyzję o złożeniu reklamacji z powodu utraty wodoszczelności przez Wasze okna i drzwi balkonowe, a w szczególności z powodu przenikania wody opadowej do wnętrza konstrukcji.

Do oglądania następnego odcinka zapraszamy wszystkich, którzy zastanawiają się nad najlepszym sposobem mocowania okien, odpowiemy w nim na pytanie: „Montaż na kotwy, czy śruby ramowe, co lepsze?”.

Szukajcie nas na YouTubeSpotifyInstagramie oraz na stronie internetowej oknorada.pl.

reklama
Oknotest.pl 2022-09-29 00:00:00


Komentarze

Bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

dodaj komentarz
Zobacz także...

Okna producenci opinie

OKNOTEST.PL © 2007 - 2024